Ухвала
від 02.03.2018 по справі 751/6479/14
НОВОЗАВОДСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЧЕРНІГОВА

Справа№751/6479/14

Провадження №6/751/297/18

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 березня 2018 року м.Чернігів

Новозаводський районний суд міста Чернігова

у складі: головуючого-судді Мороз К. В.

при секретарі Гнатюк І. М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду заяву Товариства з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Європейська агенція з повернення боргів , заінтересовані особи ПАТ Альфа-Банк , ОСОБА_1, Товариство з обмеженою відповідальністю "Дата ОСОБА_2", Покровський міськрайонний відділ державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Донецькій області про заміну стягувача у справі за заявою ПАТ „Альфа-Банк» про видачу виконавчого документа на підставі рішення постійнодіючого третейського суду при Всеукраїнській Громадській Організації „Всеукраїнський фінансовий союз» по цивільній справі за позовом ПАТ „Альфа-Банк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором,

Встановив:

ТОВ Фінансова компанія Європейська агенція з повернення боргів звернулися до суду з заявою про заміну стягувача Публічне акціонерне товариство Альфа-Банк у виконавчому провадженні з примусового виконання виконавчого листа № 751/6479/14 від 16.09.2014 року, виданого Новозаводським районним судом м. Чернігова про стягнення з ОСОБА_1 на користь ПАТ Альфа-Банк заборгованості за кредитним договором № 500372418 від 17 травня 2013 року на його правонаступника Товариство з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Європейська агенція повернення боргів , мотивуючи її наступним.

17 травня 2013 року між ПАТ Альфа-Банк та ОСОБА_1 укладено кредитний договір № 500372418.

Рішенням Постійно діючого третейського суду при Всеукраїнській Громадській Організації Всеукраїнський фінансовий союз винесено рішення про стягнення з ОСОБА_1 на користь ПАТ Альфа-Банк заборгованості за кредитним договором № 500372418 від 17 травня 2013 року.

16.09.2014 року Новозаводським районним судом м. Чернігова був виданий виконавчий лист № 751/6479/14 про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості за кредитним договором № 500372418 від 17 травня 2013 року, який перебуває на виконанні у Покровському міськрайонному відділі державної виконавчої служби Головного територіального Управління юстиції у Донецькій області.

30.09.2014 року між ПАТ Альфа-Банк та ТОВ Дата ОСОБА_2 був укладений договір факторингу, за яким останнє отримало право грошової вимоги за кредитним договором № 500372418 від 17 травня 2013 року.

Крім того, 10.10.2016 року між ТОВ Дата ОСОБА_2 та ТОВ Фінансова компанія Європейська агенція з повернення боргів було укладено договір факторингу № 2016-1ДМГ/ЄАПБ, відповідно до якого право грошової вимоги за вищевказаним кредитним договором перейшло останньому.

Просили замінити стягувача Публічне акціонерне товариство Альфа-Банк у виконавчому провадженні з примусового виконання виконавчого листа № 751/6479/14 від 16.09.2014 року, виданого Новозаводським районним судом м. Чернігова про стягнення з ОСОБА_1 на користь ПАТ Альфа-Банк заборгованості за кредитним договором № 500372418 від 17 травня 2013 року на його правонаступника Товариство з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Європейська агенція з повернення боргів .

Особи, які беруть участь у справі в судове засідання не з'явились, про час і місце розгляду заяви повідомлялись належним чином, згідно приписів ст. 128 ЦПК України. В матеріалах справи від представника ТОВ Фінансова компанія Європейська агенція з повернення боргів міститься заява про розгляд заяви про заміну сторони у виконавчому провадженні без участі представника заявника, причини неявки інших сторін по справі суду невідомі, заяв чи клопотань від них не надходило.

Відповідно до ч. 3 ст. 442 ЦПК України, суд ухвалив проводити судове засідання у відсутність учасників справи та інших осіб, оскільки їх неявка не перешкоджає вирішенню даного питання.

Згідно ч. 2 ст. 247 ЦПК України, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.

Дослідивши матеріали цивільної справи, суд приходить до висновку, що заява обґрунтована і підлягає задоволенню.

Судом встановлено, що 08 квітня 2014 року Постійно діючим третейським судом при Всеукраїнській Громадській Організації Всеукраїнський фінансовий союз було винесено рішення по справі за позовом ПАТ Альфа-Банк до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором, яким позовні вимоги ПАТ Альфа-Банк задоволені в повному обсязі (а.с.8-9).

Ухвалою Новозаводського районного суду м. Чернігова від 23 липня 2014 року було вирішено: видати Публічному акціонерному товариству "Альфа-Банк" виконавчий лист згідно рішення Постійно діючого третейського суду при Всеукраїнській Громадській Організації "Всеукраїнський фінансовий союз" від 08 квітня 2014 року під головуванням судді Бендик О.В. у справі за позовом ПАТ Альфа-Банк до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором, яким позовні вимоги задоволено в повному обсязі і вирішено: Стягнути з ОСОБА_1 на користь ПАТ "Альфа-Банк" заборгованість за кредитним договором № 500372418 у сумі: за кредитом - 44445,16 грн., по відсотках - 1,48 грн., по комісії - 8956,81 грн., штраф - 1700,00 грн., судові витрати, а саме - витрати по сплаті третейського збору в сумі 400,00 грн. . Стягнуто з ОСОБА_1 на користь Публічного акціонерного товариства «Альфа-Банк» судові витрати в сумі 243 грн. 60 коп. (а.с. 25)

30.09.2014 року між ПАТ Альфа-Банк та ТОВ Дата ОСОБА_2 було укладено договір факторингу, відповідно до умов якого до ТОВ Дата ОСОБА_2 перейшло право грошової вимоги до ОСОБА_1 (а.с.32-34, 35).

10.10.2016 року між ТОВ Дата ОСОБА_2 та ТОВ Фінансова компанія Європейська агенція з повернення боргів було укладено договір факторингу № 2016-1ДМГ/ЄАПБ, у відповідності до умов якого, ТОВ Дата ОСОБА_2 відступило ТОВ Фінансова компанія Європейська агенція з повернення боргів належне йому право вимоги коштів, що включають в себе суму заборгованості за основною сумою кредитів, нарахованими процентами, комісіями та всіма іншими платежами за основним договором, право на одержання яких належить ТОВ Дата ОСОБА_2 , а ТОВ Фінансова компанія Європейська агенція з повернення боргів набуло право вимоги грошових коштів до боржників (а.с. 36-37, 39), у тому числі до ОСОБА_1 за кредитним договором № 500372418 від 17 травня 2013 року (а.с. 38).

Відповідно до ст. 442 ЦПК України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження суд замінює таку сторону її правонаступником.

Згідно ч. 5 ст. 15 Закону України Про виконавче провадження у разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обов'язковими тією мірою, якою вони були б обов'язковими для сторони, яку правонаступник замінив.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 512 ЦК України визначено, що підставою заміни кредитора у зобов'язанні є передання ним своїх прав іншій особі за правочином (відступлення права вимоги).

Виходячи зі змісту ст.ст. 512, 514 ЦК України, ст. 442 ЦПК України, ст. 15 Закону України Про виконавче провадження , заміна кредитора у зобов'язанні можлива з підстав відступлення вимоги (цесія), правонаступництва (смерть фізичної особи, припинення юридичної особи) тощо й до нового кредитора переходять права первісного кредитора у зобов'язанні в обсязі і на умовах, що існували на момент переходу цих прав, у тому числі бути стороною виконавчого провадження шляхом подання ним та розгляду судом заяви про заміну стягувача.

Аналогічна правова позиція викладена в постанові Верховного суду України від 20.11.2013 року за № 6-122цс13.

Отже, у зв'язку з тим, що 30.09.2014 року ПАТ Альфа-банк та ТОВ Дата ОСОБА_2 уклали договір факторингу, відповідно до якого ТОВ Дата ОСОБА_2 отримало право грошової вимоги до ОСОБА_1, яке ТОВ Дата ОСОБА_2 в свою чергу за договором факторингу № 2016-1ДМГ/ЄАПБ відступило ТОВ Фінансова компанія Європейська агенція з повернення боргів , тому це є підставою для процесуального правонаступництва в цьому спорі.

На підставі викладеного, керуючись ч. 2 ст. 247, 442 ЦПК України, Законом України Про виконавче провадження , суд -

Ухвалив:

Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Європейська агенція з повернення боргів , заінтересовані особи ПАТ Альфа-Банк , ОСОБА_1, Товариство з обмеженою відповідальністю "Дата ОСОБА_2", Покровський міськрайонний відділ державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Донецькій області про заміну стягувача у справі за заявою ПАТ „Альфа-Банк» про видачу виконавчого документа на підставі рішення постійнодіючого третейського суду при Всеукраїнській Громадській Організації „Всеукраїнський фінансовий союз» по цивільній справі за позовом ПАТ „Альфа-Банк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором - задовольнити.

Замінити стягувача Публічне акціонерне товариство Альфа-Банк у виконавчому провадженні з примусового виконання виконавчого листа № 751/6479/14 від 23 липня 2014 року про стягнення з ОСОБА_1 на користь ПАТ Альфа-Банк заборгованості за кредитним договором № 500372418 від 17 травня 2013 року на його правонаступника Товариство з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія Європейська агенція з повернення боргів» (код ЄДРПОУ 35625014).

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до апеляційного суду Чернігівської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Суддя К.В. Мороз

СудНовозаводський районний суд м.Чернігова
Дата ухвалення рішення02.03.2018
Оприлюднено04.03.2018
Номер документу72559540
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —751/6479/14

Ухвала від 24.02.2025

Цивільне

Новозаводський районний суд м.Чернігова

Топіха Р. М.

Ухвала від 31.01.2025

Цивільне

Новозаводський районний суд м.Чернігова

Топіха Р. М.

Ухвала від 22.01.2018

Цивільне

Новозаводський районний суд м.Чернігова

Мороз К. В.

Ухвала від 02.03.2018

Цивільне

Новозаводський районний суд м.Чернігова

Мороз К. В.

Ухвала від 23.07.2014

Цивільне

Новозаводський районний суд м.Чернігова

Мороз К. В.

Ухвала від 25.06.2014

Цивільне

Новозаводський районний суд м.Чернігова

Мороз К. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні