ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
м. Київ
22.02.2018Справа № 910/20411/17
Господарський суд міста Києва у складі судді Турчина С.О. за участю секретаря судового засідання Письменної О.М., розглянувши матеріали господарської справи
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Гастел Груп"
до Публічного акціонерного товариства Комерційний банк "Приватбанк"
третя особа 1 без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача -
Товариство з обмеженою відповідальністю "КАЛАРІ"
третя особа 2 без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача -
Національний банк України
про розірвання договорів поруки
Представники учасників справи
від позивача: Цесельський Д.С. (ордер ЗП № 033006
від відповідача: Видюк Д.В. (довіреність № 355 від 17.01.2018
від третьої особи 1: не з'явився
від третьої особи 2: не з'явився
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Гастел Груп" звернулось до Господарського суду міста Києва з позовною заявою до Публічного акціонерного товариства Комерційний банк "Приватбанк" про розірвання з 24 листопада 2016 року договору поруки від 17.11.2016 укладеного між ПАТ КБ "Приватбанк" та ТОВ "Гастел Груп" №4К13316И/П.
Позовні вимоги обґрунтовані порушення відповідачем зобов'язань, передбачених п. 8, п. 10 договору поруки №4К13316И/П від 17.11.2016.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 21.11.2017 порушено провадження у справі №910/20411/17, залучено до участі у справі третю особу без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Товариство з обмеженою відповідальністю "КАЛАРІ" та призначено справу до розгляду на 12.12.2017.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 12.12.2017 залучено до участі у справі №910/20411/17 третю особу 2 без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Національний банк України та розгляд справи відкладено на 18.01.2018.
12.01.2018 через відділ діловодства суду від третьої особи 2 надійшли письмові пояснення щодо відсутності можливості надати суду письмові пояснення по суті спору.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 18.01.2018 постановлено розгляд справи №910/20411/17 здійснювати за правилами загального позовного провадження та призначено підготовче засідання на 08.02.2018.
31.01.2018 через відділ діловодства суду від відповідача надійшов відзив на позовну заяву.
08.02.2018 через відділ діловодства суду від позивача надійшло клопотання про відкладення розгляду справи та витребування доказів.
Судом в судовому засіданні 08.02.2018 до протоколу судового засідання було внесено ухвалу про відкладення підготовчого засідання на 22.02.2018 та направлено учасникам судового процесу, що не були присутні в судовому засіданні 08.02.2018, ухвалу про виклик у судове засідання 22.02.2018.
В судове засідання 22.02.2018 з'явились представники позивача та відповідача, представники третіх осіб 1,2 не з'явились.
Представник позивача підтримав раніше подане через відділ діловодства суду клопотання про витребування доказів, а також зазначив, що позивачем не було отримано відзиву на позов, в зв'язку з чим, просив суд відкласти розгляд справи для надання позивачу можливості підготувати заперечення на відзив.
Суд, дослідивши матеріали справи та заслухавши пояснення представників учасників судового процесу, дійшов висновку про наступне.
Частиною 2 статті 80 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом з поданням позовної заяви.
Згідно із ч. 1 ст. 81 Господарського процесуального кодексу України, учасник справи у разі неможливості самостійно надати докази вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений в частинах другій та третій статті 80 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї.
У клопотанні повинно бути зазначено: 1) який доказ витребовується; 2) обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати; 3) підстави, з яких випливає, що цей доказ має відповідна особа; 4) заходи, яких особа, яка подає клопотання, вжила для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу; 5) причини неможливості отримати цей доказ самостійно особою, яка подає клопотання (ч. 2 ст. 81 ГПК України).
Однак, всупереч наведеним приписам процесуального законодавства, позивач разом з поданням позовної заяви не заявляв клопотання про витребування доказів, будь-яких обґрунтувань щодо неможливості подати відповідне клопотання разом з позовом з причин, що не залежали від позивача представником останнього не зазначено.
З урахуванням наведеного, приймаючи до уваги те, що представник позивача не навів обґрунтувань щодо неможливості позивачем самостійно отримати докази викладені у клопотанні про витребування доказів, суд залишає без задоволення клопотання позивача про витребування доказів.
Також, як вбачається з наявного в матеріалах справи відзиву на позовну заяву, відповідачем 31.01.2018 було направлено на юридичну адресу позивача копію відзиву на позовну заяву, в підтвердження чого долучено до відзиву чек і опис.
Крім того, позивач не був позбавлений права та можливості в порядку ст. 42 ГПК України ознайомитись з матеріалами справи.
А тому, з урахуванням наведеного та статей 202, 216 ГПК України, у суду відсутні підстави для відкладення розгляду справи, в зв'язку з чим, клопотання представника позивача про відкладення розгляду справи залишається судом без задоволення.
Відповідно до ч. 2 ст. 177 Господарського процесуального кодексу України підготовче провадження починається відкриттям провадження у справі і закінчується закриттям підготовчого засідання.
Частиною 3 ст. 177 ГПК України визначено, що підготовче провадження має бути проведене протягом шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі. У виняткових випадках для належної підготовки справи для розгляду по суті цей строк може бути продовжений не більше ніж на тридцять днів за клопотанням однієї із сторін або з ініціативи суду.
У підготовчому засіданні суд призначає справу до розгляду по суті, визначає дату, час і місце проведення судового засідання (декількох судових засідань - у разі складності справи) для розгляду справи по суті (п. 18 ч. 2 ст. 182 Господарського процесуального кодексу України).
За результатами підготовчого засідання суд постановляє ухвалу про закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті (п.3 ч.2 ст. 185 ГПК України).
Статтею 196 ГПК України встановлено, що розгляд справи відбувається в судовому засіданні. Про місце, дату і час судового засідання суд повідомляє учасників справи. Учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі учасники справи, судовий розгляд справи здійснюється на підставі наявних у суду матеріалів. Судове засідання проводиться у спеціально обладнаному приміщенні - залі судових засідань. Окремі процесуальні дії в разі необхідності можуть вчинятися за межами приміщення суду. Під час розгляду справи по суті суд сприяє примиренню сторін.
З урахуванням вищевикладених положень, дослідивши матеріали справи, з огляду на відсутність підстав для відкладення підготовчого засідання, керуючись ст. ст. 80, 81, 177 - 185, 194, 196, 202, 216, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Відмовити в задоволенні клопотання позивача - Товариства з обмеженою відповідальністю "Гастел Груп" про витребування доказів.
2. Відмовити в задоволенні клопотання позивача - Товариства з обмеженою відповідальністю "Гастел Груп" про відкладення розгляду справи.
3. Закрити підготовче провадження та призначити справу № 910/20411/17 до судового розгляду по суті.
4. Розгляд справи № 910/20411/17 по суті призначити на 15.03.18 о 12:30 год. Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду міста Києва за адресою: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 44-В (корпу "Б"), зал № 1.
5. Повідомити учасників процесу про місце, дату і час проведення розгляду справи по суті.
6. Повідомити сторонам, що відповідно до ст. 192 ГПК України, вони можуть укласти мирову угоду на будь-якій стадії судового процесу.
7. Ухвала набирає законної сили з моменту її оголошення та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Повний текст ухвали складено та підписано 26.02.2018.
Суддя С.О. Турчин
Учасники процесу мають можливість отримувати процесуальні документи в електронному вигляді паралельно з документами у паперовому вигляді.
Для отримання процесуальних документів в електронному вигляді потрібно:
1. Зареєструватися в системі обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу (завести поштову скриньку електронного суду), розміщеній на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою: mail.gov.ua.
2. Подати до суду заявку про отримання процесуальних документів в електронному вигляді, яку необхідно роздрукувати на офіційному веб-порталі судової влади України у вищевказаному розділі. Процесуальні документи у відповідній справі, що видані після дати подання вказаної Заявки до суду, будуть надходити в електронному вигляді на зареєстровану електронну адресу учасника судового процесу в домені mail.gov.ua, зазначену в Заявці. Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України - http://ki.arbitr.gov.ua/sud5011/gromadyanam/csz/
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 22.02.2018 |
Оприлюднено | 27.02.2018 |
Номер документу | 72414642 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Турчин С.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні