УКРАЇНА
Господарський суд
Житомирської області
10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65, тел. (0412) 48-16-20,
E-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, http://zt.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
Від "13" лютого 2018 р. Справа № 3/53-Б
Господарський суд Житомирської області у складі судді Костриці О.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Житомирській області № 09-873 від 03.10.2017 про заміну сторони правонаступником у межах справи № 3/53-Б за заявою ліквідаційної комісії Комунального виробничого житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства №5 (м. Коростень, Житомирська область) про його банкрутство
за участю:
від кредиторів: не з'явились
від боржника: ОСОБА_1 - ліквідатор
ВСТАНОВИВ:
у провадженні Господарського суду Житомирської області знаходиться справа №3/53-Б про банкрутство Комунального виробничого житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства №5 (м. Коростень, Житомирська область).
04.10.2017 до суду від Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Житомирській області надійшло клопотання за №09-873 від 03.10.2017 про заміну сторони правонаступником, а саме, замінити кредитора відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Коростені на його правонаступника - Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Житомирській області в особі Коростенського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Житомирській області.
Ухвалою суду від 04.10.2017 вищезазначене клопотання Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Житомирській області було прийнято та призначено до розгляду.
З 19.01.2013 року набрав чинності Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" від 22 грудня 2011 року № 4212-VI.
Відповідно до п. 1-1 Прикінцевих та перехідних положень вищезазначеного Закону, положення цього Закону застосовуються господарськими судами під час розгляду справ про банкрутство, провадження в яких порушено після набрання чинності цим Законом.
Абзацом третім п.1-1 вищезазначених положень передбачено, що положення цього закону, які регулюють ліквідаційну процедуру, застосовуються господарськими судами під час розгляду справ про банкрутство, провадження у яких порушено до набрання чинності цим Законом, якщо на момент набрання ним чинності господарським судом не було прийнято постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.
З огляду на те, що провадження у даній справі було порушено до набрання чинності Законом України "Про внесення змін до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" від 22.12.2011р. №4212-VI, в редакції чинній з 19.01.2013 року та процедура ліквідації по даній справі була введена судом до набрання чинності вищезазначеного Закону, при вирішення судом даної справи застосовуються положення Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", в редакції чинній до 19.01.2013.
15.12.2017 набрав чинності Закон України від 03.10.2017 №2147-VIII "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів", яким, зокрема, Господарський процесуальний кодекс України викладено в новій редакції.
Згідно з ч. 6 ст. 12 Господарського процесуального кодексу України, в редакції чинній з 15.12.2017 господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку, передбаченому цим Кодексом для позовного провадження, з урахуванням особливостей, встановлених Законом про банкрутство.
Судочинство у господарських судах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи (ч. 3 ст. 3 ГПК України).
Відповідно до п.п. 9 пункту 1 Перехідних положень Господарського процесуального кодексу України справи у судах першої та апеляційної інстанції, провадження у яких порушено до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією.
Також, у зв'язку з прийняттям Закону України "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів" від 03.10.2017 №2147-VIII внесено зміни до Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" від 22.12.2011р. №4212-VI, в редакції чинній з 19.01.2013 року.
З огляду на вищевикладене, розгляд даного клопотання здійснюється судом з урахуванням положень ГПК України, в редакції чинній з 15.12.2017 та Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", в редакції чинній до 19.01.2013 року.
13.02.2018 до суду від Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Житомирській області надійшло клопотання про розгляд вищезазначеного клопотання за відсутності уповноваженого представника.
Ліквідатор боржника в засіданні суду не заперечила проти клопотання Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Житомирській області про розгляд клопотання без участі представника управління.
Суд розглянувши клопотання Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Житомирській області про розгляд вищезазначеного клопотання за відсутності уповноваженого представника, прийшов до висновку його задовольнити, оскільки неявка представника управління не перешкоджає його розгляду.
Ліквідатор в засіданні суду не заперечила щодо задоволення клопотання Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Житомирській області № 09-873 від 03.10.2017 про заміну сторони правонаступником, з підстав викладених у відзиві (а.с.73 том 6).
Суд, розглянувши клопотання Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Житомирській області, дослідивши матеріали справи, вважає за необхідне зазначити наступне.
Відповідно до розділу VII Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування" в результаті реорганізації шляхом злиття Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України та Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності утворюється Фонд соціального страхування України.
Фонд соціального страхування України та його робочі органи є правонаступниками Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, його виконавчої дирекції, управлінь виконавчої дирекції цього Фонду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, відділень у районах і містах обласного значення, а також Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, його виконавчої дирекції, відділень цього Фонду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі та їх робочих органів.
Постановою Правління Фонду соціального страхування України від 11.04.2017 за №28 "Про внесення змін до Статуту Фонду соціального страхування України", зокрема, внесено зміни до Статуту Фонду соціального страхування України, затвердженого постановою правління Фонду від 03.04.2015 № 8 (а.с.48 том 6).
У п. 1.1. Статуту Фонду зазначено, що Фонд створений згідно з Законом України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування" і є правонаступником Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України і Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (а.с.48 зі зворотньої сторони том 6).
Відповідно до наказу Виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України від 21.09.2017 № 106-ос Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Житомирській області є правонаступником, зокрема, Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у місті Коростені Житомирської області.
Згідно положення про Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Житомирській області, затвердженого наказом виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України від 25 липня 2017 №57-ос Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Житомирській області утворено постановою правління Фонду соціального страхування України від 08 лютого 2017 року №13; завданням управління є реалізація повноважень виконавчої дирекції Фонду на території Житомирської області; управління здійснюють свої повноваження як безпосередньо, так і через відділення в районах і містах обласного значення. Основним завданням Управління є, зокрема, реалізація державної політики у сферах соціального страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності, медичного страхування та забезпечення дотримання вимог чинного законодавства у цих сферах на території Житомирської області.
Згідно інформації, наявної в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, 03.05.2017 зареєстровано Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Житомирській області, 31.10.2017 внесено запис про державну реєстрацію припинення юридичної особи - Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у місті Коростені Житомирської області.
Відповідно до п.1.1. та п.1.2 Положення про Коростенське відділення Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Житомирській області, затвердженого наказом виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України від 27.07.2017 №62-ос, Коростенське відділення Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Житомирській області є відокремленим підрозділом Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Житомирській області. Відділення утворено відповідно до постанови правління Фонду соціального страхування України від 24.05.2017 №32. Відділення підпорядковане та підзвітне Управлінню виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Житомирській області.
Згідно п.1.4. Положення про Коростенське відділення Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Житомирській області, затвердженого наказом виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України від 27.07.2017 №62-ос, завданням Відділення є реалізація повноважень Управління на території міста Коростень та Коростенського району Житомирської області.
На підставі передавального акту від 01.08.2017, затвердженого наказом виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 08.08.2017 №1112, було здійснено заходи щодо припинення діяльності Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м.Коростені (код 25924076) шляхом приєднання до Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Житомирській області, яке є правонаступником всього майна, майнових, немайнових прав та обов'язків відділення.
Відповідно до додатку 5.1 "Розшифровка заборгованості страхувальників із сплати страхових коштів до Фонду та Фонду перед страхувальниками" до вищезазначеного передавального акта, Управлінню виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Житомирській області передано заборгованість Комунального виробничого житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства №5 перед Відділенням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м.Коростені на загальну суму 658,15 грн (а.с.13 том 6).
Частиною 1 ст. 52 ГПК України встановлено, що у разі смерті або оголошення фізичної особи померлою, припинення юридичної особи шляхом реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення), заміни кредитора чи боржника в зобов'язанні, а також в інших випадках заміни особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд залучає до участі у справі правонаступника відповідного учасника справи на будь-якій стадії судового процесу.
Усі дії, вчинені в судовому процесі до вступу у справу правонаступника, обов'язкові для нього так само, як вони були обов'язкові для особи, яку правонаступник замінив (ч.2 ст. 52 ГПК України).
З огляду на зазначене, господарський суд приходить до висновку задовольнити клопотання Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Житомирській області №09-873 від 03.10.2017 про заміну сторони правонаступником та замінити кредитора у справі Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Коростені (ідентифікаційний код 25924076) на його правонаступника - Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Житомирській області (ідентифікаційний код 41313540) в особі Коростенського відділення Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Житомирській області (код відокремленого підрозділу 41431383).
Керуючись ст.ст. 52,234 Господарського процесуального кодексу України,
УХВАЛИВ:
1. Задовольнити клопотання Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Житомирській області № 09-873 від 03.10.2017 про заміну сторони правонаступником.
2. Замінити кредитора у справі Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Коростені (ідентифікаційний код 25924076) на його правонаступника - Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Житомирській області (ідентифікаційний код 41313540) в особі Коростенського відділення Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Житомирській області (код відокремленого підрозділу 41431383).
Ухвала господарського суду набирає законної сили з моменту її прийняття.
Ухвала господарського суду може бути оскаржена в порядку, встановленому Господарським процесуальним кодексом України, з урахуванням особливостей, передбачених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Повний текст ухвали складено та підписано 15.02.2018
Суддя Костриця О.О.
Суд | Господарський суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 13.02.2018 |
Оприлюднено | 15.02.2018 |
Номер документу | 72200011 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Житомирської області
Костриця О.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні