У х в а л а
21 лютого2018 року
м. Київ
справа № 760/399/17
провадження № 61-9586 ск 18
Верховний Суд у складі судді Другої судової палати Касаційного цивільного суду Пророка В. В.
розглянув касаційну скаргу ОСОБА_2 на ухвалу Апеляційного суду м. Києва від 16 січня 2018 року в справі за позовом товариства з обмеженою відповідальністю Агентство нерухомості Парк Лейн на Липках до ОСОБА_2 про стягнення боргу та за зустрічним позовом ОСОБА_2 до товариства з обмеженою відповідальністю Агентство нерухомості Парк Лейн на Липках про визнання недійсним договору та акту прийому-передачі наданих послуг,
В с т а н о в и в:
13 лютого 2018 року ОСОБА_2 особисто подала до Верховного Суду касаційну скаргу на ухвалу Апеляційного суду м. Києва від 16 січня 2018 року.
Подана касаційна скарга не може бути прийнята касаційним судом до розгляду та вирішено питання про відкриття касаційного провадження, оскільки у порушення вимог частини другої статті 392 Цивільного процесуального кодексу України (надалі - ЦПК України) у касаційній скарзі не зазначена адреса електронної пошти, та не вказано про її відсутність.
Також у порушення вимог пункту третього частини четвертої статті 392 ЦПК України до касаційної скарги не додано документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
Поряд із цим, у касаційній скарзі ОСОБА_2 зазначає, що вона звільнена від сплати судового збору, оскільки є особою, постраждалою внаслідок Чорнобильської катастрофи, та на підтвердження вказаного додає копію посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1986 році (Категорія 2).
Так, відповідно до пункту 10 частини 1 статті 5 Закону України Про судовий збір (в редакції, чинній станом на дату подання касаційної скарги) від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі-громадяни, віднесені до 1-2 категорій постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Відповідно до частини другої статті 95 ЦПК України письмові подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.
Враховуючи наведене, ОСОБА_2 необхідно надати до суду належним чином засвідчену копію посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1986 році, або сплатити судовий збір у встановленому розміру.
Відповідно до Закону України Про судовий збір (в редакції, чинній станом на дату подання касаційної скарги) ставка судового збору за подання фізичною особою касаційної скарги на ухвалу суду становить 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на 01 січня 2018 року становить 1 762 грн.
Отже, ОСОБА_2 за подання касаційної скарги на ухвалу Апеляційного суду м. Києва від 16 січня 2018 року необхідно сплатити 352 грн 40 коп., або надати належним чином засвідчену копію посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1986 році.
Судовий збір за подання касаційної скарги у цивільних справах до Верховного Суду має бути перераховано або внесено до УДКСУ у Печерському районі м. Києва, код ЄДРПОУ: 38004897, банк отримувача: ГУ ДКСУ у м. Києві, МФО: 820019, рахунок отримувача: 31213207700007, ККДБ: 22030102.
Порядок сплати судового збору визначено статтею 6 Закону України Про судовий збір . На підтвердження сплати судового збору необхідно суду надати документ, що підтверджує його сплату.
Відповідно до вимог частини другої статті 393 ЦПК України у разі, якщо касаційна скарга оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 392 цього Кодексу, застосовуються положення статті 185 цього Кодексу, про що суддею постановляється відповідна ухвала. За змістом частини першої статті 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог цього Кодексу щодо форми і змісту, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Отже, касаційну скаргу ОСОБА_2 необхідно залишити без руху з наданням їй можливості усунути вищевказані недоліки.
На підставі наведеного, керуючись статтями 185, 392, 393 ЦПК України,
У х в а л и в:
Залишити без руху касаційну скаргу ОСОБА_2 на ухвалу Апеляційного суду м. Києва від 16 січня 2018 року, та надати для усунення зазначених вище недоліків строк до 14 березня 2018 року, але який не може перевищувати десяти днів з дня вручення цієї ухвали.
У разі невиконання у встановлений строк вимог цієї ухвали касаційна скарга вважатиметься неподаною та буде повернута.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання і оскарженню не підлягає.
Суддя В. В. Пророк
Суд | Касаційний цивільний суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 21.02.2018 |
Оприлюднено | 03.03.2018 |
Номер документу | 72523887 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Касаційний цивільний суд Верховного Суду
Пророк Віктор Васильович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні