01.03.2018
№ 637/88/18
№ 2/637/88/18
У Х В А Л А
про відкриття провадження у справі
1 березня 2018 року с.м.т. Шевченкове
Суддя Шевченківського районного суду Харківської області Островська Н.І., розглянувши позовну заяву сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю Грозянське до ОСОБА_1 про відшкодування збитків за договором зберігання ,-
в с т а н о в и в :
У січні 2018 року позивач, сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю Грозянське , в інтересах якого діє представник за довіреністю ОСОБА_2, звернувся до суду з позовом про стягнення з ОСОБА_1 на свою користь збитків в сумі 19 350,00 грн. за договором зберігання від 12.10.2016 року та покладення на останнього судових витрат.
Ухвалою судді від 30.01.2018 року позовну заяву залишено без руху, а представникові позивача надано строк для усунення недоліків, що виконано останнім.
Позовна заява подана з додержанням вимог ст.ст. 175, 177 ЦПК України, є підсудною та підвідомчою даному суду. Підстав для залишення позовної заяви без руху, або її повернення немає.
У позовній заяві представником позивача заявлено клопотання про розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження.
Відповідно до положень частин 4 та 6 ст. 19 ЦПК України спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ, що виникають з трудових правовідносин, справ незначної складності, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Для цілей цього Кодексу малозначними справами є: справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п'ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно вимогам частин 1-3 ст. 274 ЦПК України у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються: малозначні справи; справи, що виникають з трудових відносин. У порядку спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка інша справа, віднесена до юрисдикції суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті. При вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження суд враховує: ціну позову; значення справи для сторін; обраний позивачем спосіб захисту; категорію та складність справи; обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; кількість сторін та інших учасників справи; чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Крім того, вказана справа не відноситься до переліку справ, які не можуть розглядатися у порядку спрощеного позовного провадження відповідно до ч. 4 ст. 274 ЦПК України.
Проведення підготовчого судового засідання не є необхідним, оскільки згідно пункту 1 ч. 6 ст. 19 ЦПК України вищезазначена справа є малозначною. Ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Враховуючи категорію та складність справи, обсяг та характер доказів у справі, кількість сторін та інших учасників справи, суспільний інтерес розгляду справи, вважаю за необхідне розгляд справи проводити в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням сторін.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 19, 175-181, 187, 197, 274, 277, 278 ЦПК України ,-
у х в а л и в :
Прийняти позовну заяву сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю Грозянське до ОСОБА_1 про відшкодування збитків за договором зберігання до розгляду.
Відкрити спрощене позовне провадження у справі за позовною заявою сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю Грозянське до ОСОБА_1 про відшкодування збитків за договором зберігання.
Призначити судове засідання на 15 березня 2018 року об 11-30 годині у залі судових засідань Шевченківського районного суду Харківської області за адресою: Харківська область, Шевченківський район, с.м.т. Шевченкове, вул. Центральна-9 а .
Розгляд справи здійснювати з повідомленням сторін.
Направити відповідачу копію позовної заяви з копіями доданих документів та запропонувати подати письмовий відзив проти позову з посиланням на докази, якими він обґрунтовується, протягом п'ятнадцяти днів із дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі. Копія відзиву разом з доданими документами надсилається учасникам судового процесу разом з надсиланням відзиву до суду. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважної причини, суд вирішує справу на підставі наявних доказів.
Відповідач має право подати суду клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін в строк для подання відзиву, а позивач - не пізніше п'яти днів з дня отримання відзиву.
Копію ухвали направити сторонам по справі.
Інформація щодо розгляду справи може бути отримана учасниками судового процесу на офіційному веб-порталі http://sh.hr.court.gov.ua/sud2037/.
Ухвала може бути оскаржена лише щодо порушення правил підсудності у встановлений законом строк і порядок, в іншій її частині оскарженню не підлягає.
Суддя Шевченківського
районного суду Н.І.Островська Харківської області
Суд | Шевченківський районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 01.03.2018 |
Оприлюднено | 03.03.2018 |
Номер документу | 72528322 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Шевченківський районний суд Харківської області
Островська Н. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні