Ухвала
від 28.02.2018 по справі 549/93/18
ЧОРНУХИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 549/93/18

Провадження № 1-кс/549/41/18

УХВАЛА

28 лютого 2018 року слідчий суддя Чорнухинського районного суду Полтавської області ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю прокурора ОСОБА_3 , начальника Чорнухинського ВП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_4 , ознайомившись із скаргою ОСОБА_5 на бездіяльність начальника Чорнухинського відділення поліції Головного управління Національної поліції в Полтавській області ОСОБА_6 щодо не внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань,

встановив:

19 лютого 2018 року до Чорнухинського районного суду Полтавської області надійшла скарга ОСОБА_5 на бездіяльність начальника Чорнухинського ВП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_6 щодо не внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

В своїй скарзі ОСОБА_5 зазначає, що 05.02.2018 року ним було подано заяву до Чорнухинського ВП ГУНП в Полтавській області про обставини, які вказують на вчинення кримінального правопорушення, за яке передбачена відповідальність за ст.ст. 192,198,384,129 КК України.

11 лютого 2018 року він отримав лист-відповідь начальника Чорнухинського ВП ОСОБА_6 №277/115/131/01-2018 від 07.02.2018, згідно якого було встановлено, що ОСОБА_5 звертався до Чорнухинського ВП в 2014 році з заявою на неправомірні дії громадянки ОСОБА_7 . В ході проведення перевірки були внесені відомості до ЄРДР № 12014170340000039 від 15.02.2014 за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч.1 ст.190 КК України, де було встановлено, що в діях ОСОБА_7 складу злочину не виявлено. Кримінальне провадження закрито 28.03.2014 року.

ОСОБА_5 вважає, що бездіяльність начальника Чорнухинського ВП ГУНП В Полтавській області ОСОБА_4 полягає у невнесенні відомостей про злочин до Єдиного реєстру досудових розслідувань, порушує вимоги ст.214 КПК України, тому він просить визнати бездіяльність начальника Чорнухинського ВП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_6 і зобов`язати начальника Чорнухинського ВП ОСОБА_6 внести відповідні відомості про кримінальне правопорушення, наведене у заяві від 05.02.2018 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Розглянувши скаргу ОСОБА_5 , вважаю, що вона не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Відсутність визначення процесуальним законом приводів і підстав до початку кримінального провадження на практиці врегульовано «Інструкцією про порядок ведення єдиного обліку в органах і підрозділах внутрішніх справ України заяв і повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення», затвердженої наказом МВС України від 06 листопада 2015 р. № 1377, де зазначено джерела інформації про вчинення кримінальних правопорушень та інших подій, що надходить до ОВС уповноваженого розпочати досудове розслідування, які фактично є ні чим іншим, як приводами до початку кримінального провадження, а підставами наявність у джерелі інформації даних про ознаки кримінального правопорушення.

Положення ч. 1 ст.214 КПК України та пункт 2.2 Інструкції, затвердженої наказом МВС України № 700 від 14 серпня 2012 р., зобов`язують слідчого, прокурора невідкладно, але не пізніше 24-х годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати розслідування тільки заяву або повідомлення, які містять ознаки кримінального правопорушення, а не будь-які інші.

На такий обов`язок слідчого, прокурора вказують вимоги ч. ч. 3, 4 та 5 ст. 214 КПК України, згідно з якими до Єдиного реєстру досудових розслідувань вносяться відомості про кримінальне правопорушення, вимагається короткий виклад обставин, які свідчать про вчинення саме кримінального правопорушення, його попередню правову кваліфікацію із зазначенням статті (частин статті) закону України про кримінальну відповідальність, тобто Кримінального кодексу, зміст повідомлення слідчим прокурора про підставу початку досудового розслідування.

Положення ст. 214 КПК України, перебувають у взаємозв`язку з ч. 1 ст. 2 КК України, згідно з якою підставою кримінальної відповідальності є вчинення особою суспільно небезпечного діяння, яке містить склад злочину, передбаченого цим Кодексом, і саме тому фактичні дані, які вказують на ознаки складу злочину кримінального правопорушення, мають бути критерієм внесення його до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Інструкцією № 1377 (п. 5 Розділ ІІІ), також передбачено порядок розгляду ОВС заяв і повідомлень, в яких відсутні відомості, які можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення. Такі заяви після реєстрації в журналі ЄО доповідаються оперативним черговим начальникові органу внутрішніх справ або особі, яка виконує його обов`язки, для розгляду та прийняття рішення згідно із Законом України «Про звернення громадян» або Кодексом України про адміністративні правопорушення.

Відтак, підставою для внесення відомостей до ЄРДР є заява, яка містить фактичні дані які підтверджують факт вчинення кримінального правопорушення. Всі інші заяви, після їх надходження до ОВС, підлягають розгляду останнім згідно із Законом, яким не є Закон про кримінальну відповідальність.

Відповідно до Інструкції про порядок ведення єдиного обліку в органах поліції заяв і повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення та інші події, затвердженої Наказом МВС України від 06.11.2015 року №1377 (далі Інструкція), заяви і повідомлення про вчинені кримінальні правопорушення та інші події реєструються цілодобово в чергових частинах органів поліції уповноваженими працівниками відразу після їх надходження, вносяться до журналу ЄО та інтегрованої інформаційно-пошукової системи з усіма відомостями з журналу ЄО.

Журнали ЄО заповнюються уповноваженими працівниками чергових частин органів поліції. Записи за кожною інформацією повинні містити стислі і вичерпні дані про те, коли надійшла заява чи повідомлення про вчинені кримінальні правопорушення та інші події, хто, коли і в якій формі повідомив про вчинене кримінальне правопорушення та іншу подію, що і коли сталося, час та дату реєстрації, яких заходів ужито за заявою чи повідомленням про вчинені кримінальні правопорушення та інші події, ким та кому доручено розгляд заяви чи повідомлення про вчинені кримінальні правопорушення та інші події, час та дату отримання заяви чи повідомлення про вчинені кримінальні правопорушення та інші події для внесення відповідних даних до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Про наявність письмових заяв про вчинені кримінальні правопорушення та інші події, що надійшли до чергової частини органу поліції, та повідомлень, що надійшли усно, у яких наявні відомості, що вказують на вчинення кримінального правопорушення, після реєстрації в журналі ЄО уповноважений працівник чергової частини доповідає начальникові слідчого підрозділу для внесення слідчими відповідних відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань та інформує начальника органу поліції.

Про заяви і повідомлення, які надійшли до чергової частини органу поліції і в яких відсутні відомості, які вказують на вчинення кримінального правопорушення, після їх реєстрації в журналі ЄО доповідається уповноваженим працівником чергової частини начальникові органу поліції або особі, яка виконує його обов`язки, для розгляду та прийняття рішення згідно із Законом України "Про звернення громадян" або Кодексом України про адміністративні правопорушення.

У разі встановлення начальником органу поліції в заяві (повідомленні) відомостей, які вказують на вчинення кримінального правопорушення, він за своєю резолюцією (не пізніше однієї доби з часу реєстрації заяви в журналі ЄО) повертає її (його) до чергової частини для негайної передачі начальнику слідчого підрозділу.

Вичерпний перелік рішень, дій чи бездіяльності слідчого або прокурора, які можуть бути оскаржені під час досудового розслідування, визначений ч.1 ст. 303 КПК України. Зокрема, у відповідності до п.1 ч.1 ст. 303 КПК України, на досудовому провадженні можуть бути оскаржені бездіяльність слідчого, прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРДР.

Таким чином начальник Чорнухинського ВП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_6 діяв в межах Інструкції про порядок ведення єдиного обліку в органах поліції заяв і повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення та інші події, і до їх повноважень не входить внесення відомостей про вчинене кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

ОСОБА_5 була надана обґрунтована відповідь за результатами проведеної перевірки і зібраних матеріалів про припинення подальшої перевірки і роз`яснено про неможливість внесення відповідної інформації до ЄРДР, оскільки відсутні дані, які б указували на наявність кримінального правопорушення. Також були надіслані матеріали зареєстровані в журналі єдиного обліку заяв і повідомлень про вчиненні кримінальні правопорушення від 11.01.2018 року за №47, для їх розгляду згідно з Законом України «Про звернення громадян» або в порядку визначеному КУпАП.

З врахуванням наведеного, приходжу до висновку, що дії начальника Чорнухинського ВП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_6 в даному випадку є правомірними, і на підставі отриманої заяви в нього не виникло обов`язку вносити відомості в ЄРДР, внаслідок чого скаргу слід визнати необґрунтованою і в її задоволенні відмовити.

Керуючись ст.ст.303-307КПК України, слідчий суддя,

у х в а л и в :

Відмовити в задоволенні скарги ОСОБА_5 на бездіяльність начальника Чорнухинського відділення поліції Головного управління Національної поліції в Полтавській області ОСОБА_6 щодо не внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя:

СудЧорнухинський районний суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення28.02.2018
Оприлюднено01.03.2023
Номер документу72555374
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —549/93/18

Ухвала від 10.07.2018

Кримінальне

Касаційний кримінальний суд Верховного Суду

Бущенко Аркадій Петрович

Ухвала від 20.03.2018

Кримінальне

Апеляційний суд Полтавської області

Рябішин А. О.

Ухвала від 28.02.2018

Кримінальне

Чорнухинський районний суд Полтавської області

Глущенко Н. М.

Ухвала від 21.02.2018

Кримінальне

Чорнухинський районний суд Полтавської області

Глущенко Н. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні