УХВАЛА
14 березня 2018 року
Київ
справа №821/1287/17
адміністративне провадження №К/9901/34983/18
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду: судді-доповідача Гімона М.М., суддів Бучик А.Ю., Мороз Л.Л., перевіривши касаційну скаргу Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області на постанову Одеського апеляційного адміністративного суду від 13 грудня 2017 року у справі №821/1287/17 за позовом ОСОБА_2, ОСОБА_3 до Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
До Верховного Суду надійшла касаційна скарга Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області, що направлена поштою 02 березня 2018 року.
Перевіривши відповідність вказаної касаційної скарги та доданих до неї документів вимогам статті 330 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суд приходить до висновку, що вказана скарга підлягає залишенню без руху, виходячи з наступного.
Частиною четвертою статті 330 КАС України встановлено, що до касаційної скарги додаються документ про сплату судового збору, а також копії касаційної скарги відповідно до кількості учасників справи.
Втім, до касаційної скарги не додано документу про сплату судового збору.
Відповідно до підпункту 1 пункту 3 частини другої статті 4 Закону України Про судовий збір (в редакції чинній на час звернення позивача до суду), за подання до адміністративного суду позову розмір судового збору складав 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб за вимоги немайнового характеру, а майнового - 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Розмір прожиткового мінімуму на працездатну особу станом на 01 січня 2017 року становив 1600,00 гривень.
Згідно з підпунктом 3 пункту 3 частини другої статті 4 Закону України Про судовий збір за подання до адміністративного суду касаційної скарги на рішення суду розмір судового збору складає 200 % ставки, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви.
Як вбачається з матеріалів касаційної скарги, в даній справі заявлено дві вимоги немайнового характеру.
Таким чином, за звернення до суду з касаційною скаргою скаржнику необхідно сплатити судовий збір у розмірі 2 560,00 гривень (640 грн. х 200%) х 2.
Судовий збір за подання касаційної скарги до Верховного Суду повинно бути внесено або перераховано на розрахунковий рахунок 31213207700007, отримувач коштів: УДКСУ у Печерському районі, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 38004897, код банку отримувача: 820019, банк отримувача: ГУ ДКСУ у місті Києві, код класифікації доходу бюджету: 22030102. " 101; судовий збір за позовом (ПІБ чи назва установи, організації позивача), номер справи (чи номер касаційного провадження), Касаційний адміністративний суд".
Документи про сплату судового збору подаються до суду в оригіналі.
Окрім того, дана скарга подана із пропущенням строку звернення з огляду на наступне.
Пунктом чотирнадцятим Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що судові рішення, ухвалені судами апеляційної інстанції до набрання чинності цією редакцією Кодексу, набирають законної сили та можуть бути оскаржені в касаційному порядку протягом строків, що діяли до набрання ним чинності.
Відповідно до частини другої статті 212 КАС України (в редакції, яка діяла до 15 грудня 2017 року) касаційна скарга на судові рішення подається протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, крім випадків, передбачених цим Кодексом, а в разі складення постанови в повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення постанови в повному обсязі.
В силу частини п'ятої статті 254 цього Кодексу постанова або ухвала суду апеляційної чи касаційної інстанції за наслідками перегляду, постанова Верховного Суду України набирають законної сили з моменту проголошення, а якщо їх було прийнято за наслідками розгляду у письмовому провадженні, - через п'ять днів після направлення їх копій особам, які беруть участь у справі.
Як вбачається з касаційної скарги та доданих до неї матеріалів, постанова Одеського апеляційного адміністративного суду ухвалена 13 грудня 2017 року у відкритому судовому засіданні.
Відповідно до частини третьої статті 329 КАС України строк на подання касаційної скарги також може бути поновлений у разі його пропуску з інших поважних причин, крім випадків, визначених частиною п'ятою статті 333 КАС України.
Скаржник звернувся до Верховного Суду з клопотанням про поновлення строку на касаційне оскарження. У клопотанні зазначив, що касаційна скарга в межах строків на касаційне оскарження була подана до Верховного Суду, проте ухвалою від 18 січня 2018 року дана касаційна скарга була повернута скаржнику на підставі статті 332 КАС України.
Копія вищезазначеної ухвали отримана скаржником 25 січня 2018 року.
Після отримання копії вищезазначеної ухвали Верховного Суду скаржник лише 02 березня 2018 року повторно звернувся із касаційною скаргою.
Враховуючи вищенаведене, колегія суддів приходить до висновку про відмову у задоволенні клопотання про поновлення строку на касаційне оскарження, оскільки неналежне оформлення касаційної скарги, та як наслідок повернення її скаржнику - не є поважною причиною для поновлення пропущеного строку.
Відповідно до частини другої статті 332 КАС України до касаційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 330 цього Кодексу, застосовуються положення статті 169 цього Кодексу.
Виходячи з наведеного, колегія суддів вважає, що касаційну скаргу слід залишити без руху, а скаржнику надати строк для усунення зазначених вище недоліків, шляхом надання документу про сплату судового збору, а також клопотання про поновлення строку на касаційне оскарження та навести поважні причини.
На підставі викладеного, керуючись статтями 169, 330, 332 КАС України,
УХВАЛИВ:
Відмовити у задоволенні клопотання Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області про поновлення пропущеного строку на касаційне оскарження.
Залишити касаційну скаргу Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області на постанову Одеського апеляційного адміністративного суду від 13 грудня 2017 року у справі № 821/1287/17 без руху та надати строк для усунення недоліків 10 днів з дня вручення даної ухвали.
У разі не усунення недоліків касаційна скарга вважається неподаною та повертається скаржнику.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя-доповідач М.М. Гімон
Судді А.Ю. Бучик
Л.Л.Мороз
Суд | Касаційний адміністративний суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 14.03.2018 |
Оприлюднено | 16.03.2018 |
Номер документу | 72745269 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Касаційний адміністративний суд Верховного Суду
Гімон М.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні