Справа № 390/132/18
Провадження №2/390/255/18
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
"14" лютого 2018 р. Суддя Кіровоградського районного суду Кіровоградської області Бойко І.А. розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 (27605, Кіровоградська область, Кіровоградський район, с. Бережинка, вул. Жовтня, 40), від імені якого діє ОСОБА_2 (25006, АДРЕСА_1), до ОСОБА_3 (27605, Кіровоградська область, Кіровоградський район, с. Бережинка, вул. Набережна, б.11), третя особа: приватний нотаріус Кіровоградського районного нотаріального округу ОСОБА_4 (25006, АДРЕСА_2), про встановлення правочину недійсним та застосування наслідків недійсності нікчемного правочину,
ВСТАНОВИВ :
29.01.2018 до Кіровоградського районного суду Кіровоградської області надійшла позовна заява ОСОБА_1, від імені якого діє ОСОБА_2, до ОСОБА_3, третя особа: приватний нотаріус Кіровоградського районного нотаріального округу ОСОБА_4, про встановлення правочину недійсним та застосування наслідків недійсності нікчемного правочину.
Під час вирішення питання про відкриття провадження у справі, з'ясовано, що позовна заява подана до суду з порушенням вимог ст. ст. 175 і 177 ЦПК України, а саме до позовної заяви не додано: документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі; копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, а також позовна заява не містить: відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов'язковий досудовий порядок урегулювання спору; відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв'язку із розглядом справи; підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Відповідно до ст.1, ч.ч. 1, 2 ст.4 Закону України Про судовий збір зі змінами та доповненнями, судовий збір - це збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат. Судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. Статтею 7 Закону України Про державний бюджет України на 2018 рік установлено прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2018 року у розмірі 1762,00 грн. Ставка судового збору за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто 704,80 грн.
Згідно із ч.2 ст.185 ЦПК України якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
З квитанції долученої до матеріалів позовної заяви слідує, що позивач - сплатив 640,00 грн. судового збору, вказане є порушенням ч.2 ст. 4 ЗУ Про судовий збір , а тому йому необхідно доплатити 64,80 грн. судового збору.
Крім того, частини 1, 2 ст.177 ЦПК України передбачають, що позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб. Правила цієї статті щодо подання копій документів не поширюються на позови, що виникають з трудових правовідносин, а також про відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок злочину чи каліцтвом, іншим ушкодженням здоров'я або смертю фізичної особи, незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органів, що здійснюють оперативно-розшукову діяльність, досудове розслідування, прокуратури або суду.
Однак всупереч вказаним положенням, позивачем не додано копії договору міни (обміну) № 966 від 11.06.2015 для відповідача та третьої особи, а зазначено, що примірник договору надається лише для суду.
Крім того, в прохальній частині позову зазначено: Стягнути з ОСОБА_3 на користь ОСОБА_5 понесені судові витрати, у вигляді судового збору в сумі 640 грн. , дана вимога є незрозумілою, оскільки, позивачем є ОСОБА_1, який відповідно до квитанція сплатив судовий збір, а ОСОБА_5 взагалі не є стороною по справі.
Відповідно до ч. 1-3 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Керуючись ст. ст. 175, 177, 185 ЦПК України,
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 (27605, Кіровоградська область, Кіровоградський район, с. Бережинка, вул. Жовтня, 40), від імені якого діє ОСОБА_2 (25006, АДРЕСА_1), до ОСОБА_3 (27605, Кіровоградська область, Кіровоградський район, с. Бережинка, вул. Набережна, б.11), третя особа: приватний нотаріус Кіровоградського районного нотаріального округу ОСОБА_4 (25006, АДРЕСА_2), про встановлення правочину недійсним та застосування наслідків недійсності нікчемного правочину - залишити без руху.
Повідомити позивача та його представника про необхідність у строк не більше 10 днів з дня отримання ухвали усунути недоліки позовної заяви, а саме надати до суду:
- підтвердження доплати судового збору у розмірі 64,80 грн. за наступними реквізитами Кіровоградського районного суду Кіровоградської області: Отримувач коштів: УДКСУ у Кіровоградській області; Код отримувача - код за ЄДРПОУ: 38036997; Банк отримувача: ГУДКСУ у Кіровоградській області; МФО: 823016; р/р: 31210206700194; призначення платежу: Судовий збір ; код ЄДРПОУ: 02896911;
- копії всіх документів, що додаються до позову, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб (копії договору міни (обміну) № 966 від 11.06.2015 року) та уточнені позовні вимоги в частині стягнення понесених судових витрат.
Роз'яснити позивачу та його представнику, що у разі невиконання ухвали суду в зазначений строк, позовна заява буде вважатись неподаною та повернута позивачу зі всіма доданими до неї документами.
Ухвала може бути оскаржена лише в частині визначення розміру судових витрат до апеляційного суду Кіровоградської області через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 15-денний строк, в іншій частині ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя
Суд | Кіровоградський районний суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 14.02.2018 |
Оприлюднено | 18.02.2018 |
Номер документу | 72233765 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Кіровоградський районний суд Кіровоградської області
Бойко І. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні