ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
У Х В А Л А
20.02.2018 року м. Дніпро Справа № 904/720/14
Дніпропетровський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючий суддя Вечірко І.О. (доповідач)
судді Антонік С.Г., Чимбар Л.О.
перевіривши матеріали апеляційної скарги Публічного акціонерного товариства "Райффайзен Банк Аваль"
на ухвалу господарського суду Дніпропетровської області від 17.01.2018 року (суддя - Єременко А.В., м. Дніпро, повний текст ухвали складено 22.01.2018 року)
у справі № 904/720/14
за заявою Приватного підприємства "Згода 06", м. Дніпро
про визнання банкрутом
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою господарського суду Дніпропетровської області від 17.01.2018 року у справі №904/720/14 затверджено ліквідаційний баланс та звіт ліквідатора Приватного підприємства "Згода 06". Ліквідовано юридичну особу - Приватне підприємство "Згода 06". Припинено повноваження ліквідатора Приватного підприємства "Згода 06" Штельманчука Михайла Сергійовича. Провадження у справі закрито.
Не погодившись із вказаною ухвалою, Публічне акціонерне товариство "Райффайзен Банк Аваль" подало апеляційну скаргу, в якій просить скасувати ухвалу господарського суду Дніпропетровської області від 17.01.2018 року, відмовити в затвердженні ліквідаційного балансу та звіту ліквідатора ПП "Згода 06", справу передати для подальшого розгляду до господарського суду Дніпропетровської області.
Одночасно, в апеляційній скарзі скаржник просить поновити пропущений процесуальний строк на подання апеляційної скарги.
Клопотання про поновлення пропущеного процесуального строку скаржник мотивує тим, що представник скаржника не брав участь у судовому засіданні, на якому винесене оскаржувану ухвалу. Копію оскаржуваної ухвали скаржником було отримано 29.01.2018 року.
Відповідно до статті 256 Господарського процесуального кодексу України учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження у разі, якщо апеляційна скарга подана протягом десяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду (частина 2). Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині 2 статті 261 цього Кодексу (частина 3).
Відповідно до підпункту 9 пункту 1 Перехідних положень Господарського процесуального кодексу України у редакції, що набрала чинності з 15.12.2017 р., справи у судах першої та апеляційної інстанцій, провадження у яких порушено до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Апеляційну скаргу на ухвалу господарського суду Дніпропетровської області від 17.01.2018 року, повний текст якої складено та підписано 22.01.2018 року, скаржник мав подати у строк до 29.01.2018 року включно.
Частиною 1 статті 119 Господарського процесуального кодексу України у чинній редакції встановлено, що суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення.
У пункті 37 рішення Європейського суду з прав людини у справі Міраґаль Есколано та інші проти Іспанії зазначено наступне: "Сторони повинні мати можливість скористатися правом на вчинення позову чи подання апеляції з того моменту, коли вони ознайомилися із судовими рішеннями, що покладають на них обов'язки або можуть порушувати їхні законні права чи інтереси. Інакше суди можуть значно скорочувати час для подання апеляції або навіть унеможливлювати подання апеляції, зволікаючи із врученням рішень. Як засіб спілкування між судовим органом та сторонами, вручення рішення створює можливість для сторін ознайомитися з рішенням та підставами для нього, таким чином надаючи їм змогу оскаржити його, якщо вони вважатимуть це за доцільне".
З наданих скаржником та наявних у матеріалах справи доказів вбачається, що копію повного тексту ухвали суду першої інстанції від 17.01.2018 року представник скаржника отримав лише 30.01.2018 року, про що свідчить відповідне рекомендоване повідомлення (т. 33, а. с. 160). Таким чином, скаржник ознайомився з текстом оскаржуваної ухвали суду вже поза межами строку на апеляційне оскарження, встановленого процесуальним законом.
Враховуючи, що скаржник подав дану апеляційну скаргу у межах десятиденного строку з урахуванням вихідних днів з дня ознайомлення зі змістом та мотивами постановленої ухвали, існують правові підстави для визнання причини пропуску строку на апеляційне оскарження поважною, задоволення вказаного клопотання та поновлення скаржнику строку на апеляційне оскарження.
Заперечень проти відкриття апеляційного провадження на час постановлення даної ухвали від учасників провадження у справі не надійшло.
Беручи до уваги, що апеляційна скарга відповідає вимогам статті 258 Господарського процесуального кодексу України, то підстави для її залишення без руху, повернення або відмови у відкритті апеляційного провадження відсутні. В зв'язку з чим, апеляційний господарський суд вважає за можливе відкрити апеляційне провадження у даній справі.
Керуючись статтями 232, 234, 235, 262, 263, 267-270 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
Поновити пропущений строк на апеляційне оскарження.
Відкрити апеляційне провадження у справі.
Розгляд апеляційної скарги призначити у судовому засіданні на 19 березня 2018 року о 10:30 год., зал засідань № 507. Засідання відбудеться в приміщенні Дніпропетровського апеляційного господарського суду за адресою: м. Дніпро, пр. Д. Яворницького, 65.
Учасникам провадження у справі в строк до 14.03.2018 року (включно) - подати суду відзив на апеляційну скаргу.
Скаржник має право подати до суду відповідь на відзиви, а інші учасники провадження у справі - заперечення на відповідь протягом п'яти днів з дати отримання цих документів.
Учасники справи протягом п'яти днів з дня вручення ухвали про відкриття апеляційного провадження мають право подати до суду клопотання та заяви (за наявності), додаткові докази (за наявності) та обґрунтування щодо неможливості надати їх до суду першої інстанції. Заперечення на заяви та клопотання подаються протягом п'яти днів з дати отримання відповідного клопотання чи заяви.
До всіх документів, що подаються до суду, додаються докази направлення їх копій та доданих до них документів іншим учасникам справи.
Учасники справи при наданні відповіді на відзив, заперечень, пояснень тощо на відповідні документи, отримані від інших учасників справи, повинні надати суду докази в підтвердження дати отримання таких документів для перевірки судом встановлених вище строків.
Учасникам справи - забезпечити явку повноважних представників в судове засідання, надати суду оригінали документів в обґрунтування своїх доводів та заперечень.
Роз'яснити учасникам справи, що у разі ненадання відзиву, заперечень, пояснень, відповіді на пояснення, клопотань, заяв, додаткових доказів у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи. Відсутність вказаних документів не перешкоджає перегляду рішення суду першої інстанції.
Головуючий суддя
Суддя
Суддя
Суд | Дніпропетровський апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 20.02.2018 |
Оприлюднено | 21.02.2018 |
Номер документу | 72292683 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Дніпропетровський апеляційний господарський суд
Вечірко Ігор Олександрович
Господарське
Дніпропетровський апеляційний господарський суд
Вечірко Ігор Олександрович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні