ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Симона Петлюри, 16, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
"02" березня 2018 р. Справа № 911/406/18
Суддя О.В. Конюх, розглянувши матеріали
про стягнення 31239,16 грн.
ВСТАНОВИВ:
28.02.2018 позивач – товариство з обмеженою відповідальністю «Компанія з обслуговування газових мереж та теплопостачання» звернувся до господарського суду Київської області з позовом від 26.02.2018 до відповідача – Товариства з обмеженою відповідальністю «Репід Два», в якому просить суд стягнути з відповідача борг за послуги з централізованого опалення у житловому будинку у м. Вишневе, по вул. Лесі Українки, буд.74-А за опалювальний сезон 2016-2017 в сумі 26 118,74 грн. та опалювальний сезон 2017-2018 в сумі 1 243,75 грн., а також нараховані у зв'язку із простроченням грошового зобов'язання 909,40 грн. 3% річних та 2 967,27 грн. інфляційних втрат.
Подана позовна заява не відповідає вимогам ст.ст. 162, 164, 172 Господарського процесуального кодексу України з наступних підстав.
Згідно з п. 10 ч. 3 ст. 162 ГПК України, позовна заява повинна містити: підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав. Зазначене підтвердження у позовних матеріалах відсутнє.
Згідно з ч. 1 ст. 73 Господарського процесуального кодексу України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Відповідно до ст. 74 Господарського процесуального кодексу України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. Згідно до частини 2 ст. 80 ГПК України позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом з поданням позовної заяви.
Згідно з пунктами 4, 5 ч. 3 ст. 162 ГПК України, позовна заява повинна містити: зміст позовних вимог; якщо позов подано до кількох відповідачів – зміст позовних вимог до кожного з них; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини, правові підстави позову.
Позивач заявляє до стягнення заборгованість за надані послуги, надання яких жодним чином не підтверджено.
Так позивач не подав Акти наданих послуг, копії рахунків-фактур, які виставлялися відповідачу для оплати. В позовній заяві позивач на ці докази взагалі не посилається.
Статтею 1 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» визначено, що первинний документ – документ, який містить відомості про господарську операцію. Відповідно до частини першої статті 9 зазначеного Закону, підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи. Для контролю та впорядкування оброблення даних на підставі первинних документів можуть складатися зведені облікові документи.
Оборотно-сальдова відомість є регістром бухобліку, що призначений для контролю операцій і сальдо за рахунками бухгалтерського обліку. Суми на відповідних рахунках лише узагальнюються в цій відомості, перед тим як їх буде занесено до фінзвітності, відтак зазначена оборотно-сальдова відомість жодним чином не підтверджує факт надання послуг, та не є первинним документом.
В позовній заяві зазначено, що сума до сплати відповідачу нарахована шляхом множення площі приміщення на діючий тариф у відповідному періоді. Разом із тим, в розрахунках позивачем не зазначено, які саме тарифи застосовувались до приміщення відповідача у спірні періоди. В позовній заяві зазначено, що будинок по вул. Лесі Українки 74-а є житловим будинком, разом із тим, згідно Інформації з державного реєстру речових прав на нерухоме майно від 12.02.2018 спірне приміщення №191 є нежитловим, тарифи для житлових і нежитлових приміщень є різними.
Позивач у позовній заяві просить суд стягнути з відповідача судовий збір в сумі 881,00 грн. за подання заяви про забезпечення позову. Разом із тим, ані самої заяви про забезпечення позову, ані відповідного платіжного доручення про сплату судового збору в розмірі 881,00 грн. до позову не додано.
Згідно з ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Суд роз'яснює товариству з обмеженою відповідальністю «Компанія з обслуговування газових мереж та теплопостачання», що відповідно до частини 3 статті 174 ГПК України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, проте, згідно з частиною 4 статті 174 ГПК України, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Вищевказані недоліки позовної заяви повинні бути усунуті товариством з обмеженою відповідальністю «Компанія з обслуговування газових мереж та теплопостачання» у строк, що не повинен перевищувати десяти днів з дня вручення даної ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи вищевикладене та керуючись ст.ст. 73, 74, 162, 164, 172, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву від 26.02.2018 товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія з обслуговування газових мереж та теплопостачання» залишити без руху.
2. Зобов'язати товариство з обмеженою відповідальністю «Компанія з обслуговування газових мереж та теплопостачання» усунути недоліки позовної заяви від 26.02.2018, в строк не пізніше десяти днів з дня отримання ухвали про залишення позовної заяви без руху, шляхом:
- подання власного письмового підтвердження щодо відсутності іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав4
- подання первинних документів, що підтверджують факт та розмір наданих послуг з опалення за спірні періоди (Акти, рахунки), докладного розрахунку основного боргу із зазначенням тарифів, що були застосовані для його визначення;
- подання письмових пояснень щодо вимоги про включення до судових витрат судового збору в розмірі 881,00 грн. за подання заяви про забезпечення позову та належних доказів на підтвердження зазначеної вимоги.
3. Копію ухвали направити товариству з обмеженою відповідальністю «Компанія з обслуговування газових мереж та теплопостачання».
Суддя О.В. Конюх
Суд | Господарський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 02.03.2018 |
Оприлюднено | 06.03.2018 |
Номер документу | 72544772 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Київської області
Конюх О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні