ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
65119, м. Одеса, просп. Шевченка, 29, тел.: (0482) 307-983, e-mail: inbox@od.arbitr.gov.ua
веб-адреса: http://od.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
"23" лютого 2018 р.м. Одеса Справа № 916/223/17
Господарський суд Одеської області у складі судді Оборотової О.Ю., розглянувши скаргу Приватного підприємства «РЕМЕРЦЕНТР» на дії головного управління державної казначейської служби України в Одеській області
За позовом : Приватного підприємства «РЕМЕРЦЕНТР»
До відповідача: Департаменту розвитку інфраструктури та житлово-комунального господарства Одеської обласної державної адміністрації
За участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача ОСОБА_1 управління Державної казначейської служби України в Одеській області.
про стягнення
За участю представників сторін:
Від заявника (Приватного підприємства «РЕМЕРЦЕНТР» ): ОСОБА_2 за ордером серія ОД №175661;
Від управління державної казначейської служби України в Одеській області: не з'явився;
Від відповідача: не з'явився;
Від третьої особи: не з'явився;
ВСТАНОВИВ:
Рішенням господарського суду Одеської області від 06.03.2017р. по справі №916/223/17 позов - задоволено частково; стягнено з Департаменту розвитку інфраструктури та житлово-комунального господарства Одеської обласної державної адміністрації (65107, м. Одеса, вул. Канатна, 83; код ЄДРПОУ 33659544) на користь Приватного підприємства «РЕМЕРЦЕНТР» (65026, м. Одеса, вул. Пастера, 64; код ЄДРПОУ 30766702) 3% річних в сумі 712901,24 грн., інфляційні втрати в сумі 2527669,24грн, та витрати на оплату судового збору в розмірі 48608,56грн.; в решті позовних вимог - відмовлено.
Відповідно до ст. 339 ГПК України, сторони виконавчого провадження мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу, порушено їхні права.
Згідно ч. 1, ч. 2 ст. 342 ГПК України, скарга розглядається у десятиденний строк у судовому засіданні за участю стягувача, боржника і державного виконавця або іншої посадової особи органу державної виконавчої служби чи приватного виконавця, рішення, дія чи бездіяльність яких оскаржуються, неявка стягувача, боржника, державного виконавця або іншої посадової особи органу державної виконавчої служби, приватного виконавця, які належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду скарги, не перешкоджають її розгляду.
Відповідно до Закону України "Про виконавче провадження" рішення про стягнення коштів з державних органів, державного та місцевих бюджетів або бюджетних установ виконуються органами, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів.
Відповідно до п. 15 Постанови Кабінету Міністрів України № 845 від 03.08.2011р. "Про затвердження Порядку виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників", дії органів Казначейства з виконання виконавчих документів можуть бути оскаржені до Казначейства або суду. При цьому у даній нормі права не вказано до якого суду оскаржуються дії органів Казначейства та не визначено порядок такого оскарження.
Оскарження дій чи бездіяльності органу казначейства господарським процесуальним законодавством України не визначено. Відповідні скарги подаються до суду, який видав виконавчий документ. Вищевикладена позиція зазначена у постанові Пленуму Верховного суду України від 26.12.2003р. № 14 "Про практику розгляду судами скарг на рішення, дії або бездіяльність органів і посадових осіб державної виконавчої служби та звернень учасників виконавчого провадження". Аналогічної правової позиції дотримується Вищий господарський суд України у постанові від 28.10.2013р. №12/203 та постанові від 24.09.2013 р. у справі № 32/37-10.
Суд зазначає, що системний аналіз чинного законодавста дозволяє прийти до висновку, що казначейська служба має виконувати судові рішення, в силу приписів Закону України Про виконавче провадження .
Відповідно до Порядку виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників органи державної казначейської служби наділені повноваженнями щодо виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників, прийнятих судами, а також іншими державними органами (посадовими особами), які відповідно до закону мають право приймати такі рішення, тільки у випадку якщо на користь особи прийняті судові рішення про стягнення будь-яких надходжень бюджету.
Головне управління державної казначейської служби України в Одеській повернуло стягувачу - Приватного підприємства «РЕМЕРЦЕНТР» виконавчий документ з тієї підстави, що в судовому наказі невірно зазначена назва боржника, однак, суд звертає увагу, що при винесенні рішення та при видачі виконавчого документу найменування боржника було вказано вірно.
Дані обставини підтверджуються витягами з ЄДРПОУ станом на 24.03.2017р. та 06.03.2017р.
У разі якщо сторона виконавчого провадження змінила найменування (для юридичної особи) або прізвище, ім'я чи по батькові (для фізичної особи), виконавець, за наявності підтверджуючих документів, змінює своєю постановою назву сторони виконавчого провадження.
Отже, позиція казначейської служби з бездіяльності призводить фактично, до ухилення з виконання судового акту.
Згідно п. 5 Порядку під час виконання виконавчих документів органи Казначейства мають право: 1) повідомляти органу, який видав виконавчий документ, про наявність обставин, що ускладнюють чи унеможливлюють його виконання, у спосіб і порядку, які визначені таким документом, крім випадків виконання рішень про стягнення коштів за рахунок коштів, передбачених за бюджетною програмою для забезпечення виконання судових рішень та виконавчих документів; 2) звертатися у передбачених законом випадках до органу, який видав виконавчий документ, щодо роз'яснення рішення про стягнення коштів, порушувати клопотання про встановлення чи зміну порядку і способу виконання такого рішення, а також відстрочку та/або розстрочку його виконання; 3) безоплатно отримувати необхідні для виконання виконавчих документів судові рішення, пояснення, довідки, іншу інформацію; 4) вимагати від боржників вжиття ними заходів до виконання виконавчих документів та за результатами їх виконання; 5) застосовувати заходи впливу до боржників у разі виявлення фактів порушення бюджетного законодавства у процесі або за результатами виконання виконавчих документів, повідомляти про такі порушення органам Держфінінспекції; 6) відкладати, зупиняти безспірне списання коштів і їх перерахування стягувачам у випадках, передбачених законом та цим Порядком; 7) вживати інших заходів до виконання виконавчих документів.
Як впливає з встановлених господарськими судами обставин, Головне управління державної казначейської служби України в Одеській не скористалося правами, що передбачені п. 5 вищезгаданого Порядку та не вжило заходів до виконання виконавчого документу, а повернуло виконавчий документ без виконання в порушення п. 9 Порядку.
На підставі вищевстановлених фактів, суд дійшов висновку, що скарга Приватного підприємства «РЕМЕРЦЕНТР» підлягає задоволенню у повному обсязі.
Керуючись ст.ст. 234, 339, 342 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Скаргу Приватного підприємства «РЕМЕРЦЕНТР» - задовольнити.
2. Визнати протиправною бездіяльність ОСОБА_1 управління державної казначейської служби України в Одеській області з невиконання наказу господарського суду Одеської області від 24.03.2017р. по справі №916/223/17.
Ухвала набирає законної сили в порядку ст.235 ГПК України та може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня її проголошення (підписання).
Повний текст ухвали складено та підписано 23.02.2018р.
Суддя О.Ю. Оборотова
Суд | Господарський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 23.02.2018 |
Оприлюднено | 25.02.2018 |
Номер документу | 72401743 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Одеської області
Оборотова О.Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні