Справа № 551/198/18
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
07 березня 2018 року селище Шишаки
Суддя Шишацького районного суду Полтавської області Сиволап Д.С., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Федунської сільської ради Шишацького району Полтавської області, третя особа без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача приватний нотаріус Полтавського міського нотаріального округу ОСОБА_2, про визнання права власності на спадкове майно,
ВСТАНОВИВ:
07 березня 2018 року до Шишацького районного суду Полтавської області надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Федунської сільської ради, третя особа приватний нотаріус ОСОБА_2, про визнання права власності на спадкове майно у вигляді земельної ділянки.
Ознайомившись з матеріалами позовної заяви вважаю, що вона не в повній мірі відповідає вимогам ст. 175 ЦПК України.
Так, згідно п. 3 ч. 3 ст. 175 ЦПК України у позовній заяві поміж іншого зазначається ціна позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці.
Відповідно до п. ч.1 ст. 176 ЦПК України у позовах про визнання права власності на майно або його витребування ціна позову визначається вартістю майна.
В супереч даним вимогам ціна позову, якій підлягає грошовій оцінки в позовній заяві не зазначено, докази щодо вартості спірної земельної ділянки до позовної заяви не долучені.
Незважаючи на те, що позивач звільнена від сплати судового збору, не визначення ціни позову може унеможливити подальший розподіл між сторонами судового збору відповідно до правил, передбачених ч.1 ст. 141 ЦПК України.
Згідно ч.7 ст. 81 ЦПК України суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи, крім витребування доказів судом у випадку, коли він має сумніви у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов'язків щодо доказів, а також інших випадків, передбачених цим Кодексом.
В той же час для визначення ціни позову позивач має можливість отримати в органах Держгеокадастру довідку про нормативну грошову оцінку спірної земельної ділянки. Зазначена у ній сума і буде складати ціну позову за даною позовною вимогою.
Згідно ч.ч. 1-3 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Враховуючи те, що позивачем у позовній заяві не зазначено ціну позову, не надано доказів щодо вартості спірного майна, або доказів неможливості отримати підтверджуючі документи самостійно, суд вважає необхідним залишити позовну заяву без руху та надати позивачу строк для усунення наведених судом недоліків.
На підставі викладеного та керуючись положеннями ст.ст. 175-177, 185 ЦПК України, суддя,
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Федунської сільської ради Шишацького району Полтавської області, третя особа без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача приватний нотаріус Полтавського міського нотаріального округу ОСОБА_2, про визнання права власності на спадкове майно - залишити без руху.
Встановити позивачу десятиденний строк з дня отримання копії ухвали для усунення недоліків наведених в ухвалі.
Зазначені судом недоліки підлягаю усуненню шляхом зазначення у тексті позовної заяви та її копій суми позову, що дорівнює вартості спірної земельної ділянки та приєднанні до позовної заяви копій підтверджуючого документа в цій частині.
В разі неможливості самостійного отримання документів щодо вартості (нормативної грошової оцінки) земельної ділянки позивачу необхідно у встановлений судом строк надати суду відповідні докази.
Якщо позивач не усуне недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважатиметься неподаною і буде повернута позивачеві.
Ухвала набирає законної сили негайно після її підписання суддею, є остаточною та оскарженню не підлягає.
Суддя Шишацького районного суду
Полтавської області ОСОБА_3
Суд | Шишацький районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 07.03.2018 |
Оприлюднено | 08.03.2018 |
Номер документу | 72633796 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Шишацький районний суд Полтавської області
Сиволап Д. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні