Рішення
від 15.02.2018 по справі 242/5753/17
СЕЛИДІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 242/5753/17

Провадження 2/242/45/18

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 лютого 2018 р. м.Селидове

Селидівський міський суд Донецької області в складі:

- головуючого судді Черкова В.Г.

- при секретарі Кідрон О.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України в м.Авдіївці Донецької області до ОСОБА_1 про відшкодування завданої матеріальної шкоди, -

ВСТАНОВИВ :

19.12.2017 р. позивач - Управління Пенсійного фонду України в м.Авдіївці Донецької області - звернувся до суду із зазначеним позовом.

В обґрунтування позову зазначив, що на обліку в управлінні ПФУ в м.Авдіївці Донецької області перебувала ОСОБА_1, яка отримувала пенсію на пільгових умовах згідно ст..14 ЗУ Про пенсійне забезпечення .

При зверненні за призначенням пенсії ОСОБА_1 надала до УПФУ довідки, згідно яких вона працювала з 01.03.2001 р. по 01.12.2008 р. у п/о Якутзолото Депутатського ГОКа (нині ТОВ Сахаолово ) у якості гірника маркшейдерського відділу, підземні роботи, що дают право на призначення пенсії на пільгових умовах.

Відділом з призначення пенсії в ході перевірки довідок, уточнюючих особливий характер роботи, було виявлено факт недостовірності довідок наданих ОСОБА_1

З 01.08.2013 р. виплата пенсії була зупинена.

УПФУ в м.Авдіївка було направлено заяву до міліції.

За даним фактом до ЄРДР внесені відомості за № 1201450140000013 від 11.01.2014 р. за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.190 КК України.

В результаті скоєння кримінального злочину ОСОБА_1 УПФУ в м.Авдіївка Донецької області зазнало матеріальної шкоди у розмірі 267990,44 грн.

ОСОБА_1, визнавши свою провину, відшкодовувала переплату пенсії, тривалий час переплата не погашається, залишок боргу на сьогоднішній день становить 90890,44 грн., яку просив стягнути з відповідача.

Представник позивача в судове засідання не зявився надав суду заяву про розгляд справи за відсутності представника позивача.

Відповідач ОСОБА_1 про розгляд справи судом повідомлялася належним чином. За адресою реєстрації відповідачу направлені позов з додатками та судова повістка про виклик до суду, які повернуті установою пошти в зв'язку із закінченням терміну зберігання. Відзив на позов не подавав.

Відповідно до ст.280,281 ЦПК України суд на згодою представника позивача ухвалює заочне рішення на підставі наявних у справі доказів.

Всебічно вивчивши обставини справи, дослідивши надані письмові докази у сукупності, суд дійшов висновку, що заявлений позов підлягає задоволенню на підставі встановлених фактичних обставин справи та відповідних їм правовідносин.

Відповідно до ч. 2 ст. 4 ЦПК України у випадках, встановлених законом, до суду можуть звертатися органи та особи, яким надано право захищати права, свободи та інтереси інших осіб, або державні чи суспільні інтереси.

Пенсійний фонд України входить до системи органів виконавчої влади і забезпечує реалізацію державної політики з питань пенсійного забезпечення та ведення персоніфікованого обліку надходжень від сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, має право на звернення до суду за захистом порушених прав.

Як зазначено у п. пп. 9 п. 6 Положення № 28-2 Про управління Пенсійного фонду України в районах, містах, районах у містах, а також про об'єднані управління Управління Фонду відповідно до покладених на нього завдань:

-забезпечує додержання підприємствами, установами, організаціями незалежно від форми власності та громадянами України, іноземцями та особами без громадянства, які на законних підставах перебувають на території України, вимог актів законодавства про пенсійне забезпечення;

-призначає (здійснює перерахунок) і виплачує пенсії, щомісячне довічне грошове утримання суддям у відставці, допомогу на поховання та інші виплати відповідно до законодавства;

-забезпечує своєчасне і в повному обсязі фінансування та виплату пенсій, щомісячного довічного утримання суддям у відставці, допомоги на поховання та інших виплат, які згідно із законодавством здійснюються за рахунок коштів Фонду та інших джерел, визначених законодавством.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 перебувала на обліку в управлінні Пенсійного фонду України в м.Авдіївка Донецької області.

При зверненні за призначенням пенсії ОСОБА_1 надала довідки, що дають право на призначення пенсії на пільгових умовах, згідно яких вона працювала з 01.03.2001 р. по 01.12.2008 р. у п/о Якутзолото Депутатського ГОКа (нині ТОВ Сахаліново ) у якості гірника макшейдерського відділу, підземні роботи, що дають право на призначення пенсії на пільгових умовах.

В ході перевірки було виявлено факт недостовірності довідок, наданих ОСОБА_1

Так, згідно повідомлення Управління федеральної міграційної служби по республіці Саха (Якутія) від 12.09.2013 р., за даними реєстраційної картотеки та АСК ТП Усть-Янського району ОСОБА_1 не значиться, архівні дані відсутні. У період з 2001 р. по 2008 р. по підприємству ТОВ Сахаолово дані відсутні (а.с.8).

З 01.08.2013 р. виплата пенсії була зупинена.

Внаслідок надання недостовірної довідки ОСОБА_1 було призначено та виплачено пенсію. Управлінню ПФУ в м.Авдіївка Донецької області було завдано матеріальну шкоду у розмірі 267990,44 грн. (а.с.5,6).

ОСОБА_1 забов'язалась погасити переплату пенсії та частково відшкодувала переплату пенсії, залишок боргу становить 90890,44 грн.(а.с.5,7).

Згідно статті 50 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування"суми пенсій виплачені надміру внаслідок зловживань з боку пенсіонера або подання страхувальником недостовірних даних, можуть бути повернуті пенсіонером добровільно або стягуються на підставі рішень територіальних органів Пенсійного фонду чи в судовому порядку.

Відповідно до ст.. 1212 Цивільного кодексу України особа, яка набула майно або зберегла його у себе за рахунок іншої особи (потерпілого) без достатньої правової підстави (безпідставно набуте майно), зобовязана повернути потерпілому це майно. Особа зобовязана повернути майно і тоді, коли підстава, на якій воно було набуте, згодом відпала. Положення цієї глави застосовуються незалежно від того, чи безпідставне набуття або збереження майна було результатом поведінки набувача майна, потерпілого, інших осіб чи наслідком події.

Повернення коштів, надміру виплачених за призначеними пенсіями, та списання органами Пенсійного фонду України сум переплат пенсій та грошової допомоги, що є безнадійними до стягнення, визначає Порядок відшкодування коштів, надміру виплачених за призначеними пенсіями, та списання сум переплат пенсій та грошової допомоги, що є безнадійними до стягнення, затверджений Постановою Про затвердження Порядку повернення сум пенсій, виплачених надміру, та списання сум переплат пенсій, що є безнадійними до стягнення № 6-4 від 21.03.2003 року.

Разом з тим відповідно до ст. 1215 ЦК України не підлягає поверненню безпідставно набуті: заробітна плата і платежі, що прирівнюються до неї, пенсії, допомоги, стипендії, відшкодування шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров'я або смертю, аліменти та інші грошові суми, надані фізичній особі як засіб до існування, якщо їх виплата проведена фізичною або юридичною особою добровільно, за відсутності рахункової помилки з її боку і недобросовісності з боку набувача.

За таких обставин судом встановлено, що надмірна виплата пенсії ОСОБА_1 є наслідком зловживань з боку останньої, а тому позовні вимоги обґрунтовані та підлягають задоволенню.

На підставі ст. 12,13,76,81,141,258,259,265,280,281 ЦПК України,ст. 1212,1215 ЦК України, Законом України Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування , суд-

ВИРІШИВ:

Позов Управління Пенсійного фонду України в м.Авдіївці Донецької області ЄДРПОУ 21963317, розташоване за адресою: Донецька область, м.Авдіївка, вул.Молодіжна, 3, до ОСОБА_1, ІПН НОМЕР_1, зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1, про відшкодування завданої матеріальної шкоди.

Стягнути з ОСОБА_1, ІПН НОМЕР_1, зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1, на користь Управління Пенсійного фонду України в м.Авдіївці Донецької області ЄДРПОУ 21963317, розташоване за адресою: Донецька область, м.Авдіївка, вул.Молодіжна, 3, завдану матеріальну шкоду в сумі 90890 (дев'яносто тисяч вісімсот дев'яносто) грн.. 44 коп.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається позивачем протягом тридцяти днів безпосередньо до Апеляційного суду Донецької області.

Суддя

СудСелидівський міський суд Донецької області
Дата ухвалення рішення15.02.2018
Оприлюднено23.02.2018
Номер документу72354509
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —242/5753/17

Ухвала від 14.01.2025

Цивільне

Кіровський районний суд м.Дніпропетровська

Іваницька І. В.

Ухвала від 26.12.2024

Цивільне

Кіровський районний суд м.Дніпропетровська

Іваницька І. В.

Ухвала від 27.05.2020

Цивільне

Селидівський міський суд Донецької області

Капітонов В. І.

Ухвала від 09.04.2020

Цивільне

Селидівський міський суд Донецької області

Черков В. Г.

Ухвала від 29.07.2019

Цивільне

Селидівський міський суд Донецької області

Капітонов В. І.

Ухвала від 28.08.2018

Цивільне

Селидівський міський суд Донецької області

Черков В. Г.

Ухвала від 11.07.2018

Цивільне

Селидівський міський суд Донецької області

Черков В. Г.

Рішення від 15.02.2018

Цивільне

Селидівський міський суд Донецької області

Черков В. Г.

Ухвала від 22.12.2017

Цивільне

Селидівський міський суд Донецької області

Черков В. Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні