Справа № 487/897/18
Провадження № 2/487/1208/18
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26.02.2018 року м.Миколаїв
Суддя Заводського районного суду м. Миколаєва Гаврасієнко В.О. розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Управляючої ОСББ Сосновий 1 ОСОБА_2 про визнання незаконними дій,
В С Т А Н О В И В:
21.02.2018 року ОСОБА_1 звернувся до суду із позовною заявою до Управляючої ОСББ Сосновий 1 ОСОБА_2 про визнання незаконними дій про заборону позивачу як співвласнику будинку вільно користуватися спільним майном ОСББ Сосновий 1 , а саме коморою під сходинами в підвал загального користування, також просив закріпити за ним зазначену комору та повернути йому ключі від неї.
Згідно з частиною 1 статті 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
За правилами цивільного процесуального законодавства, позовна заява за формою та змістом повинна відповідати вимогам зазначеним у статті 175 ЦПК України, а також вимогам статті 177 цього Кодексу.
Відповідно до п.2,4,5,8 ч.3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити:
- повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, а також реєстраційним номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України, відомі номери засобів зв'язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти;
- зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них,
- виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини;
- перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Так, вивчивши матеріали позову, встановлено, що при зверненні до суду позивачем в порушення п.2 ч.3 ст.175 ЦПК України не зазначено до кого саме заявлені позовні вимоги до юридичної особи чи до фізичної особи, не виконані вимоги п. 4,5,8 ч.3 ст. 175 ЦПК України.
Окрім вищевикладеного, позовна заява не відповідає вимогам ч.4 ст. 177 ЦПК України, оскільки позивач не додав до неї документи, що підтверджують сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі або ж документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно закону.
Зокрема, позивач у відповідності до ст. 5 Закону України Про судовий збір не має пільг щодо сплати судового збору при звернення до суду з таким позовом, а тому повинен додати до позовної заяви документ, що підтверджує сплату судового збору у розмірі 704,80 грн.
У відповідності до частини 1 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві, що встановлено положеннями частини 3 ст. 185 ЦПК України.
Керуючись ст.175,177,185 ЦПК України,
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Управляючої ОСББ Сосновий 1 ОСОБА_2 про визнання незаконними дій - залишити без руху , надавши позивачу строк для усунення недоліків заяви, вказаних в ухвали, який не може перевищувати десяти днів з дня отримання позивачем ухвали.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Копію ухвали надіслати позивачу, роз'яснивши, що у разі не усунення недоліків позовна заява буде вважатися неподаною і підлягає поверненню позивачеві зі всіма доданими до неї документами.
Суддя В.О. Гаврасієнко
Суд | Заводський районний суд м. Миколаєва |
Дата ухвалення рішення | 26.02.2018 |
Оприлюднено | 13.03.2018 |
Номер документу | 72663616 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Заводський районний суд м. Миколаєва
Гаврасієнко В. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні