ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua 0,2
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
м. Київ
03.03.2018Справа № 910/2290/18
Господарський суд міста Києва у складі судді Маринченка Я.В., розглянувши матеріали за позовом Спільного підприємства у формі Товариства з обмеженою відповідальністю Господарська асоціація Альянс-Груп-Інтернешнл (03186, м. Київ, просп. Повітрофлотський, буд. 42, кв. 68; ідентифікаційний код 14329169) до Компанії Гренітрейд інк (Granitrade Ink) (19901, Сполучені Штати Америки, штат Делавар, м. Довер, 800Н Стейт Стріт, оф.402) в особі представництва Компанії Гренітрейд інк (Granitrade Ink) (01054, м. Київ, вул. Дмитрівська, буд. 19) про стягнення 92358,54 грн.,
ВСТАНОВИВ:
Спільне підприємство у формі Товариства з обмеженою відповідальністю Господарська асоціація Альянс-Груп-Інтернешнл звернулося до господарського суду міста Києва з позовом до Компанії Гренітрейд інк (Granitrade Ink) в особі представництва Компанії Гренітрейд інк (Granitrade Ink) про стягнення безпідставно отриманих коштів в розмірі 15361,80 грн.
Розглянувши матеріали даної позовної заяви, суд дійшов висновку про залишення її без руху, з огляду на наступне.
Відповідно до п.2 ч.1 ст.164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно з положеннями ст.4 Закону України Про судовий збір , судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до Закону України Про Державний бюджет України на 2018 рік станом на 01.01.2018 прожитковий мінімум для працездатних осіб у місячному розмірі становить 1762 грн.
Згідно з п.п.1 п. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру справляється судовий збір у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Як убачається із предмету вказаної позовної заяви, позивачем заявлено майнову вимогу про стягнення з відповідача 92358,54 грн. безпідставно отриманих коштів, за яку судовий збір підлягав сплаті в розмірі 1762 грн.
Також, ч. 1 ст. 6 Закону України Про судовий збір передбачено, що судовий збір перераховується в безготівковій або готівковій формі.
Відповідно до п. 3.1. Інструкції Про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті , затвердженої Постановою Правління НБУ від 21.01.2004 № 22, платіжне доручення оформляється платником за формою, наведеною в додатку 2 до вказаної Інструкції, згідно з вимогами щодо заповнення реквізитів розрахункових документів, що викладені в додатку 8 до вказаної Інструкції. Платіжне доручення оформляється платником згідно з вимогами щодо заповнення реквізитів розрахункових документів, що викладені в додатку 8 до цієї Інструкції, та подається до банку, що обслуговує його, у кількості примірників, потрібних для всіх учасників безготівкових розрахунків.
Ураховуючи вищенаведене, суд зазначає, що документом про сплату судового збору є оригінал квитанції установи банку або відділення поштового зв'язку, які прийняли платіж, платіжне доручення, підписане уповноваженою посадовою особою і скріплене печаткою установи банку з відміткою про дату виконання платіжного доручення.
Однак, в якості доказу сплати судового збору за подання позовної заяви позивачем додано Квитанцію №10 від 27.02.2018 на суму 1385,38 грн.
Таким чином позивачем не надано суду належних доказів, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Частиною 1 ст.172 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов'язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
Згідно з постановою Кабінету Міністрів України Про затвердження Правил надання послуг поштового зв'язку від 05.03.2009 №270 розрахунковим документом, що підтверджує факт надання послуг поштового зв'язку є документ встановленої відповідно до Закону України Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг форми і змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо).
Таким чином, належним доказом відправлення учасникам справи копії позовної заяви та доданих до неї документів є опис вкладень у поштовий конверт та документ, що підтверджує надання поштових послуг (касовий чек, розрахункова квитанція тощо), надані в оригіналі.
Як вбачається із матеріалів позовної заяви, позивач визначив відповідачем Компанію Гренітрейд інк (Granitrade Ink) в особі представництва Компанії Гренітрейд інк (Granitrade Ink).
За приписами ч.1 ст.45 Господарського процесуального кодексу України сторонами в судовому процесі - позивачами і відповідачами - можуть бути особи, зазначені у статті 4 цього Кодексу.
Відповідно до ч.2 ст.4 Господарського процесуального кодексу України юридичні особи та фізичні особи - підприємці, фізичні особи, які не є підприємцями, державні органи, органи місцевого самоврядування мають право на звернення до господарського суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав та законних інтересів у справах, віднесених законом до юрисдикції господарського суду, а також для вжиття передбачених законом заходів, спрямованих на запобігання правопорушенням.
Згідно з ч.3 ст.95 Цивільного кодексу України філії та представництва не є юридичними особами . Вони наділяються майном юридичної особи, що їх створила, і діють на підставі затвердженого нею положення.
Однак, в якості доказів відправлення відповідачеві копії позовної заяви та доданих до неї документів позивачем до позовної заяви додано лише опис вкладення та фіскальний чек від 27.02.2018 на адресу представництва Компанії Гренітрейд інк (Granitrade Ink).
В той же час, положеннями ч.3 ст.29 Господарського процесуального кодексу України визначено, що позови у спорах, що виникають з діяльності філії або представництва юридичної особи, можуть пред'являтися також за їх місцезнаходженням.
Потре позивачем не надано суду жодних доказів того, що спірні правовідносини між сторонами виникли саме внаслідок діяльності представництва відповідача.
Таким чином, позивачем не додано до матеріалів справи документів, які підтверджують відправлення відповідачеві копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Відповідно до ч.1 ст.162 Господарського процесуального кодексу України у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.
Згідно з п.п.4, 5 ч.2 ст.162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них.
Виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову;
За приписами ч.2 ст.164 Господарського процесуального кодексу України позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Як вбачається із позовної заяви, позивач в обґрунтування своїх доводів посилається на укладений між ним та КМДА Договір оренди земельної ділянки від 08.12.1998 та укладену між позивачем та відповідачем угоду щодо спільного використання нежилого приміщення.
Поте, як встановлено судом, подана до суду позовна заява не містить доказів, що підтверджують укладення між сторонами зазначених договорів. Позивачем не додано до матеріалів позовної заяви ані копії договору оренди земельної ділянки, ані копії угоди щодо спільного використання нежилого приміщення.
Разом з тим, відповідно до ч.2 ст.80 Господарського процесуального кодексу України позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом з поданням позовної заяви.
Частиною 1 статті 81 Господарського процесуального кодексу України учасник справи у разі неможливості самостійно надати докази вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений в частинах другій та третій статті 80 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї.
Проте, у поданій до суду позовній заяві, позивачем не заявлено обґрунтованого клопотання про витребування доказів із зазначенням причин неможливості подати їх самостійно.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Ураховуючи викладене, суд зазначає, що позивачу необхідно подати документи, які підтверджують відправлення відповідачу копії позовної заяви поданої до суду і доданих до неї документів - оригінали описів вкладення та чеків на оплату поштових послуг, зокрема на адресу реєстрації відповідача. Також необхідно подати суду докази того, що спірні правовідносини між сторонами виникли саме внаслідок діяльності представництва відповідача. Крім того, необхідно подати суду документи, на яких ґрунтуються позовні вимоги, а саме, Договір оренди земельної ділянки від 08.12.1998, що укладений між позивачем та КМДА та угоду щодо спільного використання нежитлового приміщення, укладену між позивачем та відповідачем. Разом з тим, у зв'язку з тим, що позивачем не надано належних та допустимих доказів на підтвердження факту сплати судового збору у встановлених порядку та розмірі, позивачу необхідно доплатити 376,62 грн. судового збору із наданням відповідних документів про сплату вказаної суми.
Враховуючи викладене та керуючись ст. 162, 164, 172, 174, ч. 2 ст. 232, 233, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
Залишити позовну заяву Спільного підприємства у формі Товариства з обмеженою відповідальністю Господарська асоціація Альянс-Груп-Інтернешнл без руху.
Встановити Спільному підприємству у формі Товариства з обмеженою відповідальністю Господарська асоціація Альянс-Груп-Інтернешнл строк на усунення недоліків позовної заяви протягом 10 днів з дня вручення даної ухвали.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Дата підписання: 03.03.2018.
Суддя Я.В. Маринченко
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 03.03.2018 |
Оприлюднено | 13.03.2018 |
Номер документу | 72596712 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Маринченко Я.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні