ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
23 лютого 2018 р. м. ХерсонСправа № 821/335/18
Суддя Херсонського окружного адміністративного суду Дубровна В.А., перевіривши виконання вимог статей 160-161 КАС України за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Скадовської районної державної адміністрації Херсонської області про визнання протиправним та скасування рішення № 17 від 12.09.2017 року та зобов'язання вчинити певні дії,
встановив :
20.02.2018 року ОСОБА_1 (надалі - позивач, ОСОБА_1О.) звернулася до суду з позовом до Управління праці та соціального захисту населення Скадовської районної державної адміністрації Херсонської області (надалі - відповідач, УПСЗН Скадовської РДА Херсонської області), у якому просить:
- визнати протиправним та скасувати рішення комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам №17 від 12.09.2017 року, яким з 01.09.2017 року було припинено нарахування позивачу державної допомоги на дітей одиноким матерям, утриманець - ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1;
- зобов'язати УПСЗН Скадовської РДА Херсонської області здійснити нарахування і виплатити позивачу державну допомогу на дітей одиноким матерям, утриманець - ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, починаючи з 01.09.2017 року.
Одночасно з позовною заявою позивачем надано клопотання про звільнення її від сплати судового збору.
Надаючи правову оцінку вказаному клопотанню на предмет його узгодженості нормам матеріального права, суд вказує про наступне.
Правовідносини з приводу справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору унормовані КАС України та Законом України "Про судовий збір" від 08.07.2011 року № 3674-VI.
Так, відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 132 КАС України судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи. Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюється законом.
Положеннями ч. 1 та ч. 2 ст. 8 вказаного Закону, які кореспондуються з приписами ч.1 ст. 133 КАС України, встановлено, що єдиною підставою для зменшення розміру, належних для оплати судових витрат, звільнення від їх оплати, відстрочення або розстрочення сплати судового збору є врахування судом майнового стану сторони, тобто фізичної або юридичної особи.
Таким чином, законодавством чітко регламентовано право суду на звільнення сторони від сплати судового збору, зменшення його розміру, розстрочення або відстрочення його сплати, проте єдиною підставою для реалізації судом вказаного права є майновий стан сторони.
Крім того, особа, яка заявляє відповідне клопотання, згідно з ч. 1 ст. 77 КАС України повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення та навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий/фінансовий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті нею судового збору у встановленому законодавством порядку і розмірі.
Натомість, суддя вказує, що клопотання позивача про звільнення від сплати судового збору ґрунтується на складному фінансовому становищі позивача та відсутності можливості оплатити судовий збір, розмір якого для позивача є непомірно великим. Проте, жодних доказів на підтвердження зазначених обставин до позовної заяви позивачем не надано.
Отже, на думку судді, наведені у зазначеному клопотанні доводи не підтверджені належними доказами, а тому, як наслідок не дають підстав для висновку про необхідність звільнення позивача від сплати судового збору.
Відповідно до статті 129 Конституції України однією із засад судочинства визначено рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом.
З огляду на викладене, суддя приходить до висновку, що заявлене клопотання про звільнення від сплати судового збору не підлягає задоволенню.
При цьому, позивач не позбавлений права повторно звернутись до суду з вказаним клопотанням, додавши докази такого звільнення.
Відповідно до ст. 171 КАС України, в редакції Закону України №2147-VIII, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, серед іншого, чи: відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Ознайомившись з адміністративним позовом та доданими до нього документами, суддею встановлено наступне.
Враховуючи, що позивачу відмовлено у задоволені заяви про звільнення її від сплати судового збору, тому суд вважає за необхідне роз'яснити щодо сплати судового збору.
Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 р. № 3674-VI судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2018 рік" встановлено з 1 січня 2018 року прожитковий мінімум на одну працездатну особу у розмірі 1762 гривень.
Ставка судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Як вбачається з прохальної частини позову, позивач просить визнати протиправним та скасувати рішення УПСЗН Скадовської РДА Херсонської області №17 від 12.09.2017 року, та зобов'язати вчинити дії.
З огляду на викладене, позивач повинна сплатити судовий збір у сумі 704,80 грн. та надати суду документ про його сплату.
Частиною 1 статті 161 КАС України передбачено, що до позовної заяви додаються її копії, а також копії доданих до позовної заяви документів відповідно до кількості учасників справи, крім випадків, визначених частиною другою цієї статті.
Письмовими доказами є документ (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення ( частини 2, 4, 5 ст. 94 КАС України).
Позивачем, в порушення вказаних вимог, до позовної заяви долучено копії документів для відповідача, які не засвідчені в установленому порядку.
З огляду на зазначене, суд встановив, що позовна заява подана без додержання вимог, встановлених статтею 161 КАС України.
Відповідно до частини 1 статті 169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Частиною 2 статті 169 КАС України встановлено, що в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин, позовна заява відповідно до ч.1 ст. 169 КАС України підлягає залишенню без руху із встановленням позивачу строку для усунення її недоліків, а саме:
- надати документ про сплату судового збору у розмірі 704,80 грн.;
- надати належним чином засвідчені копії документів, які долучено до позовної заяви, для відповідача.
Керуючись ч. 1 ст. 169 КАС України, суд,
ухвалив :
У задоволенні клопотання ОСОБА_1 про звільнення від сплати судового збору - відмовити.
Залишити позовну заяву без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви протягом десяти днів з дня вручення даної ухвали.
Після усунення недоліків позовної заяви документи до суду направляти із вказівкою на номер справи 821/335/18 та зазначенням прізвища судді, який прийняв ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
У разі невиконання цієї ухвали, позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачу.
Ухвала окремо не оскаржується.
Суддя Дубровна В.А.
Суд | Херсонський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 23.02.2018 |
Оприлюднено | 25.02.2018 |
Номер документу | 72391148 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Херсонський окружний адміністративний суд
Дубровна В.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні