Справа № 274/1226/18
Провадження №2/0274/1432/18
У Х В А Л А
про відкриття провадження
13.03.2018 року
Суддя Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області Скиба М.М., розглянувши матеріали цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до Озадівської сільської ради про визнання права власності в порядку спадкування,-
ВСТАНОВИВ:
В провадження Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області надійшло клопотання за позовом ОСОБА_1 до Озадівської сільської ради Бердичівського району про визнання права власності в порядку спадкування за законом.
Позивачем заявлено клопотання про звільнення її від сплати судового збору, оскільки - розмір судового збору перевищує 5 відсотків розмірурічного доходу позивача фізичної особи за попередній календарний рік, вона є персіонеркою та погіршився її стан здоров я.
Вивчивши вказане клопотання та долучені до нього документи, суд приходить до висновку про його часткове задоволення, виходячи із наступного.
Судом встановлено, що позивач є пенсіонером, знаходилась на лікуванні та розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача.
Положення п.1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та прецедентна практика Європейського суду з прав людини звертають увагу судів на те, що сплата судових витрат не повинна перешкоджати доступу до суду, ускладнювати цей доступ таким чином і такою мірою, щоб завдати шкоди самій суті права особи на справедливий судовий захист її інтересів.
Статтею 55 Конституції України гарантовано, що права і свободи людини і громадянина захищаються судом.
Згідно ч.ч.1, 3 ст.136 ЦПК України, суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на визначений строк, але не більше як до ухвалення судового рішення у справі, а також, у порядку передбаченому законом, може зменшити розмір належних до оплати судових витрат, повязаних з розглядом справи, або звільнити від їх оплати.
Відповідно до ч.1 ст. 4 Закону України Про судовий збір судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду.
Відповідно до п.п.1.1 ч.2 ст. 4 Закону України Про судовий збір , судовий збір із позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою, справляється в розмірі 1,0 відсотка ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму (станом на 1 січня 2018 року 704,80 грн.) та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму.
Відповідно до ст.8 Закону України "Про судовий збір", враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Враховуючи надані позивачем докази, що підтверджують її скрутне матеріальне становище, суд прийшов до висновку про часткове задоволення клопотання позивача, а саме про можливість зменшити ОСОБА_1 розмір судового збору до 704,80 грн.
Позовна заява подана з додержанням вимог статтей 175-177 ЦПК України , віднесена до предметної, субєктної, інстанційної та територіальної юрисдикції суду.
Підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення, відмови у відкритті провадження відсутні.
Вказана справа не може бути розглянута в порядку спрощеного позовного провадження відповідно до ч. 4 ст. 274 ЦПК України .
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 136, 187-192 , 260 , 261 , 274, 353 ЦПК України , суддя
УХВАЛИВ:
Клопотання позивача ОСОБА_1 про звільнення від сплати судового збору - задовольнити частково.
Зменшити позивачеві ОСОБА_1 розмір судового збору до 0,4 розміру прожиткового мінімуму, тобто до 704,80 грн., відстрочивши його сплату до ухвалення судового рішення у справі.
Відкрити загальне позовне провадження у справі № 274/1226/18 за позовом ОСОБА_1 до Озадівської сільської ради про визнання права власності в порядку спадкування.
Призначити по справі підготовче судове засідання на 4 квітня 2018 року на 11 год. 00 хв. в приміщенні Бердичівського міськрайонного суду за адресою: вул. Житомирська, 30-а, м. Бердичів, Житомирська обл.
Відповідач має право протягом 5 календарних днів днів з дня отримання даної ухвали надіслати суду відзив на позовну заяву і всі письмові докази, висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову.
Відповідач має право в цей же строк надіслати позивачу, за наявності - іншим відповідачам, третім особам копії відзиву та доданих до нього документів.
Встановити позивачу пятиденний строк з дня отримання відзиву для подання відповіді на відзив, яка має відповідати вимогам частини третьої пятої ст. 178 ЦПК України , копія якої одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
Розяснити відповідачу, що в разі ненадання відзиву у встановлений строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.
Роз'яснити позивачеві, що згідно ч.2 ст.136 ЦПК України, якщо у встановлений судом строк судові витрати по його позову не будуть оплачені, то позов, відповідно до ст. 257 ЦПК України, буде залишений без розгляду.
Копію ухвали надіслати учасникам справи.
Учасник справи можуть отримати інформацію щодо справи за веб-адресою: http://bd.zt.court.gov.ua.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення.
Суддя М.М.Скиба
Суд | Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 13.03.2018 |
Оприлюднено | 16.03.2018 |
Номер документу | 72735391 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області
Скиба М. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні