копія ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 січня 2018 р. Справа № 804/7915/17 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі судді В.М. Олійник, розглянувши у письмовому провадженні адміністративний позов Лівобережного об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Дніпрі до державного підприємства "Дніпропетровський експериментальний виноробний завод" про стягнення заборгованості, -
ВСТАНОВИВ :
28 листопада 2017 року Лівобережне об'єднане управління Пенсійного фонду України звернулося до суду з позовом до державного підприємства Дніпропетровський експериментальний виноробний завод , в якому просить стягнути з Державного підприємства Дніпропетровський експериментальний виноробний завод (код ЄДРПОУ 00412174) заборгованість щодо покриття фактичних витрат на виплату і доставку пенсій призначених на пільгових умовах за списком № 2 за період з жовтня по листопад 2017 року в розмірі 2 919 грн. 81 коп. (дві тисячі дев'ятсот дев'ятнадцять гривень, 81 копійок) на користь Лівобережного об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Дніпрі.
В обґрунтування позову позивач зазначив, що Державне підприємство Дніпропетровський експериментальний виноробний завод зареєстровано як платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Згідно розрахунків фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" відповідачу необхідно було покрити витрати Дніпровського приміського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Дніпропетровської області на виплату та доставку пільгових пенсій, в частині пенсій, призначених відповідно до пунктів б - з ст.13 Закону України Про пенсійне забезпечення з жовтня по листопад 2017 року у сумі 2919 грн., 81 коп. У зв'язку з несплатою вказаної суми утворилася заборгованість, що підлягає стягненню у судовому порядку.
Ухвалою суду від 30 листопада 2017 року відкрито скорочене провадження у справі.
Законом України № 2147-VIII від 03.10.2017 року, серед інших, внесені зміни до Кодексу адміністративного судочинства України.
Так, новою редакцією КАС України, не передбачено скорочене провадження, а введено інший вид позовного провадження як спрощене позовне провадження без виклику сторін.
На адресу відповідача була направлена ухвала про відкриття скороченого провадження у справі, однак конверт повернувся на адресу суду з відміткою відділення Укрпошти «За закінченням терміну зберігання» .
Відповідно до ч. 11 ст. 126 КАС України розписку про одержання повістки (повістку у разі неможливості вручити її адресату чи відмови адресата її одержати) належить негайно повернути до адміністративного суду. У разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
Таким чином, відповідач є належно повідомлений про розгляд справи у порядку спрощеного провадження.
Згідно ч. 1 ст. 261 КАС України відзив подається протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення відповідачу ухвали про відкриття провадження у справі.
Відповідач відзив не надав, із клопотанням про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін не звернувся.
Дослідивши матеріали справи, проаналізувавши чинне законодавство, суд встановив наступні обставини.
Пунктом 1 «Положення про Пенсійний фонд України» затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 23 липня 2014 року № 280 визначено що Пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра соціальної політики, що реалізує державну політику з питань пенсійного забезпечення та ведення обліку осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню.
З метою виконання своїх завдань Пенсійний фонд України здійснює контроль за своєчасним і повним надходженням страхових внесків до Пенсійного фонду України Отже, Лівобережне об'єднане управління Пенсійного фонду України м. Дніпрі виступає органом, уповноваженим державою виконувати відповідні функції у даних правовідносинах.
Державне підприємство Дніпропетровський експериментальний виноробний завод зареєстровано як платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Відповідно до абзацу 2 п. 2 Розділу XV Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" - пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди.
До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, пенсії призначаються за нормами цього Закону в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбаченого Законом України "Про пенсійне забезпечення".
При цьому зберігається порядок покриття витрат на виплату і доставку цих пенсій, що діяв до набрання чинності цим Законом.
Відповідно до пункту 1 статті 1 Закону України Про збір на обов'язкове пенсійне страхування від 26.06.1997 р. № 400/97-ВР платниками збору на обов'язкове державне пенсійне страхування є суб'єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності, бюджетні, громадські та інші установи та організації.
Ст. 1, п. 1 ст. 2 та п. 1 ст. 4 Закону України Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування від 26.06.1997 року № 400 (далі - Закон № 400) передбачене покриття витрат на відшкодування і доставку пільгових пенсій та встановлено, зокрема, що суб'єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності є платниками збору на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування; об'єктом оподаткування є фактичні витрати на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до пп. а , б - з ст. 13 Закону України Про пенсійне забезпечення до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого ст. 12 Закону України Про пенсійне забезпечення (чоловіки - 60 років, жінки - 55 років) за ставкою збору 100 відсотків від вказаних витрат.
Згідно абзацу 4 частини 1 статті 2 Закону № 400/97-ВР для платників збору, визначених пунктами 1 та 2 статті цього Закону, об'єктом оподаткування є також фактичні витрати на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до пунктів "б" - "з" статті 13 Закону України Про пенсійне забезпечення до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого статтею 12 Закону України Про пенсійне забезпечення від 05.11.1991 р. № 1788-ХІІ а саме: чоловіки - після досягнення 60 років, жінки - після досягнення 55 років.
З огляду на викладені норми законодавчих актів відповідач, як платник збору на обов'язкове державне пенсійне страхування та юридична особа, працівники якої вийшли на пільгову пенсію, зобов'язаний сплачувати Пенсійному фонду збір у 100 % розмірі сум фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій його працівникам, тобто відшкодувати Пенсійному фонду фактичні витрати на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених працівникам відповідача, у повному розмірі. Однак в порушення вимог законодавства відповідач суму витрат не відшкодував, що призвело до виникнення заборгованості за період з жовтня по листопад 2017 року у сумі 2 919 грн., 81 коп.
Витрати Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону № 1058-ІV підлягають відшкодуванню в порядку, встановленому пунктом 6.1. Інструкції "Про порядок обчислення і сплати страхувальниками застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України", затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 р. № 21-1 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16 січня 2004 року за № 64/8663 (далі Інструкція № 21-1).
Згідно підпункту 2.1.1. пункту 2.1 Інструкції № 21-1 страхувальниками є роботодавці: підприємства, установи й організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форм власності, виду діяльності та господарювання, об'єднання громадян, профспілки, політичні партії (у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ, організацій, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру.
Згідно пункту 6.1. Інструкції № 21-1 відшкодуванню підлягають витрати Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" в таких розмірах: для платників, зазначених у підпункті 2.1.1 пункту 2.1. цієї Інструкції - також 100 відсотків фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до абзацу першого частини 2 Прикінцевих положень Закону застрахованим особам, які працювали або працюють на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах.
Згідно пункту 6.2. Інструкції № 21-1 витрати на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах особам, які мають стаж, що дає право на призначення цих пенсій на декількох підприємствах, покриваються цими підприємствами пропорційно стажу роботи з урахуванням вимог абзацу третього підпункту 1 пункту 2 розділу XV "Прикінцеві положення" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
Згідно пункту 6.4. Інструкції № 21-1 розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається відділами надходження доходів органів Пенсійного фонду України щорічно у розрахунках фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону (згідно з додатками 6 та 7), які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом 10 днів з новопризначених (перерахованих) пенсій.
Відповідно до п. 6.7 Інструкції №21-1 підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в розрахунку місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.
Згідно пункту 6.8. Інструкції № 21-1 у разі призначення пенсій на пільгових умовах особам, які мають необхідний стаж роботи не за місцем призначення цієї пенсії, орган Пенсійного фонду за місцем призначення пенсії надсилає розрахунок згідно з додатками, зазначеними у пункті 6.4 цієї Інструкції для зазначених підприємств, у двох примірниках через орган Пенсійного фонду за місцезнаходженням цього підприємства. Відшкодування сум фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, у таких випадках здійснюється підприємством на рахунки органу Пенсійного фонду за місцем його реєстрації.
У разі ліквідації підприємства без правонаступників повідомлення для відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, органу Пенсійного фонду України за місцезнаходженням ліквідованого підприємства не направляється.
Суд, приймаючи до уваги вищевикладене та враховуючи, що на час розгляду справи сума заборгованості відповідачем в добровільному порядку не сплачена, дійшов висновку, про задоволення адміністративного позову у повному обсязі.
Керуючись ст. ст. 241-246, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з Державного підприємства Дніпропетровський експериментальний виноробний завод (код ЄДРПОУ 00412174) заборгованість щодо покриття фактичних витрат на виплату і доставку пенсій призначених на пільгових умовах за списком № 2 за період з жовтня по листопад 2017 року в розмірі 2 919,81 грн. (дві тисячі дев'ятсот дев'ятнадцять гривень вісімдесят одна копійка) на користь Лівобережного об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Дніпрі.
Рішення суду набирає законної сили відповідно до ст. 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в порядку та строки, передбачені ст. ст. 293, 295 КАС України, до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи рішення суду оскаржується до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя (підпис) Рішення не набрало законної сили 19 січня 2018 року. Суддя З оригіналом згідно. СуддяОСОБА_1 ОСОБА_1 ОСОБА_1
Суд | Дніпропетровський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 19.01.2018 |
Оприлюднено | 20.02.2018 |
Номер документу | 72270329 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Олійник Віктор Миколайович
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Конєва Світлана Олександрівна
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Конєва Світлана Олександрівна
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Павловський Дмитро Павлович
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Тулянцева Інна Василівна
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Тулянцева Інна Василівна
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Олійник Віктор Миколайович
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Олійник Віктор Миколайович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні