Справа № 196/122/18
№ провадження 2/196/86/2018
УХВАЛА
09.02.2018 смт. Царичанка
Суддя Царичанського районного суду Дніпропетровської області Гудим О.М., ознайомившись з матеріалами позовної заяви ОСОБА_1 до Могилівської сільської ради Царичанського району Дніпропетровської області, третя особа: державний нотаріус Царичанської державної нотаріальної контори Дніпропетровської області ОСОБА_2, про встановлення факту належності правовстановлюючого документа та визнання права власності на спадкове майно,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся з позовною заявою до Могилівської сільської ради Царичанського району Дніпропетровської області, третя особа: державний нотаріус Царичанської державної нотаріальної контори Дніпропетровської області ОСОБА_2, про встановлення факту належності правовстановлюючого документа та визнання права власності на спадкове майно, яка не відповідає вимогам ст.175 ЦПК України.
Частина перша статті чотири ЦПК України визначає, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Відповідно до ст.13 ч.1 ЦПК України, суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Стаття 175 ЦПК України встановлює обов'язкові вимоги до змісту та форми позовної заяви, обов'язок дотримання яких покладається на позивача.
Так, згідно вимог п.2, п.9 ч.3 ст.175 ЦПК України позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі) , відомі номери засобів зв'язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти; та попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв'язку із розглядом справи .
Таким чином, позивачу необхідно в самому тексті позовної заяви вказати реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України, позивача та ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України) відповідача.
Крім цього, позивачу необхідно надати попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв'язку із розглядом справи.
Відповідно до ч.3 ст.5 Закону України "Про судовий збір" за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Як вбачається з прохальної частини позовної заяви, позивач прохає встановити факт належності правовстановлюючого документа (вимога немайнового характеру) та визнати право власності на спадкове майно (вимога майнового характеру).
Відповідно до копії квитанції 1/31 від 05.02.2018 року позивачем сплачено судовий збір в сумі 704,80 грн., тобто лише за вимогу майнового характеру.
Таким чином, позивачу необхідно сплатити судовий збір за вимогу немайного характеру - про встановлення факту належності правовстановлюючого документа, що відповідно до ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір становить" 352 грн. 40 коп. та відповідно до ч.4 ст.177 ЦПК України долучити до позовної заяви документ, що підтверджує сплату судового збору.
Крім цього, зі змісту позовної заяви вбачається, що після смерті спадкодавця спадкоємцями є позивач та його брат, на права та обов'язки якого може вплинути прийняте рішення в даній справі, а тому позивачу слід залучити ОСОБА_3 до у часті в даній справі в якості третьої особи.
Відповідно до ст.185 ч.1, ч.2 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
За викладених обставин, позовна заява підлягає залишенню без руху з наданням позивачу строку для можливості усунення недоліків.
На підставі викладеного, керуючись ст.185 ЦПК України,
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Могилівської сільської ради Царичанського району Дніпропетровської області, третя особа: державний нотаріус Царичанської державної нотаріальної контори Дніпропетровської області ОСОБА_2, про встановлення факту належності правовстановлюючого документа та визнання права власності на спадкове майно, залишити без руху і запропонувати позивачу усунути недоліки, вказані в ухвалі, в десятиденний строк з дня вручення ухвали.
В разі невиконання ухвали, позовна заява вважається неподаною і підлягає поверненню позивачу.
Суддя О.М.ГУДИМ
Суд | Царичанський районний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 09.02.2018 |
Оприлюднено | 09.02.2018 |
Номер документу | 72110779 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Царичанський районний суд Дніпропетровської області
Гудим О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні