Копія
Справа № 822/1012/18
УХВАЛА
13 березня 2018 рокум. Хмельницький
Суддя Хмельницького окружного адміністративного суду Майстер П.М., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Віньковецького районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Хмельницькій області про визнання протиправним та скасування п.4 постанови про відкриття виконавчого провадження,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до Хмельницького окружного адміністративного суду з позовом до Віньковецького районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Хмельницькій області, в якому просить суд визнати протиправним та скасувати п.4 постанови про відкриття виконавчого провадження ВП №17010876 від 30.01.2010 року.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема: чи: відповідає позовна заява вимогам, встановленим ст.ст. 160, 161, 172 цього Кодексу; позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі (частина 2 стаття 171 КАС України).
Частиною першою статті 122 КАС України встановлено, що позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Особливості провадження у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності органу державної виконавчої служби, приватного виконавця визначені статтею 287 КАС України.
Пунктом першим частини другої статті 287 КАС України встановлено, що позовну заяву може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.
Згідно з ч.1 ст.123 КАС України, у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.
З матеріалів справи вбачається, що оскаржувана постанова про відкриття виконавчого провадження ВП №17010876 Віньковецького районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Хмельницькій області винесена відповідачем 30.01.2010 року, в той час як позовну заяву позивачем подано до відділу документального забезпечення суду лише 12.03.2018 року.
В свою чергу, як вбачається зі змісту поданого позивачем позову та доданих до нього документів, 24.11.2017 року між ТОВ ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ ЦЕНТРАЛ ФІНАНС (надалі - Сторона-1 або Первісний кредитор) та ОСОБА_1 (надалі - Сторона-2 (Новий кредитор) укладено Договір про заміну кредитора в зобов'язанні у зв'язку з його виконанням третьою особою.
Згідно п.4 Договору, у зв'язку з виконанням Стороною-2 зобов'язань Позичальника за Кредитним договором, Сторона-1, як Первісний кредитор, шляхом підписання цього Договору, відступила на користь Сторони-2 (Новий кредитор) всі права вимоги за Кредитним договором, про що свідчить відповідний акт (п.5 цього Договору), а Сторона-2 набула статусу Нового кредитора за Кредитним договором, а також, Сторона-2 набула всіх прав стягувана у виконавчих провадженнях про стягнення заборгованості за Кредитним договором, Договорами поруки, Договором іпотеки, Договором застави для цього Сторона-2 подає відповідні заяви про заміну стягувана у відповідних виконавчих провадженнях, а також, Сторона-2 набула всіх прав як правонаступник кредитора у судових справах (провадженнях), що стосуються прав і обов'язків кредитора за Кредитним договором, Договором іпотеки та Договором застави для цього Сторона-2 подає відповідні заяви про заміну кредитора (правонаступництво) у відповідних судових справах.
В силу п.5 Договору, в день укладення цього Договору, з метою підтвердження набуття всіх прав Сторони-2, як Нового кредитора за Кредитним договором, Сторона-1 передає Стороні-2 документи за актом прийому-передачі, який є невід'ємною частиною даного Договору.
З моменту укладення Сторонами цього Договору, від Сторони-1 до Сторони-2 перейшли всі права кредитора за Кредитним договором, Договорами поруки та між Сторонами укладаються договори про відступлення права вимоги за Договором іпотеки та Договором застави, а також, від Сторони-1 до Сторони-2 перейшли всі права стягувача у виконавчих провадженнях про стягнення заборгованості за Кредитним договором, Договорами поруки, Договором застави, Договором іпотеки, для цього Сторона-2 подає відповідні заяви про заміну стягувача у відповідних виконавчих провадженнях, а також, від Сторони-1 до Сторони-2 перейшли всі права як правонаступника кредитора у судових справах (провадженнях), що стосуються прав і обов'язків кредитора за Кредитним договором, Договорами поруки, Договором застави, Договором іпотеки, для цього Сторона-2 подає відповідні заяви про заміну кредитора (правонаступництво) у відповідних судових справах (п.7 Договору).
Сторона-2 підтверджує та гарантує Стороні-1, що укладення цього Договору не порушує прав та охоронюваних законом інтересів будь-яких осіб, в тому числі і Позичальника за Кредитним договором, та не суперечить вимогам чинного законодавства (пп.8.1 п.8 Договору).
Відповідно до п.10, п.13 Договору, Сторона-1 проінформувала, а Сторона-2 у повному обсязі усвідомила про подальші дії, які слід їй вчинити для реалізації своїх прав вимоги, набутих за цим Договором, у тому числі у судових справах та виконавчих провадженнях, пов'язаних з Кредитним договором, визначених в додатку №1 до цього Договору. Цей Договір складений при повному розумінні Сторонами його умов та термінології українською мовою у двох автентичних примірниках, які мають однакову юридичну силу, по одному для кожної із сторін.
Разом із тим, суд не бере до уваги посилання позивача в позовній заяві, що їй стало відомо про порушення її прав лише 03.03.2018 року, після отримання оскарженої постанови, оскільки матеріалами справи підтверджено, що 24.11.2017 року між ТОВ ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ ЦЕНТРАЛ ФІНАНС та ОСОБА_1 було укладено Договір про заміну кредитора в зобов'язанні у зв'язку з його виконанням третьою особою.
Відтак, суд вважає, що саме під час укладення вказаного Договору (24.11.2017 року) позивач дізналась або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів, однак до суду звернулась лише 12.03.2018 року, тому суд дійшов висновку, що позивачем пропущено строк на звернення до суду із зазначеним позовом.
Між тим, позивачем не подано заяви про поновлення пропущеного строку звернення до суду та не обґрунтовано поважність пропуску цього строку, як і не надано доказів того, що строк звернення до суду не пропущено.
Отже, позивачу необхідно надати заяву про поновлення пропущеного строку звернення до суду з обґрунтуванням поважності пропуску цього строку або надати докази того, що строк звернення до суду не пропущено.
Крім того, відповідно до пункту сьомого частини п'ятої статті 160 КАС України в позовній заяві, зокрема, зазначається відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися.
В порушення вимог п.7 ч.5 ст.160 КАС України позивачем в позовній заяві не вказано, чи вживались заходи забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви.
Тому така заява відповідно до ст. 123 КАС України підлягає залишенню без руху із встановленням позивачу строку для надання: заяви про поновлення строку звернення до адміністративного суду (доказів поважності причин пропуску строку звернення із позовом до суду, або доказів того, що строк звернення до суду не пропущено); позовної заяви із зазначенням: чи вживались заходи забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви та перелік таких заходів, якщо вони здійснювалися.
Керуючись статтями 122, 123, 169, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1, залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви - 10 днів з дня вручення йому ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Повідомити позивачу, що протягом десяти днів з дня вручення даної ухвали він має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду.
Якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку звернення до адміністративного суду будуть визнані неповажними, суд поверне позовну заяву.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя /підпис/ "Згідно з оригіналом" Суддя ОСОБА_2
Суд | Хмельницький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 13.03.2018 |
Оприлюднено | 15.03.2018 |
Номер документу | 72729047 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Хмельницький окружний адміністративний суд
Майстер П.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні