Ухвала
від 26.02.2018 по справі 917/189/18
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

36000, м. Полтава, вул. Зигіна, 1, тел. (0532) 610-421, факс (05322) 2-18-60, E-mail inbox@pl.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

26.02.2018 Справа № 917/189/18

Суддя Тимощенко О.М. , розглянувши матеріали

за позовною заявою Тарасенка Романа Вікторовича вул.Миру, 4, Диканька, Диканський район, Полтавська область,38500

до Селянського (фермерського) господарства "Орльонок" вул.К.Маркса, 34,Орлик,Кобеляцький район, Полтавська область,39281

про вихід з членів селянського (фермерського) господарства

ВСТАНОВИВ:

23.02.2018 року до господарського суду Полтавської області надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Селянського (фермерського) господарства "Орльонок", в якій позивач просить суд винести рішення щодо його виходу з членів Селянського (фермерського) господарства "Орльонок" з 27.09.2017 року.

Відповідно до статті 162 Господарського процесуального кодексу України (далі ГПК України) позовна заява повинна містити:

1) найменування суду першої інстанції, до якого подається заява;

2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), відомі номери засобів зв'язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти;

3) зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються;

4) зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них;

5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову;

6) відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору - у випадку, якщо законом встановлений обов'язків досудовий порядок урегулювання спору;

7) відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися;

8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;

9) попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв'язку із розглядом справи;

10) підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Дослідивши дану позовну заяву із додатками, суд дійшов до висновку про наявність підстав для залишення позовної заяви без руху, виходячи з наступного:

1) позовна заява не містить відомі номери засобів зв'язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти позивача;

2) відповідно до п. 2 ч.1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору врегульовано Законом України Про судовий збір від 08.07.2011 р. № 3674-VI (із змінами та доповненнями).

Пунктом 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір" ( в редакції на час звернення із позовом) встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

За подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру сплачується судовий збір у розмірі 1 прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Як роз'яснив Вищий господарський суд України у п. 2.21. Постанови Пленуму "Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України" № 7 від 21.02.2013 року, платіжне доручення на безготівкове перерахування судового збору, квитанція установи банку про прийняття платежу готівкою додаються до позовної заяви (заяви, скарги) і мають містити відомості про те, яка саме позовна заява (заява, скарга, дія) оплачується судовим збором. Відповідні документи подаються до господарського суду тільки в оригіналі; копії, у тому числі виготовлені із застосуванням технічних засобів (фотокопії тощо) цих документів, не можуть бути належним доказом сплати судового збору.

Позивачем в якості доказу сплати судового збору до позовної заяви додано ксерокопію квитанції Приватбанку № 0.0.972609570 від 23.02.2018 року про сплату 1762 грн. судового збору, що не відповідає наведеному вище, оскільки належним доказом сплати судового збору є виключно оригінал платіжного документа.

Крім того, згідно ч. 10 ст. 174 ГПК України заяви, скарги, клопотання, визначені цим Кодексом, за подання яких передбачено сплату судового збору, залишаються судом без руху також у випадку, якщо на момент відкриття провадження за відповідною заявою, скаргою, клопотанням суд виявить, що відповідна сума судового збору не зарахована до спеціального фонду державного бюджету. Правила цієї частини не застосовуються до заяв про забезпечення доказів або позову.

На час постановляння даної ухвали відсутні відомості про зарахування судового збору до спеціального фонду державного бюджету.

3) відповідно до п.9 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити: попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв'язку із розглядом справи.

В поданій позовній заяві відсутній попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв'язку із розглядом справи.

4) в позовній заяві відсутній зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні.

В прохальній частині позову позивач просить суд " винести рішення щодо мого виходу з членів Селянського (фермерського) господарства "Орльонок" з 27.09.2017 року", однак яке саме рішення і спосіб захисту при цьому позивачем не вказано.

Спори ж про встановлення факту не підвідомчі господарським судам.

Суд звертає увагу позивача на те, що згідно п. 28 постанови Пленуму Верховного Суду України від 24 жовтня 2008 року N 13 "Про практику розгляду судами корпоративних спорів" при вирішенні спорів, пов'язаних із виходом учасника з товариства, господарські суди повинні керуватися тим, що відповідно до ЦК та Закону про господарські товариства учасник ТОВ чи ТДВ вправі у будь-який час вийти з товариства незалежно від згоди інших учасників та самого товариства. Вихід зі складу учасників товариства не пов'язується ні з рішенням зборів учасників, ні з внесенням змін до установчих документів товариства. У зв'язку з цим моментом виходу учасника з товариства є дата подачі ним заяви про вихід відповідній посадовій особі товариства або вручення заяви цим особам органами зв'язку.

5) у позовній заяві не зазначено доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; а також не подано доказів на обґрунтування наведених у позові обставин.

Так, стаття 164 ГПК України закріплює, що письмові докази можуть бути подані в копіях, а отже повинні бути засвідчені за чинним законодавством України ( ЗУ Про нотаріат, ЗУ Про адвокатуру або відповідно до п. 5.27 Уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації (ДСТУ 4163-2003), за яким відмітку про засвідчення копії документа складають зі слів "Згідно з оригіналом", назви посади, особистого підпису

особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії.

Всі додані позивачем до позову додатки є незавіреними належним чином копіями.

6) За статтею 172 ГПК України позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов'язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.

Позивачем до позову подано взагалі незавірену копію опису вкладення та поштової квитанції про направлення копії позову з додатками відповідачу.

Відповідно до ст.174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Оскільки позовна заява подана без додержання вимог, викладених у статтях 162, 172 цього Кодексу, вона підлягає залишенню без руху.

Вказані у позові недоліки можуть бути усунені у наступні способи: недоліки щодо змісту позову - шляхом подання до суду доповнення до позову, в якому зазначити необхідні відомості ( спосіб захисту порушено права, передбачений законом або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні, а також номери засобів зв'язку, електронної адреси та адреси електронної пошти позивача); недоліки щодо направлення копій документів - шляхом подання суду оригіналу квитанції поштового відділення та оригіналу опису вкладення у лист - як доказів направлення відповідачу позову та копій доданих до нього документів; надати суду завірені належним чином у відповідності до п. 5.27 Уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації (ДСТУ 4163-2003) всіх доказів, доданих до позову; надати суду попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв'язку із розглядом справи.

Враховуючи викладене, керуючись ст.ст.174,234 ГПК України, суддя, -

УХВАЛИВ:

1. Залишити позовну заяву без руху.

2. Надати позивачу строк до 5 днів з дня вручення даної ухвали для усунення вказаних у ній недоліків позовної заяви.

3. Попередити позивача про те, що у разі усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до суду; інакше - вважається неподаною та повертається особі, що звернулася з позовною заявою.

Ухвала підписана 26.02.2018 року. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду (ст..ст.235,255 ГПК України).

Суддя Тимощенко О.М.

СудГосподарський суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення26.02.2018
Оприлюднено27.02.2018
Номер документу72415156
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —917/189/18

Рішення від 19.04.2018

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Тимощенко О.М.

Рішення від 19.04.2018

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Тимощенко О.М.

Ухвала від 29.03.2018

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Тимощенко О.М.

Ухвала від 06.03.2018

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Тимощенко О.М.

Ухвала від 26.02.2018

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Тимощенко О.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні