КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про відкриття провадження в адміністративній справі
16 березня 2018 року м. Кропивницький Справа № П/811/622/18
ОСОБА_1 окружний адміністративний суд у складі судді Черниш О.А.,
розглянула матеріали адміністративного позову
позивач: ОСОБА_2 (10003, АДРЕСА_1, РНОКПП НОМЕР_1),
відповідач: Ліквідаційна комісія УМВС України в Кіровоградській області (25000, м. Кропивницький, вул. Віктора Чміленка, 41, код ЄДРПОУ 08673454)
про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії , -
В С Т А Н О В И Л А:
ОСОБА_2 звернувся до суду з позовом до Ліквідаційної комісії УМВС України в Кіровоградській області, в якому просить:
- визнати бездіяльність Ліквідаційної комісії УМВС України в Кіровоградській області щодо не виготовлення нової довідки про розмір грошового забезпечення для проведення перерахунку йому пенсії протиправною
- зобов'язати Ліквідаційну комісію УМВС України в Кіровоградській області виготовити та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області для перерахунку йому пенсії нову довідку про розмір грошового забезпечення з повною інформацією за формою, встановленою додатком 2 до постанови Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року №45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" із зазначенням основних та додаткових видів грошового забезпечення в наступних розмірах: посадовий оклад - 3400 грн., оклад за спеціальним званням полковник поліції - 2400 грн., надбавка за стаж служби (45%) - 2610 грн., надбавка за службу в умовах режимних обмежень(10%) -340 грн., надбавка за виконання особливо важливих завдань (50%) - 4205 грн., надбавка за оперативно - розшукову, розвідувальну чи контррозвідувальну діяльність та інформаційно - аналітичне забезпечення органів державної влади і оперативно - службову діяльність (50%) 1700 грн., та премії (123%) - 18084 грн., врахованих при нарахуванні пенсії на підставі постанови Кабінету Міністрів України №1294 від 07.11.2007 року.
Ухвалою судді від 26.02.2018 року позовну заяву залишено без руху у зв'язку з тим, що вона подана без додержання вимог, установлених статтею 161 КАС України, та встановлено строк для усунення недоліків позовної заяви.
Позивачем 12.03.2018 року, в межах установленого судом строку, недоліки позовної заяви усунуто, а тому відповідно до частини 3 статті 169 КАС України вона вважається поданою у день первинного її подання до адміністративного суду та приймається до розгляду.
Переданий на вирішення суду спір згідно зі статтею 19 КАС України належить до юрисдикції адміністративних судів. Справа відповідно до статей 20, 22, 25 КАС України підсудна ОСОБА_1 окружному адміністративному суду.
Позовна заява відповідає вимогам статей 160, 161 КАС України. Підстав для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі, передбачених статтями 169, 170 КАС України, не встановлено.
При вирішенні питання про відкриття провадження у справі встановлено, що рішення у ній може вплинути на права та обов'язки Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області.
Частиною 2 статті 49 КАС України передбачено, що треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов'язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням учасників справи. Якщо адміністративний суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до судового розгляду встановить, що судове рішення може вплинути на права та обов'язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.
Відповідно до статті 50 КАС України якщо в результаті ухвалення судового рішення сторона може набути право стосовно третьої особи або третя особа може пред'явити вимоги до сторони, така сторона зобов'язана сповістити цю особу про відкриття провадження у справі і подати до суду заяву про залучення її до участі у справі як третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору. До такої заяви повинні бути додані докази про направлення її копії особі, про залучення якої як третьої особи подана заява.
З огляду на те, що предметом спору в даній справі є спонукання відповідача виготовити та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області довідку про розмір грошового забезпечення позивача, тому рішення у даній справі може вплинути на його права та обов'язки щодо прийняття рішення про перерахунок і виплату позивачу пенсії на підставі такої довідки. Відтак, у даних правовідносинах ця особа має юридичну заінтересованість, яка ґрунтується на матеріально-правових відносинах зі сторонами, що обумовлює необхідність залучення її до участі у справі як третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору. Питання, на чиїй стороні прийматиме участь у справі ця третя особа, буде вирішено за наслідками розгляду її пояснень, поданих на підтримку позову або його заперечення.
Згідно з частинами 1, 2 статті 12 КАС України адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного). Спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.
Відповідно до частини 6 статті 12 КАС України для цілей цього Кодексу справами незначної складності є справи щодо: оскарження бездіяльності суб'єкта владних повноважень або розпорядника інформації щодо розгляду звернення або запиту на інформацію; оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.
Як передбачено частиною 2 статті 263 КАС України, такі справи суд розглядає за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Слід врахувати, що справа за даним позовом відповідає ознакам типової справи, викладеним в ухвалі Верховного Суду від 02.02.2018 року №Пз/9901/1/18 про відкриття провадження у зразковій справі.
Відповідно до частини 8 статті 262 КАС України при розгляді справи за правилами спрощеного позовного провадження суд досліджує докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи.
Особливості провадження в типовій справі передбачені статтею 291 КАС України.
З огляду на категорію та складність справи за цим позовом, її слід розглядати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Керуючись статтями 171, 248, 256, 260-263, 294 КАС України, суддя -
У Х В А Л И Л А:
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження в адміністративній справі.
2. Здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
3. Залучити до участі у справі як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - Головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області (25009, м. Кропивницький, вул. Соборна, 7а, код ЄДРПОУ 20632802).
4. Встановити позивачу порядок та строки для виконання процесуальних дій -
не пізніше 2 днів з дня отримання даної ухвали:
- направити третій особі копії позовної заяви з додатками;
- докази такого направлення надати суду до початку розгляду справи по суті.
5. Встановити відповідачу порядок та строки для виконання процесуальних дій - протягом 15 днів з дня отримання ухвали про відкриття провадження у справі:
- подати до суду відзив на позов (щодо його визнання чи заперечення) у порядку, передбаченому статтями 162, 175 КАС України, та наявні докази (якщо вони не надані позивачем) у порядку, передбаченому статтею 79 КАС України;
- одночасно направити копії відзиву та письмових доказів позивачу та третій особі;
- разом з відзивом подати до суду документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів позивачу та третій особі.
6. Встановити третій особі порядок та строки для виконання процесуальних дій.
6.1. протягом 10 днів з дня отримання копії адміністративного позову:
- подати до суду пояснення щодо позову (щодо його підтримки чи заперечення) у порядку, передбаченому статтями 165, 176 КАС України, та наявні докази (якщо вони не надані позивачем) у порядку, передбаченому статтею 79 КАС України,
- одночасно направити копії пояснення та письмових доказів позивачу та відповідачу;
- разом з поясненнями подати до суду документи, що підтверджують надіслання (надання) пояснень і доданих до нього доказів позивачу та відповідачу.
6.2. у разі отримання відзиву відповідача на позов - протягом 5 днів з дня його отримання:
- подати до суду пояснення щодо відзиву на позов у порядку, передбаченому статтями 165, 176 КАС України, та наявні докази (якщо вони не надані раніше) у порядку, передбаченому статтею 79 КАС України,
- одночасно направити копії пояснення та письмових доказів позивачу та відповідачу;
- разом з поясненнями подати до суду документи, що підтверджують надіслання (надання) пояснень і доданих до нього доказів позивачу та відповідачу.
7. Неподання суб'єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.
8. Докази, не подані у встановлений законом або судом строк, до розгляду судом не приймаються, крім випадку, коли особа, що їх подає, обґрунтувала неможливість їх подання у вказаний строк з причин, що не залежали від неї.
9. Розгляд справи по суті розпочнеться через п'ятнадцять днів з дня відкриття провадження у справі. Справу буде розглянуто без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.
10. Клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін відповідач має подати в строк для подання відзиву, а позивач - разом не пізніше п'яти днів з дня отримання відзиву.
11. Учасники справи можуть отримати інформацію по справі на офіційному веб-порталі судової влади України за веб-адресою: http://court.gov.ua/fair/sud1170/.
12. Копію ухвали надіслати учасникам справи. Відповідачу та третій особі також направити копії позовної заяви та доданих до неї документів.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала суду щодо відкриття провадження у справі з порушенням правил підсудності може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду у 15 - денний строк, установлений статтею 295 КАС України.
Суддя Кіровоградського окружного
адміністративного суду ОСОБА_3
Суд | Кіровоградський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 16.03.2018 |
Оприлюднено | 18.03.2018 |
Номер документу | 72791823 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Кіровоградський окружний адміністративний суд
О.А. Черниш
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні