Рішення
від 12.02.2018 по справі п/811/2391/17
КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 лютого 2018 року м. Кропивницький Справа № П/811/2391/17

Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі: головуючого-судді Ю.П. Пасічника, при секретарі - Побочій О.В. за участю представника позивача - ОСОБА_1, представника відповідача - ОСОБА_2, розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_3 до Управління містобудування та архітектури Кіровоградської міської ради про визнання дій протиправними та зобов'язати вчинити певні дії

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_3 (надалі - позивач) звернувся до Кіровоградського окружного адміністративного суду з позовом до Управління містобудування та архітектури Кіровоградської міської ради (надалі - відповідач) про:

- визнання протиправними дії Управління містобудування та архітектури Кіровоградської міської ради щодо відмови у наданні будівельного паспорта викладеної у листі №6229 від 31.10.2017 року;

- зобов'язання Управління містобудування та архітектури Кіровоградської міської ради видати ОСОБА_3 будівельний паспорт на забудову земельної ділянки розміром 0,1000 га, кадастровий номер НОМЕР_2 розташованої за адресою: АДРЕСА_1

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що він на підставі договору купівлі-продажу від 08.08.2017р. набув у власність земельну ділянку площею 0,1 га по АДРЕСА_1 (кадастровий номер НОМЕР_2). Цільове призначення земельної ділянки: землі житлової та громадської забудови. Функціональне призначення земельної ділянки: для будівництва й обслуговування жилого будинку, господарських будівель та споруд (присадибна ділянка).

Реалізуючи права власника земельної ділянки позивач та з метою забудови земельної ділянки, позивач звертався до відповідача із заявами про видачу будівельного паспорта (а.с. 45, 46).

Але відповідач відмовляв у видачі будівельного паспорту з підстав невідповідності цільового призначення земельної ділянки Плану зонування території м. Кіровограда, що є порушенням вимог ст. 24 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" (а.с. 9, 30).

Вказані обставини стали підставою для звернення до суду.

Відповідач заперечуючи проти позову значив, що позивачеві було правомірно відмовлено у видачі будівельного паспорту оскільки в порушення вимог ст. 24 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" цільове призначення земельної ділянки належної позивачеві (для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) не відповідає Плану зонування території міста Кіровограда, затвердженого рішенням Кіровоградської міської ради №2456 від 17.09.2013р. (земельна ділянка з кадастровим номером НОМЕР_2 віднесена до санітарно-захисної зони Ж-1с) (а.с. 31). Рішення про затвердження Плану зонування території міста є чинним, а тому, на думку відповідача ним було правомірно застосовано норми чинного законодавства під час розгляду звернення позивача.

Відповідно до ч. 3 ст.243 КАС України, складення рішення у повному обсязі відкладено до 17.02.2018 року із проголошенням вступної та резолютивної частини рішення в тому самому засіданні, в якому закінчився розгляд справи.

Заслухавши пояснення представників позивача та відповідача, розглянувши подані сторонами документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.

З матеріалів справи вбачається, що позивач на підставі договору купівлі-продажу від 08.08.2017р. набув у власність земельну ділянку площею 0,1 га по АДРЕСА_1 (кадастровий номер НОМЕР_2) (а.с. 12, 13).

Згідно п. 1.2. вказаного договору цільове призначення земельної ділянки: землі житлової та громадської забудови. Функціональне призначення земельної ділянки: для будівництва й обслуговування жилого будинку, господарських будівель та споруд (присадибна ділянка), що також підтверджується Витягом з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності (а.с. 14).

Реалізуючи права власника земельної ділянки позивач та з метою забудови земельної ділянки, позивач звертався до відповідача із заявами про видачу будівельного паспорта (а.с. 45, 46).

Але відповідач відмовляв у видачі будівельного паспорту з підстав невідповідності цільового призначення земельної ділянки Плану зонування території м. Кіровограда, що є порушенням вимог ст. 24 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" (а.с. 9, 30).

Разом з тим, суд вважає, що відповідач протиправно відмовив позивачеві у видачі будівельного паспорта враховуючи наступне.

Відповідно до ст. 27 Закону України Про регулювання містобудівної діяльності забудова присадибних, дачних і садових земельних ділянок може здійснюватися на підставі будівельного паспорта забудови земельної ділянки (далі - будівельний паспорт).

Будівельний паспорт визначає комплекс містобудівних та архітектурних вимог до розміщення і будівництва індивідуального (садибного) житлового будинку, садового, дачного будинку не вище двох поверхів (без урахування мансардного поверху) з площею до 300 квадратних метрів, господарських будівель і споруд, гаражів, елементів благоустрою та озеленення земельної ділянки.

Будівельний паспорт складається з текстових та графічних матеріалів.

За наявності плану зонування території розроблення будівельного паспорта здійснюється на його підставі.

Проектування на підставі будівельного паспорта здійснюється без отримання містобудівних умов та обмежень. Для об'єктів, зазначених у частині першій цієї статті, розроблення проекту будівництва здійснюється виключно за бажанням замовника.

Надання будівельного паспорта здійснюється уповноваженим органом містобудування та архітектури на безоплатній основі протягом десяти робочих днів з дня надходження відповідної заяви та пакета документів, перелік яких визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування.

Порядок видачі та форма будівельного паспорта визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування.

Згідно п. 2.1 Порядку видачі будівельного паспорта забудови земельної ділянки, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України № 103 від 05.07.2011 року (далі - Порядок), видача будівельного паспорта здійснюється уповноваженим органом містобудування та архітектури безпосередньо, через центри надання адміністративних послуг та/або через Єдиний державний портал адміністративних послуг. Будівельний паспорт надається уповноваженим органом містобудування та архітектури на безоплатній основі протягом десяти робочих днів з дня надходження пакета документів, до якого входять: заява на видачу будівельного паспорта зі згодою замовника на обробку персональних даних за формою, наведеною у додатку 1 до цього Порядку; засвідчена в установленому порядку копія документа, що засвідчує право власності або користування земельною ділянкою, або договір суперфіцію; ескізні наміри забудови (місце розташування будівель та споруд на земельній ділянці, відстані до меж сусідніх земельних ділянок та розташованих на них об'єктів, інженерних мереж і споруд, фасади та плани поверхів об'єктів із зазначенням габаритних розмірів, перелік систем інженерного забезпечення, у тому числі автономного, що плануються до застосування, тощо); проект будівництва (за наявності); засвідчена в установленому порядку згода співвласників земельної ділянки (житлового будинку) на забудову.

Пунктом 2.4 Порядку передбачено, що пакет документів для видачі будівельного паспорта або внесення змін до нього повертається уповноваженим органом містобудування та архітектури замовнику, зокрема, з підстав невідповідності намірів забудови земельної ділянки вимогам містобудівної документації на місцевому рівні, детальним планам територій, планувальним рішенням проектів садівницьких та дачних товариств, державним будівельним нормам, стандартам і правилам.

Рішенням Кіровоградської міської ради від 17.09.2013 року № 2456 Про затвердження містобудівної документації План зонування території міста Кіровограда було затверджено містобудівну документацію План зонування території міста Кіровограда , згідно якої земельна ділянка належна позивачеві по вулиці Ялтинська, відносена до санітарно-захисної зони Ж-1с (а.с. 31).

Вказане рішення міської ради є чинним та відомості про його оскарження у встановленому законом порядку, в тому числі і позивачем, відсутні.

Разом з тим, суд вважає, що у вказаних правовідносинах слід застосовувати ч. 3 ст. 7 КАС України відповідно до якої у разі невідповідності правового акта Конституції України, закону України, міжнародному договору, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, або іншому правовому акту суд застосовує правовий акт, який має вищу юридичну силу, або положення відповідного міжнародного договору України.

Частиною 5 статті 25 Закону України Про регулювання містобудівної діяльності передбачено, що встановлення режиму забудови територій, визначених для містобудівних потреб, не тягне за собою припинення права власності або права користування земельними ділянками, зміни адміністративно-територіальних меж до моменту вилучення (викупу) земельних ділянок.

Частиною 2 статті 24 Закону України Про регулювання містобудівної діяльності передбачено, що зміна функціонального призначення територій не тягне за собою припинення права власності або права користування земельними ділянками, які були передані (надані) у власність чи користування до встановлення нового функціонального призначення територій.

Забудова земельної ділянки здійснюється в межах її цільового призначення, встановленого відповідно до законодавства.

Відповідно до частини 1 статті 41 Конституції України кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю.

У зв'язку з відмовою відповідачем видати будівельний паспорт позивачу, порушено право останнього на забудову земельної ділянки в межах її цільового призначення.

Крім того, частиною 3 статті 18 Закону України Про регулювання містобудівної діяльності також передбачено, що зонування території здійснюється з дотриманням, зокрема, вимог урахування попередніх рішень щодо планування і забудови території.

Рішення Кіровоградської міської ради від 17.09.2013 року № 2456 Про затвердження містобудівної документації План зонування території міста Кіровограда , яким належна позивачу земельна ділянка була віднесена до санітарно-захисної зони Ж-1с, прийняте буз врахування частини 3 статті 18 Закону України Про регулювання містобудівної діяльності .

Таким чином, відповідач, відмовляючи позивачу у видачі будівельного паспорта, діяв неправомірно, з порушенням прав позивача, а тому позовні вимоги є обґрунтованими та такими які належить задовольнити.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.139, 246, 255, 292-297, 325 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_3 (код НОМЕР_1, АДРЕСА_2) до Управління містобудування та архітектури Кіровоградської міської ради, (вул.Тараса Карпи, 68, м.Кропивницький, Кіровоградська область, 25006, код ЄДРПОУ 02498694) - задовольнити.

Визнати протиправними дії Управління містобудування та архітектури Кіровоградської міської ради щодо відмови у наданні будівельного паспорта викладеної у листі №6229 від 31.10.2017 року.

Зобов'язати Управління містобудування та архітектури Кіровоградської міської ради видати ОСОБА_3 будівельний паспорт на забудову земельної ділянки розміром 0,1000 га, кадастровий номер НОМЕР_2 розташованої за адресою: АДРЕСА_1

Присудити на користь ОСОБА_3 (код НОМЕР_1, АДРЕСА_2) судовий збір у розмірі 1280,00 грн. за рахунок бюджетних асигнувань Управління містобудування та архітектури Кіровоградської міської ради (вул.Тараса Карпи, 68, м.Кропивницький, Кіровоградська область, 25006, код ЄДРПОУ 02498694).

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.

Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Кіровоградський окружний адміністративний суд.

Повний текст рішення складено 13.02.2018р.

Суддя Кіровоградського

окружного адміністративного суду Ю.П. Пасічник

СудКіровоградський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення12.02.2018
Оприлюднено20.02.2018
Номер документу72274005
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —п/811/2391/17

Постанова від 23.05.2018

Адміністративне

Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд

Щербак А.А.

Постанова від 23.05.2018

Адміністративне

Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд

Щербак А.А.

Ухвала від 23.04.2018

Адміністративне

Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд

Щербак А.А.

Ухвала від 23.04.2018

Адміністративне

Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд

Щербак А.А.

Ухвала від 21.03.2018

Адміністративне

Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд

Мельник В.В.

Рішення від 12.02.2018

Адміністративне

Кіровоградський окружний адміністративний суд

Ю.П. Пасічник

Рішення від 12.02.2018

Адміністративне

Кіровоградський окружний адміністративний суд

Ю.П. Пасічник

Ухвала від 24.01.2018

Адміністративне

Кіровоградський окружний адміністративний суд

Ю.П. Пасічник

Ухвала від 26.12.2017

Адміністративне

Кіровоградський окружний адміністративний суд

Ю.П. Пасічник

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні