Справа № 522/6201/17
Провадження № 2-п/522/134/18
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 лютого 2018 року Приморський районний суд м. Одеси
у складі: головуючого судді Бойчука А.Ю.,
за участю секретаря Скибінської Є.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву Товариства з обмеженою відповідальністю АВС-БІЛД про перегляд заочного рішення, по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю АВС-БІЛД про стягнення коштів,-
В С Т А Н О В И В:
Заявник 22.01.2018 року звернувся до Приморського районного суду м. Одеси із заявою про перегляд заочного рішення, яке було постановлено 05 грудня 2017 року по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю АВС-БІЛД про стягнення коштів, яким позов було задоволено та стягнуто з Товариства з обмеженою відповідальністю АВС-БІЛД на користь ОСОБА_2 суму попередньої оплати за договором № 15/2016 купівлі-продажу майнових прав від 07 квітня 2016 року в розмір 261 000 гривень, пені в розмірі 477 630 грн., інфляційних нарахувань 5 507,1 грн. та трьох процентів річних 1 415,84 грн., збитків в розмірі 30 000 грн., а всього 775 562,94 грн. (сімсот сімдесят п'ять тисяч п'ятсот шістдесят дві гривні 94 копійки) та судовий збір.
В обґрунтування заяви представник зазначив, що не згоден з рішенням суду від 05 грудня 2017 року, оскільки заявник не отримував копії позовної заяви, у зв'язку з чим був позбавлений можливості бути присутнім у судовому засіданні та подати відзив на позов, а також має докази та відомості, які мають істотне значення для справи.
Представник позивача в судовому засіданні заяву не визнав та просив суд у її задоволенні відмовити в повному обсязі.
Представник заявника в судовому засіданні заяву підтримала та просила суд її задовольнити.
Згідно з ч. 1 ст. 287 ЦПК України заява про перегляд заочного рішення розглядається в судовому засіданні. Неявка осіб, належним чином повідомлених про дату, час і місце засідання, не перешкоджає розгляду заяви.
Дослідивши матеріали справи, подану заяву, суд вважає, що заява не підлягає задоволенню на підставі наступного.
15 грудня 2017 року набув чинності Закон України Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів від 03.10.2017 року №2147-VIII. Вказаним Законом вводиться в дію нова редакція Цивільно-процесуального кодексу України.
Відповідно до п. 9 Перехідних положень ЦПК України (в новій редакції) справи в судах першої та апеляційної інстанцій, провадження в яких відкрито до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Згідно вимог ч . 1 ст. 284 ЦПК України (в новій редакції) заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.
Судом встановлено, що Приморським районним судом м. Одеси 05 грудня 2017 року по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю АВС-БІЛД про стягнення коштів, яким позов було задоволено та стягнуто з Товариства з обмеженою відповідальністю АВС-БІЛД на користь ОСОБА_2 суму попередньої оплати за договором № 15/2016 купівлі-продажу майнових прав від 07 квітня 2016 року в розмір 261 000 гривень, пені в розмірі 477 630 грн., інфляційних нарахувань 5 507,1 грн. та трьох процентів річних 1 415,84 грн., збитків в розмірі 30 000 грн., а всього 775 562,94 грн. (сімсот сімдесят п'ять тисяч п'ятсот шістдесят дві гривні 94 копійки) та судовий збір.
Відповідно до ч . 1 ст. 288 ЦПК України, заочне рішення підлягає скасуванню, якщо судом буде встановлено, що відповідач не з'явився в судове засідання та (або) не повідомив про причини неявки, а також не подав відзив на позовну заяву з поважних причин, і докази, на які він посилається, мають істотне значення для правильного вирішення справи.
Суд не приймає до уваги доводи заявника про те, що останній не отримував копії позовної заяви, у зв'язку з чим був позбавлений можливості бути присутнім у судовому засіданні та подати відзив на позов.
Посилання відповідача, на те, що він не отримував копії позовної заяви не відповідають дійсності, оскільки на судовому засіданні 30.11.2017 р. судом було задоволено клопотання представника відповідача, який був присутній в судовому засіданні та надав йому час для ознайомлення з матеріалами справи та позовними вимогами, а також на підготовку заперечень проти позову, однак на наступне судове засідання відповідач не прибув, заперечень проти позову не надав. З урахуванням того що матеріали справи містили заяву про відкладення розгляду справи призначеної на 31.10 2017 р., наступного разу 31.11.2017 р. сторона в засіданні попросила відкласти розгляд справи, то третє поспіль клопотання про відкладення розгляду справи від 05.12.2017 р. було розцінене судом як зловживання стороною відповідача процесуальними правами та заходи із затягування розгляду справи.
Крім того, слід зазначити, що справа пребувала в проваджені суду тривалий час, позов було подано до суду в березні 2017 року судові засідання по справі були призначені на 13.09.2017 р. на 31.10.2017 року; 30.11.2017 року та на 05.12.2017 року, усі судові повістки надсилалися за юридичною адресою відповідача, однак незважаючи на те, що розгляд справи неодноразово відкладався, про що повідомлявся відповідач, в судові засідання представник не з'являвся, жодних заперечень проти позову подано відповідачем не було, доказів сторона суду не надавала.
Згідно ч. 5 ст. 74 ЦПК України в редакції, чинній на момент розгляду справи судом та ухвалення заочного рішення) судова повістка разом із розпискою, а у випадках, встановлених цим Кодексом, разом з копіями відповідних документів надсилається поштою рекомендованим листом із повідомленням або через кур'єрів за адресою, зазначеною стороною чи іншою особою, яка бере участь у справі. Стороні чи її представникові за їх згодою можуть бути видані судові повістки для вручення відповідним учасникам цивільного процесу. Судова повістка може бути вручена безпосередньо в суді, а у разі відкладення розгляду с прави про час і місце наступного засідання може бути повідомлено під розписку. У разі ненадання особами, які беруть участь у справі, інформації щодо їх адреси, судова повістка надсилається: фізичним особам, які не мають статусу підприємців, - за адресою їх місця проживання чи місця перебування, зареєстрованою у встановленому законом порядку.
У разі відсутності осіб, які беруть участь у справі, за такою адресою, вважається, що судовий виклик або судове повідомлення вручене їм належним чином.
На виконання вимог ст. 74 ЦПК України (у редакції, чинній на момент розгляду справи судом) усі судові повістки про виклик надсилалися судом на зареєстровану у встановленому законом порядку адресу проживання (перебування) відповідача.
З урахуванням наведеного, відповідач, згідно ч. 5 ст. 74 ЦПК України (в редакції, чинній на момент розгляду справи судом), вважається повідомленим належним чином про розгляд справи.
Жодного доказу на підтвердження поважності причин неявки в судове засідання та неподання заперечень на позов заявником не надано.
Також, суд враховує, що заявником не додано доказів, якими він обґрунтовує свої заперечення проти вимог позивача та які мають мати істотне значення для правильного вирішення спору для можливості скасування заочного рішення відповідно до вимог ст. 288 ЦПК України.
У заяві про перегляд заочного рішення заявник посилається на те, що у нього є докази та відомості, які мають істотне значення для справи, проте жодного доказу не додано до заяви про перегляд заочного рішення та не зазначено, що саме ці докази підтверджують та яке значення вони мають для вирішення спору.
Відповідно до ст. 76 ЦПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: 1) письмовими, речовими і електронними доказами; 2) висновками експертів; 3) показаннями свідків.
Згідно ст. 77 ЦПК України належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Предметом доказування є обставини, що підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення. Сторони мають право обґрунтовувати належність конкретного доказу для підтвердження їхніх вимог або заперечень. Суд не бере до розгляду докази, що не стосуються предмета доказування.
Обставини справи, які за законом мають бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування (ч. 2 ст. 78 ЦПК України).
Згідно ст. 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.
Неподання суду доказів, якими заявник обґрунтовує необхідність скасування заочного рішення Приморського районного суду м. Одеси від 05 грудня 2017 року в цивільній справі № 522/6201/17, унеможливлює встановлення їх наявності та істотності значення для вирішення спору.
Відповідно до ч. 3 ст. 287 ЦПК України в результаті розгляду заяви про перегляд заочного рішення суд може своєю ухвалою: 1) залишити заяву без задоволення; 2) скасувати заочне рішення і призначити справу до розгляду в загальному порядку.
З урахуванням наведеного вище суд вважає, що відповідно до ч. 1 ст. 288 ЦПК України підстави для скасування заочного рішення суду відсутні, у зв'язку із чим заява підлягає залишенню без задоволення.
Керуючись: ст.ст.4,12, 13,76, 258-261, 287 ЦПК України, суд,-
УХВАЛИВ:
У задоволенні заяви Товариства з обмеженою відповідальністю АВС-БІЛД про перегляд заочного рішення, по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю АВС-БІЛД про стягнення коштів - відмовити.
Роз'яснити заявнику, що у разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене в загальному порядку, встановленому цим Кодексом. У цьому разі строк на апеляційне оскарження рішення починає відраховуватися з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення, згідно ч.1 ст. 354 ЦПК України .
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: А.Ю. Бойчук
Суд | Приморський районний суд м.Одеси |
Дата ухвалення рішення | 20.02.2018 |
Оприлюднено | 01.03.2018 |
Номер документу | 72465578 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Приморський районний суд м.Одеси
Бойчук А. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні