Комінтернівський районний суд м.Харкова
Провадження № 2-з/641/25/2018 Справа № 641/881/18
У Х В А Л А
16 лютого 2018 року
Суддя Комінтернівського районного суду м. Харкова Курганникова О.А., розглянувши заяву позивача ОСОБА_1 про вжиття заходів забезпечення позову,
в с т а н о в и в:
15.02.2018 року ОСОБА_2 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_3, ОСОБА_4 про стягнення грошових коштів у розмірі 1 200 000,00 грн.
Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з заявою про вжиття заходів забезпечення позову шляхом накладення арешту на індивідуальний (садибний) житловий будинок №92-6 (дев'яносто два-б), що знаходиться за адресою: Харківська область, Нововодолазький район,село Вільхуватка, вулиця Слобожанська, житловою площею 133,8 кв.м., загальною площею 416,3 кв.м.;земельну ділянку площею 0,2500 га, з цільовим призначення - для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка); кадастровий номер: 6324280303:00:001:0093, що знаходиться за адресою: Харківська область, Нововодолазький район, село Вільхуватка, вулиця Слобожанська (попередня назва вулиці - Леніна), №92-6 (дев'яносто два - б); земельну ділянку площею 0,1900 га, з цільовим призначенням - для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд кадастровий номер: 6324280303:00:001:0092, що знаходиться за адресою: Харківська область, Нововодолазький район, село Вільхуватка, вулиця Слобожанська (попередня назва вулиці - Леніна), №92-в (дев'яносто два - в).
В обґрунтування заяви посилався на те, що не вжиття заходів забезпечення позову може ускладнити або навіть зробить неможливим виконання рішення суду.
Питання про відкриття провадження за вказаним позовом ОСОБА_1 станом на 16 лютого 2018 року не вирішено.
Розглянувши заяву позивача ОСОБА_1про вжиття заходів забезпечення позову в порядку, передбаченому ст. 153 ЦПК України, суд приходить до висновку, що клопотання про вжиття заходів забезпечення позову обґрунтоване та підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 149 ЦПК України суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених статтею 150 цього Кодексу заходів забезпечення позову.
Забезпечення позову допускається як до пред'явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.
У відповідності з положеннями ч. 1 ст. 150 ЦПК України одними із видів забезпечення позову є накладення арешту на майно, заборона вчиняти певні дії. При цьому, види забезпечення позову мають бути співмірними із заявленими позивачем вимогами.
Разом з тим, відповідно до п. 4 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 9 від 22 грудня 2006 р. Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд (суддя) має пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з'ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.
Вирішуючи питання про забезпечення позову, суд має брати до уваги інтереси не тільки сторони позивача, а й інших осіб, права яких можуть бути порушені у зв'язку із застосуванням відповідних заходів.
З врахуванням вищезазначеного, суд приходить до висновку, що існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду у разі відчуження вказаного будинку та земельних ділянок та вважає за необхідне забезпечити позов шляхом накладення заборони вчиняти дії направлені на відчуження відповідного будинку та земельних ділянок.
Зазначені заходи забезпечення позову є співмірними із заявленими позивачем вимогами.
Вирішуючи питання про необхідність застосування зустрічного забезпечення суддя виходить з того, що, на час вирішення клопотання про забезпечення позову, у судді відсутні будь-які відомості про існування визначених ч. 3 ст. 154 ЦПК України обставин, за наявності яких, суд зобов'язаний застосувати зустрічне забезпечення.
Зазначене не перешкоджає учасникам справи, за наявності підстав, в порядку ст. 156 ЦПК України звернутися до суду з заявою про заміну виду забезпечення позову або в порядку ст. 158 ЦПК України про скасування заходів забезпечення позову.
Керуючись ст.ст. 149-153 ЦПК України, суд -
у х в а л и в:
Заяву позивача ОСОБА_1 про вжиття заходів забезпечення позову - задовольнити частково.
Заборонити будь-яким особам вчиняти дії направлені на відчуження -
індивідуального (садибного) житлового будинку №92-6 (дев'яносто два-б), що знаходиться за адресою: Харківська область, Нововодолазький район,село Вільхуватка, вулиця Слобожанська, житловою площею 133,8 кв.м., загальною площею 416,3 кв.м.;
земельної ділянки площею 0,2500 га, з цільовим призначення - для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка); кадастровий номер: 6324280303:00:001:0093, що знаходиться за адресою: Харківська область, Нововодолазький район, село Вільхуватка, вулиця Слобожанська (попередня назва вулиці - Леніна), №92-6 (дев'яносто два - б);
земельної ділянки площею 0,1900 га, з цільовим призначенням - для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд кадастровий номер: 6324280303:00:001:0092, що знаходиться за адресою: Харківська область, Нововодолазький район, село Вільхуватка, вулиця Слобожанська (попередня назва вулиці - Леніна), №92-в (дев'яносто два - в), які належать на праві власності ОСОБА_3.
до вирішення спору по суті.
В задоволенні інших вимог заяви про забезпечення позову - відмовити.
Ухвала підлягає негайному виконанню. Оскарження ухвали не зупиняє її виконання.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею 16 лютого 2018 року.
Примірник ухвали про забезпечення позову направити сторонам, а також відповідним державним органам для вжиття відповідних заходів.
Ухвалу може бути оскаржено до апеляційного суду Харківської області через Комінтернівський районний суд м. Харкова протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Відповідно до п. 15.5 Перехідних положень ЦПК України (в редакції від 03.10.2017 року) : до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи: апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу, а саме, відповідно до ч.1 ст. 296 ЦПК України : апеляційна скарга подається апеляційному суду через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення.
Суддя -ОСОБА_5
Суд | Комінтернівський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 16.02.2018 |
Оприлюднено | 18.02.2018 |
Номер документу | 72237969 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Комінтернівський районний суд м.Харкова
Курганникова О. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні