Ухвала
05 березня 2018 р.
м. Київ
справа № 455/207/17
провадження № 51-1813ск18
Верховний Суд колегією суддів Першої судової палати Касаційного кримінального суду у складі:
головуючого ОСОБА_1 ,
суддів: ОСОБА_2 , ОСОБА_3 ,
розглянувши касаційну скаргу захисника ОСОБА_4 в інтересах потерпілої ОСОБА_5 на вирок Самбірського міськрайонного суду Львівської області від 26 червня 2017 року та ухвалу Апеляційного суду Львівської області від 17 жовтня 2017 року щодо ОСОБА_6 ,
в с т а н о в и в:
25 січня 2018 року ухвалою колегії суддів Першої судової палати Касаційного кримінального суду касаційну скаргу захисника ОСОБА_4 в інтересах потерпілої ОСОБА_5 було залишено без руху та надано строк для усунення недоліків.
У межах строку, встановленого ухвалою суду, захисник звернувся до суду касаційної інстанції з клопотанням про долучення документів, однак не усунув недоліки, зазначені в ухвалі 25 січня 2018 року.
Відповідно до ч. 1 ст. 433 Кримінального процесуального кодексу України суд касаційної інстанції перевіряє правильність застосування судами першої та апеляційної інстанції норм матеріального та процесуального права, правової оцінки обставин і не має права досліджувати докази, встановлювати та визнавати доведеними обставини, що не були встановлені в оскаржуваному судовому рішенні, вирішувати питання про достовірність того чи іншого доказу.
Зокрема, крім іншого, в ухвалі від 25 січня 2018 року судом касаційної інстанції було встановлено, що у касаційній скарзі захисник, обґрунтовуючи вимоги про скасування вироку та ухвали апеляційного суду і призначення нового розгляду у суді першої інстанції, зазначаючи у чому полягає незаконність чи необґрунтованість судових рішень, заперечував достовірність показань свідків про незнання засудженим ОСОБА_6 дійсного віку потерпілої ОСОБА_5 , що суперечить вимогам ст. 433 КПК та унеможливлювало вирішення питання про відкриття касаційного провадження.
Не зваживши на визначені ухвалою від 25 січня 2018 року недоліки, на її виконання, захисник ОСОБА_4 подав до суду касаційної інстанції клопотання про долучення документів, у якому відсутні доводи щодо неправильного застосування закону України про кримінальну відповідальність, з урахуванням положень ст. 413 КПК. Захисник, формально вказуючи суду на положення ст. 412 КПК, зазначає про порушення принципу всебічного, повного та упередженого дослідження обставин кримінального провадження, при цьому не конкретизуючи, які саме порушення були допущені чи перешкодили судам першої та апеляційної інстанцій ухвалити законні та обґрунтовані рішення.
Відповідно до вимог п. 1 ч. 3 ст. 429 КПК касаційна скарга повертається, якщо особа не усунула недоліки касаційної скарги, яку залишено без руху, в установлений строк.
Враховуючи викладене та керуючись п. 1 ч. 3 ст. 429 КПК, Верховний Суд
п о с т а н о в и в:
касаційну захисника ОСОБА_4 в інтересах потерпілої ОСОБА_5 на вирок Самбірського міськрайонного суду Львівської області від 26 червня 2017 року та ухвалу Апеляційного суду Львівської області від 17 жовтня 2017 року щодо ОСОБА_6 повернути.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Судді:
ОСОБА_1 ОСОБА_2 ОСОБА_3
Суд | Касаційний кримінальний суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 05.03.2018 |
Оприлюднено | 28.02.2023 |
Номер документу | 72641980 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Касаційний кримінальний суд Верховного Суду
Стороженко Сергій Олександрович
Кримінальне
Касаційний кримінальний суд Верховного Суду
Стороженко Сергій Олександрович
Кримінальне
Касаційний кримінальний суд Верховного Суду
Стороженко Сергій Олександрович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні