Справа № 909/58/16
УХВАЛА
28.02.2018 м. Івано-Франківськ
Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Максимів Т.В., розглянувши матеріали скарги (від 06.02.2018 вх.№1734/18) товариства з обмеженою відповідальністю "ІМПЕРІЯ-АГРО" на бездіяльність Івано-Франківського міського відділу ДВС Головного територіального управління юстиції у Івано-Франківській області у справі
за позовом: товариства з обмеженою відповідальністю "Імперія-Агро", вул. Велика Морська, 143, м. Миколаїв, 54000
адреса для листування: вул. Генерала Родимцева, 89, м. Кропивницький, 25011
до відповідача: фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, вул. Князя Володимира,25, с. Черніїв, Тисменицького р-ну Івано-Франківської обл.
про стягнення 476903,73 грн.
Представники сторін не з'явилися.
ВСТАНОВИВ:
06.02.2018 Товариство з обмеженою відповідальністю "ІМПЕРІЯ-АГРО" звернулось в суд зі скаргою на бездіяльність Івано-Франківського міського відділу ДВС Головного територіального управління юстиції у Івано-Франківській області у справі №909/58/16. В обґрунтування поданої скарги посилається на порушення органом державної виконавчої служби Закону України "Про виконавче провадження" щодо виконання наказу Господарського суду Івано-Франківської області від 22.03.16.
Ухвалою суду від 07.02.2018 призначено скаргу до розгляду в судовому засіданні на 19.02.2018, за наслідками якого розгляд скарги відкладено на 28.02.2018 в порядку п.1 ч.2 ст.202 ГПК України.
Представник скаржника (позивача) в судове засідання не з'явився, однак 19.02.2018 надіслав суду клопотання вх.№2743/18 про розгляд скарги без його участі на підставі поданих документів.
Представник боржника в судове засідання не з'явився, про причини неявки суд не повідомив, хоча належним чином повідомлявся про розгляд скарги ухвалою суду від 19.02.2018, що підтверджується Списком згрупованих поштових відправлень від 20.02.2018 №62.
Представник Івано-Франківського міського відділу ДВС в судове засідання двічі не з'явився, про причини неявки суд не повідомив, витребуваних матеріалів виконавчого провадження не подав, про дату, час та місце розгляду скарги повідомлявся належним чином ухвалою суду від 19.02.2018, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.
Беручи до уваги ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, стосовно розгляду спору впродовж розумного строку, враховуючи, що сторони належним чином повідомлені про дату, час та місце розгляду скарги, а також, приписи ч. 2 ст.342 Господарського процесуального кодексу України, згідно якої, неявка стягувача, боржника, державного виконавця чи іншої посадової особи органу ДВС, приватного виконавця в судове засідання не є перешкодою для розгляду скарги та зважаючи на можливість доступу суду до інформації з Єдиного державного реєстру виконавчих проваджень, суд прийшов до висновку, про можливість розгляду скарги за відсутності сторін та представника Івано-Франківського міського відділу ДВС за наявними матеріалами.
Розглянувши матеріали скарги, з"ясувавши обставини справи, давши оцінку доказам, які долучені позивачем до скарги, судом встановлено наступне.
Рішенням господарського суду Івано-Франківської області від 03.03.2016 позов товариства з обмеженою відповідальністю "Імперія-Агро" до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення 476903,73 грн. задоволено частково. Постановлено стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 на користь товариства з обмеженою відповідальністю "Імперія-Агро" - 286601,72 грн - основного боргу, 28497,71 грн - дооцінки вартості неоплаченого товару, 43554,56 грн - 36 % річних, 60813,78 грн - пені та 57320,34 грн - штрафу, а також 7151,82 грн - судового збору. В частині позовних вимог про стягнення 115,62 грн - пені відмовлено.
На виконання вказаного рішення видано наказ від 22.03.2016 № 231.
Як вбачається з Єдиного державного реєстру виконавчих проваджень 07.08.2017 державним виконавцем Білошицьким А.С. винесено постанову про відкриття виконавчого провадження №54382295 та постанову про арешт майна боржника.
06.02.2018 Товариство з обмеженою відповідальністю "ІМПЕРІЯ-АГРО" звернулось в суд зі скаргою на бездіяльність Івано-Франківського міського відділу ДВС Головного територіального управління юстиції у Івано-Франківській області, де вказує, що з моменту відкриття виконавчого провадження державним виконавцем не вчинено жодних заходів щодо виконання рішення Господарського суду Івано-Франківської області від 03.03.2016.
При постановленні ухвали суд керувався наступним.
В силу ст.129-1 Конституції України, ст.326 Господарського процесуального кодексу України, рішення, ухвали, постанови господарського суду, що набрали законної сили, є обов"язковими на всій території України і виконуються в порядку, встановленому Законом України "Про виконавче провадження".
Суд зазначає, що у своїй прецедентній практиці Європейський суд з прав людини нагадує, що право на судовий розгляд було б примарним, якщо б внутрішня судова система Договірної Держави дозволила б, щоб остаточне та обов'язкове судове рішення залишалось невиконаним відносно однієї із сторін, і що виконання рішення або постанови будь-якого органу судової влади повинно розглядатися як невід'ємна частина "процесу" в розумінні статті 6 Конвенції. ("Іммобільяре Саффі" проти Італії", 22774/93, 28.07.1999, § 63; рішення Горнсбі проти Греції від 19.03.1997, § 40).
Згідно ст.1 Закону України "Про виконавче провадження", виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) (далі - рішення) - сукупність дій визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією України, цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону, а також рішеннями, які відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.
Частиною 1 ст. 5 Закону України "Про виконавче провадження" встановлено, що примусове виконання рішень покладається на органи державної виконавчої служби (державних виконавців) та у передбачених цим Законом випадках на приватних виконавців, правовий статус та організація діяльності яких встановлюються Законом України "Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів".
Відповідно до ст.10 Закону України "Про виконавче провадження", заходами примусового виконання рішень є: звернення стягнення на кошти, цінні папери, інше майно (майнові права), корпоративні права, майнові права інтелектуальної власності, об'єкти інтелектуальної, творчої діяльності, інше майно (майнові права) боржника, у тому числі якщо вони перебувають в інших осіб або належать боржникові від інших осіб, або боржник володіє ними спільно з іншими особами; звернення стягнення на заробітну плату, пенсію, стипендію та інший дохід боржника; вилучення в боржника і передача стягувачу предметів, зазначених у рішенні; заборона боржнику розпоряджатися та/або користуватися майном, яке належить йому на праві власності, у тому числі коштами, або встановлення боржнику обов'язку користуватися таким майном на умовах, визначених виконавцем; інші заходи примусового характеру, передбачені цим Законом.
У відповідності до ч.1 ст.18 Закону України "Про виконавче провадження", виконавець зобов"язаний вживати передбачених цим Законом заходів щодо примусового виконання рішень, неупереджено, ефективно, своєчасно і в повному обсязі вчиняти виконавчі дії.
Частина 3 статті 18 Закону України "Про виконавче провадження" надає виконавцю широкий спектр прав для примусового виконання рішень суду.
Однак, з інформації з Єдиного державного реєстру виконавчих проваджень, не вбачається належне вжиття виконавцем заходів по виконанню судового рішення. Наявність постанови про відкриття виконавчого провадження та постанови про арешт майна не може свідчити, що державним виконавцем здійснювались належні заходи з примусового виконання рішення суду, у відповідності до Закону України "Про виконавче провадження".
Нез"явлення в судове засідання, неподання та неповідомлення про причини неподання Івано-Франківським міським відділом ДВС Головного територіального управління юстиції у Івано-Франківській області на вимогу суду матеріалів виконавчого провадження перешкоджає суду встановити протилежне, а тому суд розцінює дані обставини як наявність бездіяльності щодо виконання рішення Господарського суду Івано-Франківської області від 03.03.2016.
Частиною 4 ст.11 ГПК України встановлено, що суд застосовує при розгляді справ Конвенцію про захист прав людини та основоположних свобод 1950 року і протоколи до неї, згоду на обов"язковість яких надано Верховною Радою України, та практику Європейського суду з прав людини як джерело права.
У рішенні від 29.06.2004 по справі "Войтенко проти України" Європейський суд з прав людини висловив, зокрема, висновок щодо права власності на кошти, присуджені особі за рішенням національного суду. Такі кошти становлять її майно, а неможливість для заявника домогтися виконання судового рішення становить втручання в право на мирне володіння майном.
Також Європейський суд з прав людини у рішенні по справі "Долгов проти України" від 19 квітня 2005 року зауважує, що затримка у виконанні рішення за певних обставин може бути виправдана, але не повинна бути такою, що порушує саму сутність права, що захищається п. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод.
Статтею 343 ГПК України, встановлено, що за результатами розгляду скарги суд постановляє ухвалу. У разі встановлення обґрунтованості скарги суд визнає оскаржувані рішення, дії чи бездіяльність неправомірними і зобов'язує державного виконавця або іншу посадову особу органу державної виконавчої служби, приватного виконавця усунути порушення (поновити порушене право заявника).
З огляду на викладене, суд вважає, що державним виконавцем не здійснено всіх можливих дій щодо своєчасного та належного виконання рішення суду, а тому скаргу стягувача - товариства з обмеженою відповідальністю "Імперія-Агро" слід задовольнити та визнати бездіяльність Івано-Франківського міського відділу ДВС Головного територіального управління юстиції у Івано-Франківській області по виконанню рішення Господарського суду Івано-Франківської області від 03.03.2016 по справі №909/58/16 неправомірною.
На підставі викладеного, у відповідності до ст.124, 129, 129-1 Конституції України, керуючись статтями 233, 234, 326, 342, 343, 345 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Скаргу від 06.02.2018 вх.№1734/18 товариства з обмеженою відповідальністю "ІМПЕРІЯ-АГРО" на бездіяльність Івано-Франківського міського відділу ДВС Головного територіального управління юстиції у Івано-Франківській області задовольнити.
2. Визнати бездіяльність Івано-Франківського міського відділу ДВС Головного територіального управління юстиції у Івано-Франківській області по виконанню рішення Господарського суду Івано-Франківської області від 03.03.2016 по справі №909/58/16 неправомірною.
3. Зобов"язати Івано-Франківський міський відділ ДВС Головного територіального управління юстиції у Івано-Франківській області :
- усунути порушення допущені при виконанні рішення Господарського суду Івано-Франківської області від 03.03.2016 по справі №909/58/16 (наказ від 22.03.2016) шляхом вчинення виконавчих дій у відповідності до Закону України "Про виконавче провадження";
- у десятиденний строк з дня одержання цієї ухвали, повідомити Господарський суд Івано-Франківської області та товариство з обмеженою відповідальністю "ІМПЕРІЯ-АГРО" про її виконання в порядку ст.345 ГПК України.
4.Копію даної ухвали направити учасникам судового процесу та Івано-Франківському міському відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Івано-Франківській області (76000, м. Івано-Франківськ, вул. Галицька, 45).
5.Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена у строк, визначений статтею 256 ГПК України.
Ухвала підписана 02.03.2018.
Довести до відома сторін наступну інформацію:
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі «Судова влада України» , за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі: http://court.gov.ua/fair/sud5010/
Веб-адреса Єдиного державного реєстру судових рішень: http://reyestr.court.gov.ua/
Веб-адреса Господарського суду Івано-Франківської області: http://if.arbitr.gov.ua/sud5010/
e-mail суду: inbox@if.arbitr.gov.ua . Інформація за тел.: (0342) 55-94-88
Звернути увагу, що учасники справи можуть отримувати процесуальні документи в електронному вигляді. Для цього необхідно зареєструватись в системі, розміщеній на офіційному веб-порталі "Судова влада України" (https://e-court.mail.gov.ua/?_task=login&_action=plugin.registration_rules) та подати до суду заявку для отримання процесуальних документів в електронному вигляді.
Суддя Максимів Т.В.
Суд | Господарський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 28.02.2018 |
Оприлюднено | 03.03.2018 |
Номер документу | 72521681 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Івано-Франківської області
Максимів Т.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні