Справа № 495/1321/18
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 лютого 2018 року м. Білгород-Дністровський
Суддя Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області Мишко В.В., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 про стягнення боргу за договором позики -
В С Т А Н О В И В :
19.01.2018 року ОСОБА_1 звернулася з позовом до суду до ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 про стягнення боргу за договором позики.
Разом з позовною заявою про стягнення боргу за договором позики, позивачем була подана заява про відстрочення сплати судового збору до ухвалення рішення суду по даній цивільній справі, яку мотивує тим, що має скрутне матеріальне становище. Так, в обґрунтування даної заяви, позивач зазначає, що на даний час ОСОБА_1 та його дружина постійно не працюють, мають на утриманні двох неповнолітніх дітей - доньку Христину, ІНФОРМАЦІЯ_1, та сина ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_2. При цьому, надають допомогу своїм батькам, які є пенсіонерами. Будь-яких інших джерел доходу ОСОБА_1 не має та будь-якої допомоги не отримує. На даний час ОСОБА_1 маю матеріальну можливість сплатити судовий збір в розмірі 5 000 гривень, окрім іншого можливі додаткові судові витрати пов'язані із розглядом цивільної справи, що мають бути сплаченні та які ОСОБА_1 намагатимусь сплатити.
Дослідивши заяву про відстрочення сплати судового збору та надані матеріали, суд дійшов до наступних висновків.
Судові процедури повинні бути справедливими, тому особа безпідставно не може бути позбавлена права доступу до суду, оскільки це буде порушенням права, передбаченого ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположення свобод, на справедливий суд.
Відповідно до ч.1 ст.8 Закону України Про судовий збір , враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі.
Згідно ч.1 ст.136 ЦПК України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на визначений строк у порядку, передбаченому законом, але не більше як до ухвалення судового рішення у справі.
Відповідно до п.29 Постанови Пленуму Вищого Спеціалізованого Суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ №10 від 17 жовтня 2014 року Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах зазначено, єдиною підставою для відстрочення або розстрочення сплати судового збору є врахування судом майнового стану сторони, тобто фізичної або юридичної особи (наприклад, довідка про доходи, про склад сім'ї, про наявність на утриманні непрацездатних членів сім'ї, банківські документи про відсутність на рахунку коштів, довідка податкового органу про перелік розрахункових та інших рахунків тощо). Клопотання про відстрочення або розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати може бути викладене в заяві чи скарзі, які подаються до суду, або окремим документом. Особа, яка заявляє відповідне клопотання повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті нею судового збору у встановленому законодавством порядку і розмірі.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає за можливе відстрочити сплату судового збору до ухвалення судового рішення.
Керуючись ст.8 Закону України Про судовий збір , ст.ст. 136, 259, 260 ЦПК України, суд
П О С Т А Н О В И В:
Відстрочити ОСОБА_1 сплату судового збору до ухвалення судового рішення у цивільній справі №495/1321/18 за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 про стягнення боргу за договором позики.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя В.В. Мишко
Суд | Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 20.02.2018 |
Оприлюднено | 21.02.2018 |
Номер документу | 72306551 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області
Мишко В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні