Справа № 177/891/17
Провадження № 1-кс/177/83/18
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
26 лютого 2018 року
Слідчий суддя Криворізького районного суду Дніпропетровської області ОСОБА_1
секретар судового засідання - ОСОБА_2 ,
розглянувши клопотання слідчого Криворізького РВП КВП ГУНП в Дніпропетровській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 , погоджене з прокурором Криворізької місцевої прокуратури № 2 ОСОБА_4 , у кримінальному провадженні, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12017040450000363 від 08.05.2017, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 249 КК України, про арешт тимчасово вилученого майна, -
за участі:
прокурора ОСОБА_4 ,
слідчого СВ Криворізького РВП ОСОБА_3 ,
осіб, у володінні яких
перебувало майно ОСОБА_5 ,
ОСОБА_6 ,
В С Т А Н О В И В:
З указаним клопотанням слідчий 21.02.2018 звернувся до суду, яке обґрунтовано тим, що о 07.05.2017 до Криворізького РВП КВП ГУНП в Дніпропетровській області, від ОСОБА_7 надійшло повідомлення про те, що невідомі особи незаконно займаються рибним добувним промислом на березі Карачунівського водосховища поблизу с. Дружба Криворізького району Дніпропетровської області.
Відомості про вказане кримінальне правопорушення внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12017040450000363 від 08.05.2017, за ч. 1 ст. 249 КК України.
07.05.2017 в період часу з 22:50 год. по 23:40 год. слідчим проведено огляд місця події, у ході якого виявлено автомобіль «Фольцваген Транспортер» білого кольору р/н НОМЕР_1 , поряд з яким перебувало пластикове відро з засоленою рибою окунь в кількості 57 штук та тарань в кількості 73 штуки. Також на березі знаходився гумовий двомісний човен «Elinx» зеленого кольору із двома веслами. На відстані 5 м від човна вздовж берегу на поліетиленовій плівці знаходились рибальські сітки, виготовлені з сіткоснасних матеріалів, в кількості 3 штук, з рибою, загальною кількістю 86 штук.
За результатами огляду вилучено рибальські сіті та незаконно добуті водні біоресурси, які згідно з постановою від 10.07.2017 визнано речовими доказами.
Допитані в якості свідків ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 та ОСОБА_11 пояснили, що особами, які 07.05.2017 незаконно здійснювали вилов риби сітками є ОСОБА_6 та його дружина ОСОБА_12 .
Опитаний в ході досудового розслідування ОСОБА_6 не заперечував, що разом зі своєю дружиною на Карачунівському водосховищі, поблизу с. Дружба поставили одну рибальську сітку.
Крім того, у ході додаткового допиту у якості свідка ОСОБА_7 повідомив, що ОСОБА_6 і надалі продовжує незаконно займатися рибним добувним промислом та йому відомо, що у гаражному приміщенні № НОМЕР_2 ГБК «Домобудівельник», яким користується ОСОБА_6 , останній зберігає рибальські сітки та інші речі для здійснення вказаної незаконної діяльності.
20.02.2018 слідчим СВ Криворізького РВП ОСОБА_3 на підставі ухвали слідчого судді Криворізького районного суду Дніпропетровської області від 19.02.2018, здійснено огляд приміщення гаражу № НОМЕР_2 ГБК «Домобудівельник» в Саксаганському районі м. Кривого Рогу, що перебуває у користуванні ОСОБА_13 , під час якого виявлено та вилучено 63 мішки з рибацькими сітками, одна з яких розподілена у три мішки, одну рибацьку сітка без пакування, гумовий човен «Elling» зеленого кольору, гумовий човен «Kolibri» зеленого кольору та дві дошки сидіння з човнів. Постановою від 21.02.2018 вказане майно визнано речовими доказами у даному кримінальному провадженні.
Слідчий також зазначає, що вилучений у ході огляду гаражу № НОМЕР_2 ГБК «Домобудівельник» гумовий човен «Elling» візуально ідентичний тому, що зображений на відеозаписі, який зроблено на місці події очевидцями кримінального правопорушення від 07.05.2017. Моніторингом мережі «Інтернет» встановлено, що гумових човнів марки «Elinx», який зазначено в протоколі огляду місця події від 07.05.2017 не існує взагалі. Тому можливо дійти висновку про те, що саме човен «Elling» зеленого кольору, вилучений у ході огляду гаражу № НОМЕР_2 ГБК «Домобудівельник» від 20.02.2018, являється знаряддям вчинення незаконного рибного добувного промислу ОСОБА_6 та його дружиною ОСОБА_12 , що мало місце 07.05.2017, а слідчий СВ Криворізького РВП ОСОБА_14 , у зв`язку із тим, що огляд місця події здійснювався в період з 22:50 год. по 23:40 год., тобто в нічний час доби, при недостатньому штучному освітленні, допустив орфографічну помилку при написанні марки човна іномовними літерами.
Оскільки вищевказане майно, що виявлено та вилучено під час огляду 20.02.2018 з гаражу № НОМЕР_2 , має значення речових доказів, підтверджує факт зайняття рибним добувним промислом, що мав місце 07.05.2017, а також може свідчити про те, що ОСОБА_6 продовжує вчиняти вказане кримінальне правопорушення і на теперішній час, з метою запобігання можливості їх приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження, а також у зв`язку з необхідністю проведення відповідних слідчих дій у вказаному кримінальному провадженні, слідчий просить накласти на вказане майно арешт.
У судовому засіданні слідчий та прокурор клопотання підтримали та просили задовольнити.
ОСОБА_6 пояснив, що до даного майна не має жодного відношення. Власником гаражу є його син, ОСОБА_5 , а він ним не користується та вільного доступу до нього не має.
ОСОБА_5 пояснив, що він є власником гаражу № НОМЕР_2 , де, серед іншого, зберігалися рибальські сітки та човни, які належать йому. Вказане рибальське приладдя від використовує на приватних ставках або ж здає в оренду та в воно не має жодного відношення до даного кримінального правопорушення. Його батько, ОСОБА_6 не має відношення до вилученого майна та не має вільного доступу до гаражу, свої речі у ньому не зберігав.
Заслухавши пояснення учасників кримінального провадження, ознайомившись з клопотанням та долученими до нього матеріалами, слідчий суддя дійшов до наступного висновку.
Частиною 1 статті 167 КПК України встановлено, що тимчасовим вилученням майна є фактичне позбавлення підозрюваного або осіб, у володінні яких перебуває зазначене майно можливості володіти, користуватися та розпоряджатися певним майном до вирішення питання про арешт майна або його повернення.
За п. 7 ч. 2 ст. 131 КПК України, арешт майна є заходом забезпечення кримінального провадження, що застосовується з метою досягнення дієвості цього провадження.
Відповідно до ч. 1 ст. 170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів та накладається на майно будь якої фізичної або юридичної особи за наявністю достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу ( п. 1 ч. 2, ч. 3 ст. 170 КПК України).
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження.
Як встановлено у судовому засіданні, слідчим Криворізького РВП КВП ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеного до ЄРДР за № 12017040450000363 від 08.05.2017 за ч. 1 ст.249 КК України.
Слідчий зазначає, що до вказаного кримінального правопорушення може бути причетний ОСОБА_6 , який 07.05.2017 разом зі своєю дружиною ОСОБА_12 , з використанням гумового човна, ставили рибальські сітки на Карачунівському водосховищі поблизу с. Дружба Криворізького району, тобто незаконно займався рибним добувним промислом.
Вказані обставини також підтвердили допитані у якості свідків ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 та ОСОБА_11 .
На підставі ухвали слідчого судді Криворізького районного суду Дніпропетровської області від 19.02.2018 проведено огляд гаражу № НОМЕР_2 , що перебуває у користування ОСОБА_5 , у ході якого виявлено та вилучено 63 мішки з рибацькими сітками, одна з яких розподілена у три мішки, одну рибацьку сітку без пакування, гумовий човен «Elling» зеленого кольору, гумовий човен «Kolibri» зеленого кольору та дві дошки сидіння з човнів, які постановою від 21.02.2018, визнано речовими доказами у даному кримінальному провадженні.
Гумовий човен «Elling» візуально ідентичний тому, що виявлений під час огляду місця події від 07.05.2017. Разом з тим, у протоколі огляду під час його складання слідчим допущена орфографічна помилка при написанні марки човна іномовними літерами, «Elinx», замість вірного « ОСОБА_15 », та який не був вилучений з місця події.
Таким чином, враховуючи, що вказаний гумовий човен відповідає критеріям, визначеним ст. 98 КПК України для речових доказів, так як є достатні підстави вважати, що він є знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберіг на собі сліди злочину та інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються у даному кримінальному провадженні, та з метою забезпечення збереження речових доказів, слідчий суддя вважає клопотання слідчого про накладення арешту на гумовий човен «Elling» зеленого кольору з дошкою- сидінням, обґрунтованим та таким, що підлягає до задоволення.
Щодо накладення арешту на іншу частину тимчасово вилученого майна, слідчий суддя вважає клопотання в цій частині необґрунтованим. Як вбачається з протоколу огляду місця події від 07.05.2017, яким оглянута ділянка місцевості вздовж берега Карачунівського водосховища поблизу с. Дружба Криворізького району Дніпропетровської області, на ній виявлено автомобіль «Фольцваген Транспортер» білого кольору р/н НОМЕР_1 , поряд з яким перебувало пластикове відро з засоленою рибою окунь в кількості 57 штук та тарань в кількості 73 штуки. Також на березі знаходився гумовий двомісний човен «Elinx» зеленого кольору із двома веслами. На відстані 5 м від човна вздовж берегу на поліетиленовій плівці знаходились рибальські сітки, виготовлені з сіткоснасних матеріалів, в кількості 3 штук, з рибою, загальною кількістю 86 штук. Рибальські сітки та риба під час огляду було вилучено та в послідуючому визнано речовими доказами.
Будь-яких інших речей виявлено та вилучено під час цього огляду не було. Також слідчим та прокурором не доведено, що 63 мішки з рибацькими сітками, одна з яких розподілена у три мішки, одна рибацька сітка без пакування, гумовий човен «Kolibri» зеленого кольору та дошка сидіння з човна, які вилучені під час огляду гаражу № НОМЕР_2 , що перебуває у користуванні ОСОБА_5 , належать ОСОБА_6 та останній викорисував вказане як знаряддя скоєння даного кримінального правопорушення, а отже не доведено, що це майно відповідає критеріям, визначеним ст. 98 КПК України для речових доказів.
Слідчий суддя роз`яснює, що у відповідності до ст. 174 КПК України, за клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисника чи законного представника, іншого власника чи володільця майна, якщо вони доведуть, що потреба у застосуванні такого заходу відпала, арешт майна може бути скасовано повністю або частково.
Керуючись ст. 132, 170-173, 369-372 КПК України, слідчий суддя, -
П О С Т А Н О В И В:
Клопотання слідчого Криворізького РВП КВП ГУНП в Дніпропетровській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 , погоджене з прокурором Криворізької місцевої прокуратури № 2 ОСОБА_4 , у кримінальному провадженні, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12017040450000363 від 08.05.2017, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 249 КК України, про арешт тимчасово вилученого майна, - задовольнити частково.
Накласти арешт на:
гумовий човен «Elling», зеленого кольору та дошку-сидіння з човна, що виявлена та вилучена під час огляду гаражу, що в гаражно-будівельному кооперативі «Домобудівельник» в Саксаганському районі м. Кривого Рогу Дніпропетровської області, якій перебуває у користуванні ОСОБА_5 - шляхом заборони їх відчуження, розпорядження та користування до прийняття остаточного рішення у кримінальному провадженні та/або скасування арешту.
В іншій частині клопотання відмовити.
Виконання ухвали доручити слідчому СВ Криворізького районного відділення поліції Криворізького відділу поліції Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області, у провадженні якого перебуває кримінальне провадження № 12017040450000363 від 08.05.2017за ч. 1 ст. 249 КК України.
Ухвала про арешт майна підлягає негайному виконанню.
Роз`яснити, що згідно з ст. 174 КПК України, за клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисника чи законного представника, іншого власника чи володільця майна, якщо вони доведуть, що потреба у застосуванні такого заходу відпала, арешт майна може бути скасовано повністю або частково.
Ухвала протягом п`яти днів з дня її оголошення може бути оскаржена безпосередньо до апеляційного суду Дніпропетровської області.
Повний текст ухвали оголошено 27.02.2018
Слідчий суддя:
Суд | Криворізький районний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 26.02.2018 |
Оприлюднено | 28.02.2023 |
Номер документу | 72458121 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Криворізький районний суд Дніпропетровської області
Суботіна С. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні