У Х В А Л А
про прийняття позовної заяви до розгляду
та відкриття провадження у адміністративній справі
21 лютого 2018 року справа № 823/737/18 м. Черкаси
Суддя Черкаського окружного адміністративного суду Паламар П.Г., розглянувши матеріали позовної заяви управління Держпраці у Черкаській області до відділу освіти Уманської міської ради про застосування заходів реагування,
ВСТАНОВИВ:
16.02.2018 до Черкаського окружного адміністративного суду надійшов позов управління Держпраці у Черкаській області (18000, м. Черкаси, бул. Шевченка, 205, далі - позивач) до відділу освіти Уманської міської ради (20300, Черкаська область, м. Умань, вул. Костельна, 12, далі - відповідач), в якому просить застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду до відділу освіти Уманської міської ради, а саме: зобов'язати відповідача зупинити експлуатацію водогрійних коштів ЗОШ №1 НІСТУ-5 інвент. №10410102, № 10410103, м. Умань, вул. Садова, 22; ЗОШ №6 НІСТУ-5 інвент. №10410075, м.Умань, вул. Михайлівська, 30; ЗОШ №8 НІСТУ-5 інвент. №10410044, №10410083, м.Умань, вул. Суворовцевої, 3; МНВК НІСТУ-5 інвент. №10410164, м. Умань, вул. Небесної Сотні, 27.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що у період з 11.12.2017 по 22.12.2017 управлінням Держпраці у Черкаській області проведено планову перевірку дотримання вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки відділу освіти Уманської міської ради. За результатами проведеної перевірки виявлено факти порушення вимог чинних нормативно-правових актів з охорони праці, у тому числі порушення, які створюють загрозу життю працівників, які зафіксовані в акті перевірки від 22.12.2017 №021/113, зокрема, відповідачем не отримано дозвіл на експлуатацію водогрійних котлів НІСТУ-5: ЗОШ №1 - 2 одиниці, ЗОШ №6 - 2 одиниці, ЗОШ №8 - 2 одиниці, МНВК - 2 одиниці, які є устаткуванням підвищеної небезпеки; не забезпечено достатню кількість придатного для дихання повітря з урахуванням граничних допустимих концентрацій шкідливих речовин відповідно до технологічного процесу у підвальних котельнях на твердому паливі; не проведено експертне обстеження водогрійних котлів НІСТУ - 5 в кількості 8 одиниць уповноваженою організацією у зв'язку із закінченням їх граничного терміну експлуатації.
Враховуючи зазначене, у зв'язку з виникненням умов, за яких подальша експлуатація водогрійних котлів становить небезпеку для життя і здоров'я людей, позивач вважає, що є передбачені Законом підстави для припинення виконання робіт з експлуатації зазначеного устаткування підвищеної небезпеки.
Спір виник із публічно-правових відносин, належить до юрисдикції адміністративних судів та має розглядатись у порядку адміністративного судочинства.
Позовна заява відповідає вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 Кодексу адміністративного судочинства України, подана особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність та у строк, установлений законом. Підстави для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі відсутні.
В адміністративному позові позивач просить здійснювати розгляд судової справи в порядку спрощеного провадження без виклику сторін.
Відповідно до частин 1-3 статті 12 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).
Спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.
Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
Згідно з частиною 3 статті 257 Кодексу адміністративного судочинства України при вирішенні питання про розгляд справи за правилами спрощеного або загального позовного провадження суд враховує значення справи для сторін; обраний позивачем спосіб захисту; категорію та складність справи; обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначати експертизу, викликати свідків тощо; кількість сторін та інших учасників справи; чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Враховуючи вищевикладене, а також зазначені позивачем предмет і підстави адміністративного позову, суддя вважає, що дана справа підлягає розгляду у порядку загального позовного провадження, у зв'язку з чим відмовляє у задоволенні клопотання позивача про розгляд спарви за правилами спрощеного позовного провадження.
Відповідно до частин 1, 2 ст. 173 КАС України встановлено, що підготовку справи до судового розгляду здійснює суддя адміністративного суду, який відкрив провадження в адміністративній справі. Завданням підготовчого провадження є: остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; з'ясування заперечень проти позовних вимог; визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; вирішення відводів; визначення порядку розгляду справи; вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.
Згідно ст. 179 КАС України для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, що розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання. Дата і час підготовчого засідання призначається судом з урахуванням обставин справи і необхідності вчинення відповідних процесуальних дій. Підготовче засідання має бути розпочате не пізніше ніж через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі.
Керуючись ст. ст. 162-163, 168, 171, 173, 179, 243, 248 КАС України, суддя
УХВАЛИВ:
Прийняти позовну заяву до розгляду.
Відкрити провадження в адміністративній справі.
Розгляд справи проводити в порядку загального позовного провадження.
Призначити підготовче засідання на 20 березня 2018 року о 14 год. 00 хв ., що буде проводитись одноособово суддею Паламарем П.Г. у приміщенні Черкаського окружного адміністративного суду за адресою: м. Черкаси, бульвар Шевченка, 117.
Зобов'язати учасників справи надати до суду докази виконання відділом освіти Уманської міської ради припису управління Держпраці у Черкаській області від 22.12.2017 №021/113.
Встановити відповідачу 15 (п'ятнадцятиденний) строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву. У зазначений строк відповідач має надіслати суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам ст. 162 КАС України, і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову.
Відповідно до вимог ч. 3 ст. 162 КАС України, одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копія відзиву та доданих до нього документів повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
Встановити позивачу п'ятиденний строк з дня отримання відзиву для подання відповіді на відзив, копія якої одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи. До відповіді на відзив застосовуються правила, встановлені частинами другою - четвертою статті 162 КАС України.
Встановити відповідачу п'ятиденний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення, копія якого одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи. До заперечення застосовуються правила, встановлені частинами другою - четвертою статті 162 КАС України.
Роз'яснити учасникам справи, що заяви та клопотання з процесуальних питань, в т.ч., що відводів, можуть бути заявлені до дати та часу призначеного судового засідання для розгляду справи по суті.
Роз'яснити учасникам справи, що докази, не подані у встановлений судом строк, до розгляду судом не приймаються, крім випадку, коли особа, що їх подає, обґрунтувала неможливість їх подання у вказаний строк з причин, що не залежали від неї.
Інформацію у справі, що розглядається учасники справи можуть отримати за веб-адресою: http://adm.ck.court.gov.ua/sud2370.
Копію ухвали направити учасникам справи.
У підготовче засідання викликати осіб, які беруть участь у справі.
Згідно п. 2 ст. 131 КАС України учасники справи, свідки, експерти, спеціалісти, перекладачі, які не можуть з поважних причин прибути до суду, зобов'язані завчасно повідомити про це суд.
Ухвала суду набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 256 КАС України.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 294 КАС України ухвала про відкриття провадження у справі може бути оскаржена в апеляційному порядку окремо від рішення суду, лише у випадку її постановлення з порушення правил підсудності.
СуддяП.Г. Паламар
Суд | Черкаський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 21.02.2018 |
Оприлюднено | 02.03.2018 |
Номер документу | 72501426 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Черкаський окружний адміністративний суд
П.Г. Паламар
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні