ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
м. Київ
22.02.2018Справа № 910/1989/18
Суддя Господарського суду міста Києва Гулевець О.В., розглянувши
заяву Публічного акціонерного товариства "КИЇВПРОЕКТ"
про вжиття запобіжних заходів та забезпечення позову
у справі за позовом Публічного акціонерного товариства "КИЇВПРОЕКТ"
до Державного підприємства "НАЦІОНАЛЬНИЙ АКАДЕМІЧНИЙ ТЕАТР ОПЕРИ ТА БАЛЕТУ УКРАЇНИ ІМЕНІ Т.Г.ШЕВЧЕНКА"
про визнання недійсним та скасування рішення тендерного комітету
без участі представників учасників процесу
ОБСТАВИНИ СПРАВИ :
Публічне акціонерне товариство "КИЇВПРОЕКТ" звернулося до Господарського суду міста Києва з позовом до Державного підприємства "НАЦІОНАЛЬНИЙ АКАДЕМІЧНИЙ ТЕАТР ОПЕРИ ТА БАЛЕТУ УКРАЇНИ ІМЕНІ Т.Г.ШЕВЧЕНКА" про визнання недійсним та скасування рішення тендерного комітету.
Одночасно з пред'явленням позову ПАТ "КИЇВПРОЕКТ" подано до суду заяву про вжиття запобіжних заходів та забезпечення позову, в якій заявник просить суд:
заборонити відповідачу Державному підприємству "НАЦІОНАЛЬНИЙ АКАДЕМІЧНИЙ ТЕАТР ОПЕРИ ТА БАЛЕТУ УКРАЇНИ ІМЕНІ Т.Г.ШЕВЧЕНКА" до набрання законної сили рішення суду по даній справі укладати з переможцем процедури закупівлі ДП "Київський Промбудпроект" договір про закупівлю проектно-вишукувальні роботи щодо капітального ремонту та технічного переоснащення інженерного обладнання підземних споруд Національного академічного театру опери та балету України імені Т.Г. Шевченка по вул. Володимирська, 50 в Шевченківському районі м. Києва;
в разі укладення договору між відповідачем та переможцем процедури закупівлі ДП "Київський Промбудпроект" - заборонити виконання умов договору до набрання законної сили рішення суду по даній справі.
Суд прийшов до висновку про повернення заявнику заяви про забезпечення позову без розгляду, з огляду на наступне.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 136 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених статтею 137 цього Кодексу заходів забезпечення позову.
Забезпечення позову допускається як до пред'явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду (ч. 2 ст. 136 ГПК України).
У відповідності до частини першої ст. 139 Господарського процесуального кодексу України заява про забезпечення позову подається в письмовій формі, підписується заявником і повинна містити: 1) найменування суду, до якого подається заява; 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові) (для фізичних осіб) заявника, його місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України, номери засобів зв'язку та адресу електронної пошти, за наявності; 3) предмет позову та обґрунтування необхідності забезпечення позову; 4) захід забезпечення позову, який належить застосувати, з обґрунтуванням його необхідності; 5) ціну позову, про забезпечення якого просить заявник; 6) пропозиції заявника щодо зустрічного забезпечення; 7) інші відомості, потрібні для забезпечення позову.
Однак, в порушення п. 2 ч. 1 ст. 139 Господарського процесуального кодексу України заявником не наведено пропозицій щодо зустрічного забезпечення.
За таких обставин, дана заява про забезпечення позову подана без дотримання вимог ст. 139 Господарського процесуального кодексу України.
Частиною 1 статті 140 Господарського процесуального кодексу України визначено, що суд, встановивши, що заяву про забезпечення позову подано без додержання вимог статті 139 цього Кодексу, повертає її заявнику, про що постановляє ухвалу.
Враховуючи викладене, заява Публічного акціонерного товариства "КИЇВПРОЕКТ" про вжиття запобіжних заходів та забезпечення позову підлягає поверненню.
Окрім того, суд звертає увагу заявника, що нормами чинного Господарського процесуального кодексу України в редакції Закону України № 2147-VIII від 03.10.2017 не передбачено подання заяви про вжиття запобіжних заходів, а приписи глави 10 Господарського процесуального кодексу України регулюють питання порядку подання та розгляду заяв про забезпечення позову.
Керуючись ст.ст. 136, 137, 139, 140, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
Заяву Публічного акціонерного товариства "КИЇВПРОЕКТ" про вжиття запобіжних заходів та забезпечення позову повернути заявнику без розгляду.
Ухвала набрала законної сили 22.02.2018 та відповідно до підпункту 17.5 пункту 17 Розділу XI "Перехідні положення" Господарського процесуального кодексу України може бути оскаржена в апеляційному порядку через Господарський суд міста Києва шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня набрання нею законної сили.
Додаток: заява вих. №06-98/адл. від 19.02.2018 з доданими до неї документами та оригінал платіжного доручення №2821 від 16.02.2018, всього на 13 арк.
Суддя О.В. Гулевець
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 22.02.2018 |
Оприлюднено | 25.02.2018 |
Номер документу | 72401209 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Гулевець О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні