Верховний
Суд
УХВАЛА
01 березня 2018 року
м. Київ
справа № 927/704/17
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду:
Міщенка І.С. - головуючого, Берднік І.С., Сухового В.Г.,
перевіривши матеріали касаційної скарги товариства з обмеженою відповідальністю українсько-німецького спільного підприємства "Союз підприємців України-Німеччини"
на постанову Київського апеляційного господарського суду у складі Тищенко А.І. - головуючого, Іоннікової І.А., Майданевича А.Г. від 16 січня 2018 року
за позовом Заступника прокурора Чернігівської області в інтересах держави в особі Чернігівської обласної державної адміністрації
про визнання недійсним договору оренди землі,
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю українсько-німецьке спільне підприємство "Союз підприємців України-Німеччини" 05 лютого 2018 року звернулося до Верховного Суду з касаційною скаргою на постанову Київського апеляційного господарського суду від 16 січня 2018 року у даній справі.
Однак ухвалою Суду від 19 лютого 2018 року розгляд матеріалів поданої касаційної скарги у справі № 927/704/17 зупинено до закінчення перегляду у касаційному порядку об'єднаною палатою Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду справи № 910/1396/16.
Оскільки 23 лютого 2018 року у справі № 910/1396/16 об'єднаною палатою Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду винесено ухвалу, якою зокрема, роз'яснено застосування положень статті 289 Господарського процесуального кодексу України (в редакції Закону України від 03 жовтня 2017 року № 2147-VІІІ) з урахуванням підпункту 17.5 підпункту 17 пункту 1 розділу XI "Перехідні положення" цього Кодексу, Суд керуючись приписами статті 230 Господарського процесуального кодексу України, вважає за можливе перейти до розгляду матеріалів скарги.
Перевіривши матеріали поданої касаційної скарги, Суд вважає їх достатніми, а скаргу обґрунтованою та такою, що відповідає вимогам параграфу 1 глави 2 Розділу IV Господарського процесуального кодексу України (в редакції Закону України від 03 жовтня 2017 року № 2147-VІІІ), а тому в силу положень статті 294 Господарського процесуального кодексу України (в редакції Закону України від 03 жовтня 2017 року № 2147-VІІІ) існують підстави для відкриття касаційного провадження у даній справі.
Крім цього судом встановлено, що у прохальній частині касаційної скарги скаржником заявлено клопотання про зупинення виконання оскаржуваної постанови апеляційного господарського суду.
У вирішення питання про зупинення виконання постанови Київського апеляційного господарського суду від 16 січня 2018 року Суд виходить з такого.
За приписами частини 1 статті 332 Господарського процесуального кодексу України (в редакції Закону України від 03 жовтня 2017 року № 2147-VІІІ) суд касаційної інстанції за заявою учасника справи або за своєю ініціативою може зупинити виконання оскарженого рішення суду або зупинити його дію (якщо рішення не передбачає примусового виконання) до закінчення його перегляду в касаційному порядку.
Але разом з тим, застосування відповідних повноважень має бути обґрунтованим, а підстави вагомими, оскільки у такому випадку інша сторона у справі (учасники справи) на користь якої таке рішення постановлене, буде обмежена у праві на задоволення своїх вимог.
Заява про зупинення виконання судових рішень повинна містити не лише посилання на правові норми, що надають суду можливість здійснити таку процесуальну дію, вона в першу чергу має бути обґрунтованою з посиланням на конкретні обставини (утруднення повторного розгляду справи, перешкоди у здійсненні повороту виконання, запобігання порушенню прав осіб, які брали/не брали участі у розгляді справи, але рішенням суду вирішено питання про їх права та обов'язки) та наявністю доказів в підтвердження таких обставин.
Касаційний суд не може ставити під сумнів законність судових рішень судів попередніх інстанцій тільки через те, що такі судові рішення оскаржено і скаржник вважає їх незаконними.
Заявлене скаржником клопотання наведеним вище критеріям не відповідає, оскільки не містить жодних обґрунтувань, які Суд міг би оцінити, проте враховуючи специфічність майна, що є предметом оспорюваного договору оренди, а також ті наслідки, що можуть настати у разі якщо Суд не застосує свої повноваження, але в подальшому вимоги касатора задовольнить, вважає за можливе з власної ініціативи зупинити дію оскаржуваної постанови апеляційного господарського суду.
Згідно з частиною 3 статті 301 Господарського процесуального кодексу України (в редакції Закону України від 03 жовтня 2017 року № 2147-VІІІ) розгляд справи в суді касаційної інстанції здійснюється у судовому засіданні з повідомленням учасників справи.
За таких обставин, керуючись статтями 230, 294, 301, 332 Господарського процесуального кодексу України (в редакції Закону України від 03 жовтня 2017 року № 2147-VІІІ), Суд
УХВАЛИВ:
1. Відкрити касаційне провадження за касаційною скаргою товариства з обмеженою відповідальністю українсько-німецького спільного підприємства "Союз підприємців України-Німеччини" на постанову Київського апеляційного господарського суду від 16 січня 2018 року у справі № 927/704/17.
2. Судове засідання з розгляду касаційної скарги відбудеться 25 квітня 2018 року о 15 год. 15 хв. у приміщенні Касаційного господарського суду за адресою: м. Київ, вул. О.Копиленка, 6, в залі судових засідань № 202 .
3. Надати учасникам справи строк на подання відзивів разом з доказами надсилання їх копій іншим учасникам справи до 06 квітня 2018 року.
4. Явку сторін у судове засідання визнати не обов'язковою.
5. Витребувати матеріали справи № 927/704/17 за позовом Заступника прокурора Чернігівської області в інтересах держави в особі Чернігівської обласної державної адміністрації до: 1. товариства з обмеженою відповідальністю українсько-німецького спільного підприємства "Союз підприємців України-Німеччини", 2. Чернігівської районної державної адміністрації про визнання недійсним договору оренди землі з Господарського суду Чернігівської області.
6. Зупинити дію постанови Київського апеляційного господарського суду від 16 січня 2018 року у справі № 927/704/17 до закінчення її перегляду у касаційному порядку Верховним Судом.
7. Попередити учасників судового процесу, що повноваження на представництво в суді, у разі явки у судове засідання, повинні бути належним чином підтверджені (при собі мати паспорт, оригінал та належним чином засвідчену копію документів, які підтверджують повноваження на представництво з урахуванням приписів частини 4 статті 131 2 та підпункту 11 пункту 16 1 розділу XV Перехідних положень Конституції України та Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність").
8. Копію цієї ухвали надіслати учасникам справи та Господарському суду Чернігівської області.
(Докази виконання вимог пункту 3 резолютивної частини цієї ухвали надсилати/подавати на адресу Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду: вул. О.Копиленка, 6, м. Київ, 01016).
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Головуючий Міщенко І.С.
Судді Берднік І.С.
Суховий В.Г.
Суд | Касаційний господарський суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 01.03.2018 |
Оприлюднено | 03.03.2018 |
Номер документу | 72531684 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Касаційний господарський суд Верховного Суду
Міщенко І.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні