Ухвала
від 14.02.2018 по справі 826/2179/18
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

14 лютого 2018 року м. Київ № 826/2179/18

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Чудак О.М., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Міністерства юстиції України про визнання протиправним та скасування наказу, зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

14.02.2018 ОСОБА_1 (ОСОБА_1.) звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовною заявою до Міністерства юстиції України про:

- визнання протиправним та скасування наказу від 31.03.2017 №1080/5 як такого, що завідомо прийнятий незаконно;

- відновлення реєстраційних дій у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань "Державна реєстрація змін до установчих документів юридичної особи" від 16.12.2016 №10991050031005390 та "Внесення змін до відомостей про юридичну особу, що не пов'язані зі змінами в установчих документах" №10991070032005390, проведених державним реєстратором Департаменту реєстраційних послуг Запорізької міської ради Краснокутською Н.А. стосовно Товариства з обмеженою відповідальністю "ІМБРЕЙС" (код за ЄДРПОУ 20339887);

- відновлення рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень від 16.12.2016 №32986559, прийнятого приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Рогачем В.В.;

- відновлення рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень від 24.12.2016 року №33150323, прийнятого приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Рубльовою К.В.

Згідно з пунктом 3 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає вона вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.

Відповідно до пункту 2 частини п'ятої статті 160 КАС України в адміністративному позові вказується повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.

У позовній заяві ОСОБА_1 відсутні відомості про його реєстраційний номер облікової картки платника податків за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України, номери засобів зв'язку, адреси електронної пошти позивача і третіх осіб.

Згідно з пунктом 5 частини п'ятої статті 160 КАС України у позовній заяві зазначається виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, вказуються докази, що підтверджують вказані обставини.

За приписами частини четвертої статті 161 КАС України позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Так, позивач у позовній заяві посилається, зокрема, на Договір купівлі-продажу комплексу будівель та споруд від 16.12.2016, посвідчений приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Рогачем В.В., Договір іпотеки, укладений з позивачем та посвідчений приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Рубльовою К.О., Договір позики від 23.12.2017, укладений між ОСОБА_1 та ОСОБА_6 Водночас, належним чином засвідчених копій вказаних договорів або письмових пояснень із зазначенням неможливості їх подання не надає.

В контексті наведеного слід зазначити, що відповідно до підходу, висловленого Вищим адміністративним судом України, як судом першої інстанції, відносно дотримання вимог до позовної заяви, зокрема, в ухвалі від 02.01.2015 у справі №800/590/14, під змістом позовних вимог розуміється визначення способу захисту свого права, свободи чи інтересу, який має формулюватися максимально чітко і зрозуміло. Обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги - це конкретні юридичні факти.

При цьому, підставою позову є обставини (фактична підстава) і норми права (юридична підстава), які у своїй сукупності дають право особі звернутися до суду з позовними вимогами до відповідача. Предметом позову є матеріально-правові вимоги позивача до відповідача. Позовні вимоги відповідають предмету позову. Між тим, недоліком позову є ненадання до позовної заяви доказів, на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги.

Згідно з пунктом 9 частини п'ятої статті 160 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності суб'єкта владних повноважень у позовній заяві зазначається обґрунтування порушення оскаржуваними рішеннями, діями чи бездіяльністю прав, свобод, інтересів позивача. Однак, в позовній заяві ОСОБА_1 не обґрунтовано, яким чином порушуються права позивача оскаржуваними рішеннями.

Відповідно до частини другої статті 122 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Згідно з частиною першою статті 123 КАС України у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.

Частиною 6 статті 161 КАС України передбачено, що у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов'язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.

У адміністративному позові позивачем оскаржується наказ Міністерства юстиції України від 31.03.2017 №1080/5 та висловлюється прохання відновити реєстраційні дії та рішення, датовані груднем 2016 року. Разом з тим, позовну заяву подано до суду лише 08.02.2018, тобто з пропуском встановленого шестимісячного строку звернення до суду. При цьому, жодних доказів поважності причин пропуску такого строку та заяви про його поновлення позивачем до позовної заяви не додано.

ОСОБА_1 у позовній заяві вказано третіх осіб: Товариство з обмеженою відповідальністю "КО СЕРВІСЕЗ", Товариство з обмеженою відповідальністю "ІМБРЕЙС", ОСОБА_7. Водночас, позивачем не заявляється клопотання про залучення їх до участі у справі третіми особами, не обґрунтовується, яким чином рішення у справі може вплинути на права, свободи, інтереси або обов'язки даних осіб.

Окрім того, зі змісту позовної заяви не можливо встановити чи вплине рішення у справі на права, свободи, інтереси або обов'язки ОСОБА_8

За приписами частини першої статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

З урахуванням викладеного, керуючись статтями 160, 161, 169, 248 КАС України,

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Міністерства юстиції України про визнання протиправним та скасування наказу, зобов'язання вчинити дії, - залишити без руху.

Встановити позивачу десятиденний строк з моменту отримання копії ухвали для усунення вказаних у ній недоліків шляхом подання до суду:

уточненої позовної заяви (з примірниками для інших учасників справи) із зазначенням у ній:

- реєстраційного номеру облікової картки платника податків за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України, номери засобів зв'язку, адреси електронної пошти позивача і третіх осіб;

- доказів на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги;

- обґрунтування порушення оскаржуваним рішенням прав, свобод чи інтересів позивача;

- письмових пояснень із зазначенням дня, коли позивач дізнався про порушення своїх прав, заяви про поновлення строку звернення до адміністративного суду (у випадку пропуску шестимісячного строку звернення до суду) та доказів поважності причин його пропуску;

- обґрунтованого клопотання про залучення до участі у справі третіх осіб.

Ухвала, відповідно до частини другої статті 256 КАС України, набирає законної сили з моменту її підписання і оскарженню не підлягає.

Суддя О.М. Чудак

СудОкружний адміністративний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення14.02.2018
Оприлюднено01.03.2018
Номер документу72472728
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —826/2179/18

Ухвала від 24.04.2018

Адміністративне

Окружний адміністративний суд міста Києва

Чудак О.М.

Ухвала від 14.02.2018

Адміністративне

Окружний адміністративний суд міста Києва

Чудак О.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні