Ухвала
від 27.02.2018 по справі 547/289/17
СЕМЕНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

СЕМЕНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Шевченка, 41а, смт Семенівка, Полтавська обл., 38200

тел. (05341) 9-17-39, факс 9-17-39, 9-15-37, E-mail inbox@sm.pl.court.gov.ua

Справа № 547/289/17

Номер провадження 1-кс/547/25/18

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 лютого 2018 рокусмт. Семенівка

Слідчий суддя Семенівського районного суду Полтавської області ОСОБА_1 за участі секретаря судового засідання ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань № 2 Семенівського районного суду Полтавської області клопотання про арешт майна заступника начальника СВ Семенівського ВП Хорольського ВП ГУНП в Полтавській області, лейтенанта поліції ОСОБА_4 у кримінальному провадженні №12017170320000044 від 04.02.2017 за ознаками складу злочину, передбаченого ч. 1 ст. 2032 КК України,

ВСТАНОВИВ:

Заступник начальника СВ Семенівського ВП Хорольського ВП ГУНП в Полтавській області, старший лейтенант поліції ОСОБА_4 за погодженням з начальником Семенівського відділу Лубенської місцевої прокуратури Полтавської області ОСОБА_5 звернувся до слідчого судді Семенівського районного суду Полтавської області у вказаному кримінальному провадженні з клопотанням про накладення арешту на один монітор «LG», один монітор «ASUS», один монітор «NEC», один монітор «Belnea» та один монітор «Siemens», одну мишку без назви, одну мишку «EMIX», одну мишку «LENOVO», одну мишку «TITANUM», одну мишку «TRUST», одну клавіатуру без марки (назви), одну клавіатуру «EMIX», дві клавіатури «REAL EL», чотири системних блоки без марки (назви), один системний блок «ASUS», мережеві кабелі, шість стільців, п`ять столів шляхом позбавлення будь-яких осіб можливості відчужувати, розпоряджатися та/або користуватися зазначеним майном, окрім можливості вчинення відповідними особами необхідних дій із вказаними предметами як речовими доказами (огляд, слідчий експеримент, призначення експертиз, експертні дослідження тощо).

Вказане майно виявлено і вилучено під час проведення ОСОБА_4 обшуку 23.02.2018 у приміщенні за адресою: АДРЕСА_1 , де надаються послуги із забороненого грального бізнесу. Присутня під час обшуку у приміщенні ОСОБА_6 повідомила, що реалізовує у приміщенні лотереї, яких не було виявлено під час проведення обшуку, вона не знає хто є власником вказаного майна.

Клопотання обґрунтовано тим, що вказане майно визнано слідчим речовими доказами у справі щодо здійснення незаконного грального бізнесу, не застосування арешту може призвести до приховування майна, зникнення, втрати, знищення, перетворення, використання, зокрема і в подальшій злочинній діяльності.

У судовому засіданні прокурор клопотання підтримала, вказала, що наразі слідчим ще не встановлено власника згаданого у клопотанні майна, процесуальний статус ОСОБА_6 ще не визначено, її слова зафіксовані на відеозаписі ходу проведення обшуку.

Вислухавши прокурора, вивчивши клопотання та додані до нього матеріали, слідчим суддею встановлено таке.

Кримінальне провадження за ознаками складу злочину, передбаченого ч. 1 ст. 203-2 ККУкраїни, внесено до ЄРДР за №12017170320000044 від 04.02.2017, фабула: 03.02.2017 до слідчого відділення Семенівського ВП Хорольського ВП ГУНП в Полтавській області надійшов письмовий рапорт про те, що на території смт. Семенівка, Семенівського району, здійснюється незаконний гральний бізнес.

29.12.2017 на підставі ухвали слідчого судді Семенівського районного суду Полтавської області від 27.12.2017 у ході проведення обшуку за адресою: АДРЕСА_1 , яке належать ОСОБА_7 , було виявлено та вилучено: три зошити із записами, документацію, тринадцять столів, дванадцять вмонтованих у столи клавіатур без марки (назви), одну клавіатуру без марки (назви), одинадцять системних блоків без марки (назви), один системний блок «HP», один системний блок «P 3», два монітори «Benq», один монітор «Lenovo», один монітор «Terra», два монітори «Medion», два монітори «Siemens», один системний блок «Schneider, один монітор «Hanns G», два монітори «LG», один монітор «Dell», акустичні колонки «Есперанза» та мережеві кабелі.

Ухвалою слідчого судді від 30.01.2018 на вище вказане майно накладено арешт.

20.02.2018 до органу досудового розслідування від оперативного підрозділу Семенівського ВП ГУНП України в Полтавській області надійшов письмовий рапорт проте, що під вивіскою « ІНФОРМАЦІЯ_1 » по вул. Шевченка, 2/39, смт. Семенівка, Семенівського району, знову надаються послуги у сфері грального бізнесу.

Відповідно до Інформації з Реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно об`єкт нежитлової нерухомості - адміністративна будівля за адресою: АДРЕСА_1 , часткою 83/100 належать ОСОБА_7 на підставі договору купівлі продажу від 03.02.2017.

23.02.2018 на підставі ухвали слідчого судді Семенівського районного суду Полтавської області від 23.02.2018 під час проведення обшуку за адресою: АДРЕСА_1 , яке належать ОСОБА_7 , виявлено та вилучено: один монітор «LG», один монітор «ASUS»,один монітор «NEC», один монітор «Belnea» та один монітор«Siemens», одну мишку без назви, одну мишку «EMIX»,одну мишку «LENOVO», одну мишку«TITANUM», одну мишку «TRUST», одну клавіатуру без марки (назви), одну клавіатуру «EMIX», дві клавіатури «REAL EL», чотири системних блоки без марки (назви), один системний блок «ASUS», мережеві кабелі, шість стільців та п`ять столів, на що вказує копія відповідного протоколу обшуку від 23.02.2018.

Усі вказані речі постановою слідчого ОСОБА_4 від 23.02.2018 визнано речовими доказами, приєднано до матеріалів кримінального провадження, передано на зберігання до Семенівського ВП ГУНП в Полтавській області, квитанцією якого від 23.02.2018 підтверджено прийняття майна на зберігання.

На даний час слідчий не має відомостей про право володіння, користування та розпорядження вище вказаним майном, що було вилучено під час обшуку.

За змістом ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження. Арешт майна допускається з метою забезпечення 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи. У випадку, передбаченому п. 1 ч. 2 цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним устатті 98цього Кодексу. Не може бути арештовано майно, якщо воно перебуває у власності добросовісного набувача, крім арешту майна з метою забезпечення збереження речових доказів. Заборона або обмеження користування, розпорядження майном можуть бути застосовані лише у разі, коли існують обставини, які підтверджують, що їх незастосування призведе до приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі майна.

Відповідно до ст. 98 КПК України речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення .

Відповідно до п. 1, 3, 4 ч. 2ст. 167 КПК Українитимчасово вилученим може бути майно у вигляді речей, документів, грошей тощо, що яких є достатні підстави вважати, що вони підшукані, виготовлені, пристосовані чи використані як засоби чи знаряддя вчинення кримінального правопорушення та (або) зберегли на собі його сліди, є предметом кримінального правопорушення, у тому числі пов`язаного з їх незаконним обігом, одержані внаслідок вчинення кримінального правопорушення та/або є доходами від них, а також майно, в яке їх було повністю або частково перетворено.

Згідно ч. 11 ст. 170 КПК України заборона або обмеження користування, розпорядження майном можуть бути застосовані лише у разі, коли існують обставини, які підтверджують, що їх незастосування призведе до приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі майна.

Зважаючи на викладене, враховуючи обставини вчинення ймовірного злочину, так як вони викладені в клопотанні слідчого, правове обґрунтування клопотання, яке відповідає положенням ст.ст.98, 167,170,171 КПК України, приходжу до висновку про наявність правових підстав для накладення арешту на вказане у клопотанні слідчого майно, оскільки особа, що його подала, довела необхідність такого арешту, наявні ризики, передбачені абз. 2 ч. 1 ст. 170 КПК України запобігання можливості приховування, пошкодження, псування знищення, відчуження, у т.ч. з точки зору достатніх та розумних підстав вважати, що вони є доказом злочину, щодо них очікується призначення і проведення експертиз. Не встановлення власника майна не є перешкодою для його арешту.

Керуючись ст.ст. 173-175, 309, 310, 395 КПК України слідчий суддя

УХВАЛИВ:

Клопотання задоволити повністю.

Накласти арешт на один монітор «LG», один монітор «ASUS»,один монітор «NEC», один монітор «Belnea», один монітор «Siemens», одну мишку без назви, одну мишку «EMIX»,одну мишку «LENOVO», одну мишку«TITANUM», одну мишку«TRUST», одну клавіатуру без марки (назви), одну клавіатуру«EMIX», дві клавіатури «REAL-EL», чотири системних блоки без марки (назви), один системний блок «ASUS», мережеві кабелі, шість стільців, п`ять столів шляхом позбавлення будь-яких осіб можливості відчужувати, розпоряджатися та/або користуватися зазначеним майном, окрім можливості вчинення відповідними особами необхідних дій із вказаними предметами як речовими доказами (огляд, слідчий експеримент, призначення експертиз, експертні дослідження тощо).

Ухвала про арешт майна виконується негайно слідчим, прокурором після її проголошення.

Ухвала про накладення арешту може бути оскаржена безпосередньо до Апеляційного суду Полтавської області протягом 5 днів з дня її оголошення. Подання апеляційної скарги на ухвалу слідчого судді зупиняє набрання нею законної сили, але не зупиняє її виконання.

Копію ухвали негайно вручити (надіслати) слідчому, прокурору, представнику власника майна.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудСеменівський районний суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення27.02.2018
Оприлюднено01.03.2023
Номер документу72454249
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —547/289/17

Ухвала від 27.02.2018

Кримінальне

Семенівський районний суд Полтавської області

Харченко В. Ф.

Ухвала від 23.02.2018

Кримінальне

Семенівський районний суд Полтавської області

Харченко В. Ф.

Ухвала від 30.01.2018

Кримінальне

Семенівський районний суд Полтавської області

Харченко В. Ф.

Ухвала від 15.01.2018

Кримінальне

Апеляційний суд Полтавської області

Нізельковська Л. В.

Ухвала від 27.12.2017

Кримінальне

Семенівський районний суд Полтавської області

Харченко В. Ф.

Ухвала від 27.09.2017

Кримінальне

Семенівський районний суд Полтавської області

Харченко В. Ф.

Ухвала від 10.08.2017

Кримінальне

Апеляційний суд Полтавської області

Маліченко В. В.

Ухвала від 20.04.2017

Кримінальне

Апеляційний суд Полтавської області

Томилко В. П.

Ухвала від 06.04.2017

Кримінальне

Апеляційний суд Полтавської області

Томилко В. П.

Ухвала від 06.04.2017

Кримінальне

Апеляційний суд Полтавської області

Томилко В. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні