ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
======================================================================
УХВАЛА
15 лютого 2018 року Справа № 915/1404/17
м. Миколаїв
Господарський суд Миколаївської області у складі судді Смородінової О.Г.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи
за позовом: Публічного акціонерного товариства «Укрсоцбанк» (03150, м. Київ, вул. Ковпака, 29)
до відповідача: Приватного підприємства компанії «Миколаївметалторг» (54031, АДРЕСА_1)
про: стягнення 1317243,48 грн.,
за участю учасників справи (представників):
від позивача: не з'явився,
від відповідача: не з'явився,
В С Т А Н О В И В:
26 грудня 2017 року Публічне акціонерне товариство «Укрсоцбанк» звернулось до Господарського суду Миколаївської області з позовною заявою за вих. № 08.406-297/85-3311 від 20.12.2017, в якій просить стягнути з Приватного підприємства компанії «Миколаївметалторг» заборгованість в сумі 1317243,48 грн., з яких: 750000,00 грн. - заборгованість за кредитом, 262603,33 грн. - заборгованість за відсотками, 39760,00 грн. - заборгованість за комісіями, 97187,50 грн. - пеня за несвоєчасне повернення кредиту, 34029,01 грн. - пеня за несвоєчасне повернення відсотків, 99000,00 грн. - інфляційні втрати за кредитом, 34663,64 грн. - інфляційні втрати за відсотками.
Ухвалою суду від 17.01.2018 було прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі № 915/1404/17, яка буде розглядатися за правилами загального позовного провадження; підготовче засідання у справі призначено на 15 лютого 2018 року о 09 год. 30 хв.; викладено вимоги до відповідача щодо надання відзиву.
Станом на момент проведення судового засідання будь-яких заяв як по суті справи, так і з процесуальних питань від учасників справи до суду не надходило.
15 лютого 2018 року представники сторін в судове засідання не з'явилися, про причини нез'явлення суд не повідомили, хоча про час та місце проведення судового засідання повідомлені належним чином.
Згідно п. 4 ч. 3 ст. 129 Конституції України основними засадами судочинства є змагальність сторін та свобода в наданні ними суду своїх доказів і у доведеності перед судом їх переконливості.
Відповідно до змісту ст. 13 Господарського процесуального кодексу України судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов'язків, передбачених цим Кодексом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом. Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов'язаних з вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій. Суд, зберігаючи об'єктивність і неупередженість, зокрема: сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим Кодексом; запобігає зловживанню учасниками судового процесу їхніми правами та вживає заходів для виконання ними їхніх обов'язків.
Відповідно до п. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 04.11.1950 кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов'язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення.
За приписами частини 2 статті 182 Господарського процесуального кодексу України у підготовчому засіданні суд : 1) оголошує склад суду, а також прізвища секретаря судового засідання, перекладача, спеціаліста, з'ясовує наявність підстав для відводів; 2) з'ясовує, чи бажають сторони укласти мирову угоду, передати справу на розгляд третейського суду, міжнародного комерційного арбітражу або звернутися до суду для проведення врегулювання спору за участю судді; 3) у разі необхідності заслуховує уточнення позовних вимог та заперечень проти них та розглядає відповідні заяви; 4) вирішує питання про вступ у справу інших осіб, заміну неналежного відповідача, залучення співвідповідача, об'єднання справ і роз'єднання позовних вимог, прийняття зустрічного позову, якщо ці питання не були вирішені раніше; 5) може роз'яснювати учасникам справи, які обставини входять до предмета доказування, які докази мають бути подані тим чи іншим учасником справи; 6) з'ясовує, чи повідомили сторони про всі обставини справи, які їм відомі; 7) з'ясовує, чи надали сторони докази, на які вони посилаються у позові і відзиві, а також докази, витребувані судом чи причини їх неподання ; вирішує питання про проведення огляду письмових, речових і електронних доказів у місці їх знаходження; вирішує питання про витребування додаткових доказів та визначає строки їх подання, вирішує питання про забезпечення доказів, якщо ці питання не були вирішені раніше; 8) вирішує питання про призначення експертизи, виклик у судове засідання експертів, свідків, залучення перекладача, спеціаліста; 9) за клопотанням учасників справи вирішує питання про забезпечення позову, про зустрічне забезпечення; 10) вирішує заяви та клопотання учасників справи; 11) направляє судові доручення; 12) встановлює строки для подання відповіді на відзив та заперечення; 13) встановлює строк для подання пояснень третіми особами та відповіді учасників справи на такі пояснення; 14) встановлює строки та порядок врегулювання спору за участю судді за наявності згоди сторін на його проведення; 15) встановлює порядок з'ясування обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, та порядок дослідження доказів, якими вони обґрунтовуються під час розгляду справи по суті, про що зазначається в протоколі судового засідання; 16) з'ясовує розмір заявлених сторонами судових витрат; 17) вирішує питання про колегіальний розгляд справи; 18) призначає справу до розгляду по суті, визначає дату, час і місце проведення судового засідання (декількох судових засідань - у разі складності справи) для розгляду справи по суті; 19) здійснює інші дії, необхідні для забезпечення правильного і своєчасного розгляду справи по суті.
15 лютого 2018 року під час проведення судового засідання, суд, враховуючи нез'явлення представників обох сторін, встановив неможливість розгляду деяких питань, визначених ч. 2 ст. 182 ГПК України.
Зокрема, в даному випадку суд позбавлений можливості з'ясувати, чи надав позивач докази, на які він посилається у позові.
Так, на стор. 3 позовної заяви Публічне акціонерне товариство «Укрсоцбанк» зазначає, що свої зобов'язання позивач виконав.
Водночас, жодного первинного бухгалтерського документа, який би свідчив про виконання позивачем умов договору відновлювальної кредитної лінії № 640/3-161 від 07.09.2007, а саме про надання відповідачу кредитних коштів, - матеріали справи не містять.
У зв'язку з викладеним, суд витребовує зазначені докази у позивача.
У відповідності до ч. 2 ст. 183 ГПК України суд відкладає підготовче засідання в межах визначеного цим Кодексом строку підготовчого провадження у випадках: визначених частиною другою статті 202 цього Кодексу; залучення до участі або вступу у справу третьої особи, заміни неналежного відповідача, залучення співвідповідача; в інших випадках, коли питання, визначені частиною другою статті 182 цього Кодексу, не можуть бути розглянуті у даному підготовчому засіданні.
Таким чином, за результатами проведеного судового засідання, суд дійшов висновку про відкладення підготовчого засідання та повідомлення учасників справи про дату, час і місце проведення наступного судового засідання.
Водночас, суд вважає за необхідне визнати обов'язковою явку позивача з метою забезпечення можливості розгляду в підготовчому засіданні питань, визначених частиною 2 статті 182 ГПК України.
При цьому, суд вказує про те, що участь відповідача у підготовчому засіданні не є обов'язковою.
Крім того, суд вважає за необхідне вказати позивачу на той факт, що подане ним разом із позовною заявою клопотання б/н і б/д (вх. № 18490/17 від 26.01.2017) щодо неможливості його представника бути присутнім на попередньому та всіх подальших засіданнях у зв'язку з рядом об'єктивних причин, не може бути розцінене судом у якості належного підтвердження неможливості явки сторони на виклик суду, оскільки, по-перше, у клопотанні не вказано, які саме об'єктивні причини унеможливлюють явку представника в судові засідання, та по-друге, позивачем не надано жодного доказу на підтвердження неможливості явки.
Керуючись ст. ст. 120, 165, 177, 181, 182, 183, 233 Господарського процесуального кодексу України, суд -
У Х В А Л И В:
1. Підготовче засідання відкласти на 15 березня 2018 року о 09 год. 30 хв. та повідомити учасників справи про дату, час і місце проведення наступного судового засідання.
Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду
за адресою: м. Миколаїв, вул. Адміральська, 22, 9 поверх.
Участь відповідача у підготовчому засіданні не є обов'язковою.
2. ПОЗИВАЧУ в 10-денний строк від дня отримання даної ухвали надати суду докази, які свідчать про виконання позивачем умов договору відновлювальної кредитної лінії № 640/3-161 від 07.09.2007, а саме про надання відповідачу кредитних коштів, у вигляді первинних бухгалтерських документів шляхом подання до господарського суду заяви, оформленої у відповідності до вимог ст. ст. 80, 170 Господарського процесуального кодексу України.
3. Викликати представника позивача - Публічного акціонерного товариства «Укрсоцбанк» в підготовче засідання Господарського суду Миколаївської області у справі № 915/1404/17 за позовом Публічного акціонерного товариства «Укрсоцбанк» до Приватного підприємства компанії «Миколаївметалторг» про стягнення заборгованості в сумі 1317243,48 грн., з яких: 750000,00 грн. - заборгованість за кредитом, 262603,33 грн. - заборгованість за відсотками, 39760,00 грн. - заборгованість за комісіями, 97187,50 грн. - пеня за несвоєчасне повернення кредиту, 34029,01 грн. - пеня за несвоєчасне повернення відсотків, 99000,00 грн. - інфляційні втрати за кредитом, 34663,64 грн. - інфляційні втрати за відсотками , дата, час та місце проведення якого зазначені в п. 1 даної ухвали.
Роз'яснити позивачу - Публічному акціонерному товариству «Укрсоцбанк» про право господарського суду залишити позов без розгляду, якщо позивач без поважних причин не подав витребувані судом докази, необхідні для вирішення спору, або позивач (його представник) не з'явився у судове засідання або не повідомив про причини неявки, крім випадку, якщо від нього надійшла заява про розгляд справи за його відсутності і його нез'явлення не перешкоджає вирішенню спору (п. 4 ч. 1 ст. 226 ГПК України).
4. ВІДПОВІДАЧУ в 5-денний строк від дня отримання даної ухвали надати суду відзив на державній мові з посиланням на номер справи, оформлений у відповідності до вимог ст. 165 Господарського процесуального кодексу України, з доданням до нього: доказів, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не надані позивачем; документів, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.
Звернути увагу учасників справи на наступне:
- заяви і клопотання у справі необхідно оформлювати згідно вимог ст. 170 Господарського процесуального кодексу України і надавати їх суду лише у письмовій формі та завчасно до судових засідань (ст. 169 Господарського процесуального кодексу України);
- згідно з п. 3.5.6 Інструкції з діловодства в господарських судах України справа формується з документів, які пройшли реєстрацію службою діловодства суду;
- докази подаються сторонами та іншими учасниками справи. Суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи, крім витребування доказів судом у випадку, коли він має сумніви у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов'язків щодо доказів (ч. ч. 3, 4 ст. 74 Господарського процесуального кодексу України);
- якщо доказ не може бути поданий у встановлений законом строк з об'єктивних причин, учасник справи повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк; докази, які підтверджують, що особа здійснила всі залежні від неї дії, спрямовані на отримання вказаного доказу. Докази, не подані у встановлений законом або судом строк, до розгляду судом не приймаються, крім випадку, коли особа, яка їх подає, обґрунтувала неможливість їх подання у вказаний строк з причин, що не залежали від неї. Копії доказів (крім речових доказів), що подаються до суду, заздалегідь надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи. Суд не бере до уваги відповідні докази у разі відсутності підтвердження надсилання (надання) їх копій іншим учасникам справи, крім випадку, якщо такі докази є у відповідного учасника справи або обсяг доказів є надмірним, або вони подані до суду в електронній формі, або є публічно доступними (ч. ч. 4, 8-9 ст. 80 Господарського процесуального кодексу України);
- копії письмових доказів, які подаються до суду, оформлюються відповідно до вимог ст. 91 Господарського процесуального кодексу України та п. 5.27 «Національного стандарту України. Державна уніфікована система документації. Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлювання документів. ДСТУ4163-2003» , затвердженого наказом Держспоживстандарту України № 55 від 07.04.2003. Відмітку про засвідчення копії документа складають зі слів "Згідно з оригіналом", назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії ;
- на веб-сторінці Господарського суду Миколаївської області на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: http://mk.arbitr.gov.ua/sud5016/ учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається.
Суддя О.Г. Смородінова
Суд | Господарський суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 15.02.2018 |
Оприлюднено | 20.02.2018 |
Номер документу | 72251796 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Миколаївської області
Смородінова О.Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні