Ухвала
від 21.03.2018 по справі 910/2290/18
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua 0,2

УХВАЛА

про повернення позовної заяви

м. Київ

21.03.2018Справа № 910/2290/18

Господарський суд міста Києва у складі судді Маринченка Я.В., розглянувши матеріали за позовом Спільного підприємства у формі Товариства з обмеженою відповідальністю Господарська асоціація Альянс-Груп-Інтернешнл (03186, м. Київ, просп. Повітрофлотський, буд. 42, кв. 68; ідентифікаційний код 14329169) до Компанії Гренітрейд інк (Granitrade Ink) (19901, Сполучені Штати Америки, штат Делавар, м. Довер, 800Н Стейт Стріт, оф.402) в особі представництва Компанії Гренітрейд інк (Granitrade Ink) (01054, м. Київ, вул. Дмитрівська, буд. 19) про стягнення 92358,54 грн.,

ВСТАНОВИВ:

Спільне підприємство у формі Товариства з обмеженою відповідальністю Господарська асоціація Альянс-Груп-Інтернешнл звернулося до господарського суду міста Києва з позовом до Компанії Гренітрейд інк (Granitrade Ink) в особі представництва Компанії Гренітрейд інк (Granitrade Ink) про стягнення безпідставно отриманих коштів в розмірі 15361,80 грн.

Ухвалою господарського суду міста Києва від 03.03.2018 позовну заяву Спільного підприємства у формі Товариства з обмеженою відповідальністю Господарська асоціація Альянс-Груп-Інтернешнл залишено без руху, та надано позивачеві строк для усунення недоліків протягом 10 днів з дня вручення вказаної ухвали.

У вказаній ухвалі суду позивачеві було роз'яснено які саме дії останньому необхідно вчинити для усунення недоліків позовної заяви, так зокрема було зазначено, про необхідність подати документи, які підтверджують відправлення відповідачу копії позовної заяви поданої до суду і доданих до неї документів - оригінали описів вкладення та чеків на оплату поштових послуг, зокрема на адресу реєстрації відповідача.

19.03.2018 через загальний відділ діловодства господарського суду міста Києва від позивача надійшла заява про усунення недоліків позовної заяви, зокрема в частині надання доказів направлення копії позовної заяви та доданих до неї документів на адресу реєстрації відповідача, позивачем додано до вказаної заяви фіскальні чеки ПАТ Укрпошта №00007367400144 від 19.03.2018 та №00007367500145 від 19.03.2018, щодо ненадання опису вкладення у конверт, позивачем на поданій до суду заяві здійснено напис, що листи з описом вкладення за кордон пошта не приймає.

Так, розглянувши подану позивачем заяву про усунення недоліків та дослідивши додані до неї документи, суд дійшов висновку про повернення позовної заяви з огляду на наступне.

Відповідно до п.1 ч.1 ст.164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.

Частиною 1 ст.172 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов'язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.

За приписами ч.1 ст.77 Господарського процесуального кодексу України обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.

Відповідно до п.п.69,70 Правил надання поштового зв'язку, затверджених Постановою №270 від 05.03.2009 Кабінету Міністрів України, фізичні особи подають для пересилання міжнародні посилки, міжнародні відправлення з оголошеною цінністю, відправлення EMS , дрібні пакети відкритими. Для пересилання дрібних пакетів, мішків М , міжнародних посилок, міжнародних відправлень з оголошеною цінністю, відправлень EMS відправник у встановленому порядку заповнює митні декларації у кількості, що визначена країною призначення у Керівництві з приймання міжнародних поштових відправлень.

У разі подання для пересилання фізичною особою в міжнародних поштових відправленнях товарів, сукупна вартість яких перевищує суму, визначену законодавством, приймання здійснюється у порядку та на умовах, встановлених законодавством для юридичних осіб.

За змістом п.п.71, 72, 73 Правил надання послуг поштового зв'язку, юридичні особи для пересилання реєстрованих міжнародних поштових відправлень складають список таких відправлень незалежно від їх кількості, який оформляється у порядку, передбаченому для внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю. У разі подання для пересилання міжнародних поштових відправлень, на які складається митна декларація, підписи, якими засвідчується список, повинні відповідати підписам у митній декларації. Юридичні особи подають для пересилання міжнародні посилки, міжнародні поштові відправлення з оголошеною цінністю, відправлення EMS з товарним вкладенням, дрібні пакети закритими. На міжнародні поштові відправлення, для декларування вкладення яких відповідно до законодавства використовувалася вантажна митна декларація, посадовими особами митних органів можуть накладатися засоби ідентифікації. Під час приймання для пересилання письмової кореспонденції на адресному боці кожного поштового відправлення проставляється відбиток календарного штемпеля.

Згідно з п.47 вказаних Правил на міжнародному поштовому відправленні найменування адресата та його поштова адреса зазначаються латинськими літерами і арабськими цифрами. У разі коли поштова адреса написана мовою країни призначення, під нею повторюється найменування населеного пункту і країни призначення українською мовою (великими літерами).

Найменування відправника та його поштова адреса зазначаються українською мовою або латинськими літерами і арабськими цифрами. У разі зазначення поштової адреси українською мовою найменування населеного пункту і країни повторюється латинськими літерами.

За таких обставин належним доказом надіслання копії позовної заяви з доданими до неї всіма документами відповідачу (нерезиденту) є митна декларація відправленої поштової кореспонденції, засвідчена підписом працівника відділення поштового зв'язку та відбитком календарного штемпеля цього відділення.

Такі приписи згаданих норм мають на меті забезпечення, як конституційних засад змагальності сторін та рівності усіх учасників процесу перед законом і судом (п.п.2, 4 ч.3 ст.129 Конституції України), так і аналогічних приписів Господарського процесуального кодексу України.

Відтак, на стадії прийняття позовної заяви до розгляду суд має бути впевненим у тому, що зазначені засади не були порушені заявником позову.

Проте, в порушення вимог ухвали господарського суду міста Києва від 03.03.2018 та приписів чинного законодавства, в якості доказу відправлення на адресу реєстрації відповідача копії позовної заяви та доданих до неї документів, позивачем додано лише копії квитанцій, які підтверджують факт надання поштових послуг, проте вказані квитанції не дають суду змоги впевнитись в тому, що позивачем направлено відповідачеві копію поданої до суду позовної заяви та всіх доданих до неї документів.

На підставі викладеного, суд приходить до висновку, що позивачем не усунено недоліки позовної заяви у встановлений судом термін.

Відповідно до ч.4 ст.174 Господарського процесуального кодексу України суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи, зокрема у разі, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

Згідно з ч.ч.6, 7 ст.174 Господарського процесуального кодексу України суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи не пізніше п'яти днів з дня її надходження або з дня закінчення строку на усунення недоліків. Про повернення позовної заяви суд постановляє ухвалу, яку може бути оскаржено.

За таких обставин, враховуючи, що позивачем не усунено недоліки позовної заяви у встановлений строк, суд дійшов висновку про повернення позовної заяви Спільного підприємства у формі Товариства з обмеженою відповідальністю Господарська асоціація Альянс-Груп-Інтернешнл і доданих до неї документів позивачу.

Разом з тим, за приписами ч.8 ст.174 Господарського процесуального кодексу України повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення недоліків.

Враховуючи викладене та керуючись ст.174, ч.2 ст.232, 233, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву Спільного підприємства у формі Товариства з обмеженою відповідальністю Господарська асоціація Альянс-Груп-Інтернешнл з доданими до неї документами повернути позивачеві.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена в установленому законом порядку.

Дата підписання: 21.03.2018.

Суддя Я.В. Маринченко

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення21.03.2018
Оприлюднено22.03.2018
Номер документу72881452
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —910/2290/18

Ухвала від 21.03.2018

Господарське

Господарський суд міста Києва

Маринченко Я.В.

Ухвала від 03.03.2018

Господарське

Господарський суд міста Києва

Маринченко Я.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні