Ухвала
від 23.02.2018 по справі 433/1735/17
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 433/1735/17

Провадження № 22ц/782/181/18

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

23 лютого 2018 року м. Сєвєродонецьк

Суддя судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Луганської області Назарова М.В., вирішуючи питання про відкриття апеляційного провадження

за апеляційною скаргою ОСОБА_1

на рішення Троїцького районного суду Луганської області від 14 грудня 2017 року

у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Коммунального підприємства Луганська середня загальноосвітня школа I-III ступенів № 25 про стягнення заборгованості по заробітній платі та суми середнього заробітку за час затримки виплати розрахункових сум,

в с т а н о в и л а:

ОСОБА_1 звернулась до Апеляційного суду Луганської області з апеляційною скаргою на рішення Троїцького районного суду Луганської області від 14 грудня 2017 року.

Апеляційна скарга підлягає залишенню без руху з наступних підстав.

З матеріалів справи вбачається, що крім вимоги про стягнення заробітної плати, позивачем заявлена вимога про стягнення суми середнього заробітку за час затримки виплати розрахункових сум, в апеляційній скарзі не ставиться питання про звільнення від сплати судового збору чи про відстрочення сплати судового збору саме за цією вимогою.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 5 Закону України "Про судовий збір" від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі - у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі.

Отже, позивач не звільнений від сплати судового збору в частині вимог про стягнення суми середнього заробітку за час затримки виплати розрахункових сум відповідно до ст. 117 КЗпП України, оскільки середній заробіток за затримку розрахунку при звільненні не входить до структури фонду заробітної плати.

Згідно з п.3 ч. 4 ст. 356 ЦПК України (в редакції, чинній на час вчинення процесуальної дії) до апеляційної скарги додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави для звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Відповідно до ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити). Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.

Порядок сплати, розмір судового збору визначається у відповідності з Законом України "Про судовий збір".

Відповідно до Закону України Про судовий збір судовий збір справляється від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Згідно ст. 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2017 рік" прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2017 року становить 1600 грн.

Відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою, сплачується у розмірі 1 відсотка ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.Тобто ставка судового збору, що підлягала сплаті до суду першої інстанції, склала 746,24 грн. (75624,96*1% =746,24 грн.).

Відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" (в редакції, чинній на час подачі апеляційної скарги) судовий збір за подання апеляційної скарги на рішення суду становить 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.

Таким чином, скаржнику необхідно сплатити судовий збір у сумі 1119,36 грн. (746,24х150%) та для приєднання до матеріалів справи у встановлений судом строк надати до Апеляційного суду Луганської області платіжний документ про оплату вказаних витрат, які перерахувати за наступними банківськими реквізитамим або сплатити онлайн на офіційному веб-порталі Судова влада України: http://court.gov.ua/sudytax/:

Отримувач коштів: УК у м.Сєвєрод./м. Сєвєрод./22030101

Код ОКПО: 37944909

МФО: 804013

Банк отримувача: ГУ ДКСУ у Луганській області

Рахунок: 31211206780080

По коду класифікації доходів: судовий збір

Код ЄДРПОУ суду: 37944909

Призначення платежу: Судовий збір, за позовом ___ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Апеляційний суд Луганської області (назва суду, де розглядається справа), код ЄДРПОУ 02890564 (суду, де розглядається справа) .

Крім того, апеляційна скарга не відповідає вимогам ч. 1 ст. 294 ЦПК України (редакція, яка діяла на час прийняття рішення), відповідно до якої апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Як вбачається із матеріалів справи, позивач не був присутній у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, копію оскаржуваного рішення від 14.12.2017 року адресатом отримано 27.12.2017 року (а.с.50). Апеляційна скарга мала бути подана протягом десяти днів з дня отримання копії даного рішення.

Апеляційна скарга подана до суду першої інстанції лише 16.02.2018 року, про що свідчить штемпель на конверті (а.с.63).

Відповідно до п.11 Перехідних положень ЦПК України у редакції від 03.10.2017 року судові рішення, ухвалені судами першої інстанції до набрання чинної цією редакцією Кодексу, набирають законної сили та можуть бути оскаржені в апеляційному порядку протягом строків, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Згідно з ч. 3,4 ст. 357 ЦПК України апеляційна скарга залишається без руху, також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 354 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строку або вказати інші підстави для поновлення строку.

Якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку на апеляційне оскарження будуть визнані неповажними, суд відмовляє у відкритті апеляційного провадження у порядку, встановленому статтею 358 цього Кодексу.

Враховуючи викладене, вважаю за необхідне залишити апеляційну скаргу без руху та надати строк для усунення її недоліків, а саме: сплати судового збору за подання апеляційної скарги на рішення суду (надавши платіжний документ про оплату вказаних витрат) та надати скаржнику строк для подання заяви про поновлення строку на апеляційне оскарження та надання доказів поважності підстав пропуску такого строку.

Керуючись ст.ст. 185, 356, 357 ЦПК України та ЗУ Про судовий збір ,

у х в а л и л а:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Троїцького районного суду Луганської області від 14 грудня 2017 року залишити без руху, надавши скаржнику строк для усунення недоліків протягом десяти днів з дня вручення ухвали.

Роз'яснити скаржнику, якщо заяву про поновлення строку на апеляційне оскарження не буде подано в зазначений строк або вказані підстави для поновлення строку на апеляційне оскарження будуть визнані неповажними, суд відмовляє у відкритті апеляційного провадження, а у разі неусунення інших недоліків апеляційної скарги - буде вважатися неподаною та повернута йому.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя

СудАпеляційний суд Луганської області
Дата ухвалення рішення23.02.2018
Оприлюднено25.02.2018
Номер документу72395344
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —433/1735/17

Постанова від 17.07.2018

Цивільне

Апеляційний суд Луганської області

Назарова М. В.

Постанова від 17.07.2018

Цивільне

Апеляційний суд Луганської області

Назарова М. В.

Ухвала від 05.06.2018

Цивільне

Апеляційний суд Луганської області

Назарова М. В.

Ухвала від 07.05.2018

Цивільне

Апеляційний суд Луганської області

Назарова М. В.

Ухвала від 20.04.2018

Цивільне

Апеляційний суд Луганської області

Назарова М. В.

Ухвала від 23.02.2018

Цивільне

Апеляційний суд Луганської області

Назарова М. В.

Рішення від 14.12.2017

Цивільне

Троїцький районний суд Луганської області

Суський О. І.

Ухвала від 11.10.2017

Цивільне

Троїцький районний суд Луганської області

Суський О. І.

Ухвала від 20.10.2017

Цивільне

Троїцький районний суд Луганської області

Суський О. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні