Рішення
від 15.03.2018 по справі 925/121/18
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 березня 2018 року м. Черкаси

справа № 925/121/18

Господарський суд Черкаської області в складі: головуючого - судді Скиби Г.М., за участю секретаря судового засідання Копистири В.М., розглянув у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду справу за позовом селянського (фермерського) господарства Володимир , Черкаська область, Звенигородський район, с. Водяники

до Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області, м. Черкаси, вул. Смілянська, 131

про визнання укладеною додаткової угоди про внесення змін до договору оренди землі,

за участю повноважних представників сторін:

від позивача: Трохименко Н.О. - за довіреністю,

від відповідача: не з'явився.

Селянське (фермерське) господарство Володимир звернулось в господарський суд Черкаської області з позовом до Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області, в якому просить суд визнати укладеною додаткову угоду про внесення змін до договору оренди землі від 26.10.2010р., за умовами якого в оренду передано земельну ділянку загальною площею 0,1296 га, яка знаходиться в адміністративних межах Водяницької сільської ради за межами с. Водяники, в редакції позивача та відшкодування судових витрат.

До початку судового засідання відповідач подав до суду відзив на позовну заяву, в якому в задоволенні позову просить відмовити повністю, оскільки права та інтереси СФГ Володимир жодним чином не порушено, тому що Головне управління ДЗК, будучи розпорядником земель державної власності сільськогосподарського призначення в межах Черкаської області, вправі подати пропозиції щодо зміни умов договору оренди землі.

До початку судового засідання від прокуратури Черкаської області до суду надійшло клопотання від 02.03.2018р. №05-467вих-18 про ознайомлення з матеріалами справи з метою вирішення питання про наявність підстав для здійснення органами прокуратури представництва в суді інтересів держави шляхом вступу до розгляду справи.

З матеріалами справи прокурор не знайомився, інших заяв не надав.

У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав повністю з підстав, викладених у позовній заяві, та просив позов задовольнити. Вказав, що земельна ділянка відноситься до земель сільськогосподарського призначення державної власності, використовується останнім за цільовим призначенням. Позивач сплачує у встановленому договором порядку, розмірі та строки орендну плату.

Відповідач, належним чином повідомлений про дату та час судового засідання, представника у судове засідання не направив, витребувані документи не надав, про причини неявки суд не повідомив.

Неявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті відповідно до вимог ч. 1 ст. 202 Господарського процесуального кодексу України. Адреса відповідача в позовній заяві відповідає адресі, вказаній у витягу з ЄДРПОУ на відповідача.

Інших доказів сторонами не подано.

Дослідивши докази, наявні у матеріалах справи, заслухавши пояснення представника позивача, судом встановлено такі взаємовідносини сторін та обставини:

26.10.2010р. між Звенигородською районною державною адміністрацією (Орендодавцем) селянським (фермерським) господарством Володимир (Орендарем - Позивач у справі) був укладений договір оренди землі (далі - Договір), за умовами якого на підставі розпорядження райдержадміністрації від 14.10.2010р. №200/2010-рп в оренду передана земельна ділянка сільськогосподарського призначення загальною площею 0,1296 га, яка знаходиться в адміністративних межах Водяницької сільської ради, за межами с. Водяники.

Договір зареєстрований в Звенигородському районному відділі Черкаської регіональної філії Центру ДЗК, про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 26.10.2010р. за №041078300232.

На підставі Договору позивач користується земельною ділянкою загальною площею 0,1296 га, у тому числі 0,1296 га під господарськими будівлями і дворами, яка знаходиться в адміністративних межах Водяницької сільської ради за межами с Водяники.

На земельній ділянці знаходяться об'єкти нерухомого майна - 1 капітальна нежитлова будівля. Земельна ділянка передана в оренду разом з нежитловою будівлею.

Договором встановлено, що орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі та розмірі - 250,00 гривень за 1 гектар під господарськими будівлями і дворами в рік (п. 9 Договору).

Договором оренди земельної ділянки нормативна грошова оцінка земельної ділянки не визначена (п.5 Договору).

Згідно умов Договору розмір орендної плати переглядається, у тому числі в разі виготовлення нормативної грошової оцінки земельної ділянки (п. 13 Договору).

З 01.01.2013р. повноваження щодо передачі у власність або у користування земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності згідно з ч. 4 ст. 122 Земельного кодексу України в редакції Закону України від 06.09.2012р. №5245-VI Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розмежування земель державної та комунальної власності перейшли від районних державних адміністрацій до Центрального органу виконавчої влади з питань земельних ресурсів у галузі земельних відносин.

Постановою Кабінету Міністрів України №442 від 10.09.2014р. Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади проведено реорганізацію Державного агентства земельних ресурсів України шляхом перетворення його в Державну службу України з питань геодезії, картографії та кадастру (Держгеокадастр). Згідно Положення про Державну службу України з питань геодезії, картографії та кадастру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.01.2015р. №15, Держгеокадастр є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Віце-прем'єр-міністра України - Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства і який реалізує державну політику у сфері топографо-геодезичної і картографічної діяльності та земельних відносин, а також у сфері Державного земельного кадастру, який розпоряджається землями державної власності сільськогосподарського призначення в межах, визначених Земельним кодексом України, безпосередньо або через визначені в установленому порядку його територіальні органи.

Постановою Кабінету Міністрів України від 14.01.2015р. №5 Про утворення територіальних органів Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру утворені як юридичні особи публічного права територіальні органи Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру, у тому числі і Головне управління Держгеокадастру у Черкаській області.

Оскільки земельна ділянка, що передана СФГ Володимир в оренду за договором оренди землі, - належить до категорії земель сільськогосподарського призначення державної форми власності, тому повноваження по розпорядженню даною земельною ділянкою від імені власника на даний час належать територіальному управлінню Держгеокадастру, яким є Головне управління Держгеокадастру у Черкаській області.

СФГ Володимир привело нормативну грошову оцінку земельної ділянки у відповідність до чинного законодавства, зокрема, Закону України Про оцінку земель , Податкового кодексу України.

Згідно умов договору оренди та приписів Закону України Про і оцінку землі настав строк перегляду нормативної грошової оцінки землі, тому позивач замовив нормативну грошову оцінку земельної ділянки.

Рішенням Звенигородської районної ради від 20.10.2017р. №18-18 затверджено технічну документацію з нормативної грошової оцінки земельної ділянки, що є предметом укладеного з позивачем договору оренди земельної ділянки. Розмір нормативної грошової оцінки землі становить 4150,56 грн., із них площею 0,1296 га під господарськими будівлями і дворами (кадастровий номер 7121281600:02:002:0011) - в сумі 4150,56 грн.

Листом від 07.11.2017р. за №12324/0/1-17 позивач направив відповідачу проект додаткової угоди про внесення відповідних змін до пунктів договору оренди земельної ділянки, які містять положення щодо зміни нормативно-грошової оцінки земельної ділянки та форму орендної плати.

Станом на даний час у встановленому порядку відповідач не розглянув пропозиції позивача, не повідомив про прийняте рішення стосовно внесення відповідних змін до пунктів договору оренди землі, що не відповідає вимогам чинного законодавства України, є порушенням права добросовісного користувача земельною ділянкою, та стало причиною звернення позивача до суду за захистом.

Інших доказів не подано. Не заявлено також клопотань про витребування додаткових доказів від сторін.

Оцінюючи докази у справі в їх сукупності та за внутрішнім переконанням, враховуючи пояснення представника позивача, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають до задоволення.

Згідно положень Пленуму ВГСУ від 23.03.2012р. №6 Про судове рішення при прийнятті рішення суд має врахувати майнові інтереси сторін, не надаючи переваги одному учаснику над іншим. Рішення має ґрунтуватися на повній та всебічній оцінці доказів у конкретній справі.

Сторони у справі є суб'єктами господарювання та самостійними юридичними особами, що підтверджено витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців.

Місце проведення господарської діяльності сторін відповідає місцю їх реєстрації згідно даних ЄДРПОУ - положення ст. 93 ЦК України.

Діяльність позивача в частині використання орендованих земельних ділянок державної власності регламентована положеннями Конституції України, ЗК України, ГК України, ЦК України, Податковим кодексом України в частині внесення плати за землю; ЗУ Про оренду землі ; ЗУ Про землеустрій , іншими нормативними документами.

Діяльність відповідача в частині розпорядження, в т.ч. і на умовах оренди земельними ділянками державної власності регламентована положеннями Конституції України, ЗК України, ГК України, ЦК України, ЗУ Про оренду землі , Положенням про ГУ Держгеокадастру у Черкаській області, іншими нормативними документами.

Відповідач є правонаступником (за законом) прав та обов'язків розпорядження земельними ділянками державної форми власності сільськогосподарського призначення. Спору в цій частині немає. Суд вважає, що позов пред'явлено до належного відповідача. Порушення прав позивача саме відповідачем стало причиною звернення позивача до суду.

Згідно приписів ст. 19 Конституції України відповідач, як орган державної виконавчої влади, може діяти лише в спосіб, визначений Законом, і не інакше.

Між сторонами виникли та існують договірні відносини оплатного користування земельною ділянкою державної форми власності сільськогосподарського призначення на підставі письмового строкового оплатного двостороннього консенсуального договору (а.с. 15-16).

Місце проведення господарської діяльності сторін відповідає місцю їх реєстрації згідно даних ЄДРПОУ - положення ст. 93 ЦК України.

Суд враховує, що саме орган державної виконавчої влади, яким є відповідач, має доводити правомірність своїх дій у спірних відносинах.

Відповідно до частини дев'ятої статті 33 Закону України Про оренду землі відмова, а також наявне зволікання в укладенні додаткової угоди до договору оренди землі може бути оскаржено в суді.

З матеріалів справи вбачається, що позивач (орендар) належно виконує свої обов'язки за договором оренди землі.

Згідно з приписами ст.15 Закону України Про оренду землі об'єкт оренди (кадастровий номер, місце розташування та розмір земельної ділянки), орендна плата із зазначенням її розміру індексації, способу та умов розрахунків, строків, порядку її внесення і перегляду є істотними умовами договору оренди землі.

Договором оренди встановлено, що орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі, розмір орендної плати обчислюється від нормативної грошової оцінки земельної ділянки, з урахуванням коефіцієнтів індексації, визначених законодавством, за затвердженими Кабінетом Міністрів України формами.

У Договорі оренди земельної ділянки нормативна грошова оцінка земельної ділянки, з якої обчислюється орендна плата не визначена (пункт. 5 розділу 2 Договору) та не визначена відсоткова ставка (пункт.9 розділу 4 Договору). Згідно умов Договору розмір орендної плати переглядається у тому числі у разі виготовлення нормативно-грошової оцінки земельної ділянки ( п.13 розділу 4 Договору) та в інших випадках, передбачених законом (п.13 розділу 4 Договору).

Відповідно до статті 21 Закону України Про оренду землі орендна плата за землю - це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою. Розмір, форма і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди (крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, які встановлюються відповідно до Податкового кодексу України).

За змістом пункту 289.1 статті 289 Податкового кодексу України і частини першої статті 13 Закону України Про оцінку земель для визначення розміру орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності обов'язково проводиться та використовується нормативна грошова оцінка земельних ділянок, яка являє собою капіталізований рентний дохід (дохід який можна отримати із землі як фактора виробництва залежно від якості та місця розташування земельної ділянки), визначений за встановленими і затвердженими нормативами (стаття 1 Закону України Про оцінку земель ).

Згідно зі ст.18 Закону України Про оцінку земель нормативна грошова оцінка розташованих за межами населених пунктів земельних ділянок сільськогосподарського призначення проводиться не рідше ніж один раз на 5-7 років.

Вищезазначене рішення Звенигородської районної ради, яким затверджена нова нормативна грошова оцінка орендованої позивачем земельної ділянки є чинним, ніким не оспорено, у рішенні врахована площа земельної ділянки, що визначена за результатами інвентаризації земель. Отже, це рішення є підставою для внесення змін до пункту договору оренди земельної ділянки, якою обумовлена нормативна грошова оцінка земельної ділянки.

Необхідність внесення змін до пункту 12 розділу 4 договору продиктована змінами до ч. 2 ст. 22 Закону України Про оренду землі , якими передбачено, що розрахунки щодо орендної плати за земельні ділянки, які перебувають у державній і комунальній власності, - здійснюються виключно у грошовій формі.

Відмова відповідача в укладенні додаткової угоди орендної плати за землю є протиправною, з огляду на наступне.

За змістом статті 30 Закону України Про оренду землі зміна умов договору оренди землі здійснюється за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору оренди землі спір вирішується в судовому порядку.

Згідно з частинами першою, другою статті 651 Цивільного кодексу України зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом.

Згідно зі ст.654 ЦК України зміна договору вчиняється у такій самій формі, що й договір, що змінюється, якщо інше не встановлено договором або законом чи не випливає із звичаїв ділового обороту.

Відповідно до ч. 2 ст. 188 Господарського кодексу України сторона договору, яка вважає за необхідне змінити або розірвати договір, повинна надіслати пропозиції про це другій стороні за договором.

Надсилання Головному управлінню Держгеокадастру пропозицій про внесення змін до спірного договору оренди є виключно правом, а не обов'язком СФГ Володимир , тому недотримання позивачем вимог ч. 2 ст. 188 Господарського кодексу України щодо обов'язку надсилання іншій стороні пропозицій про зміну умов договору оренди земельної ділянки не позбавляє його права звернутися до суду з позовом до відповідача про зміну умов договору за наявності спору, тобто відсутності згоди на зміну умов договору.

Відповідно до ст. 206 Земельного кодексу України використання землі в Україні є платним. Об'єктом плати за землю є земельна ділянка. Плата за землю справляється відповідно до закону.

Доручення Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру від 05.07.2017р., №22-28-0.13-10489/2-17, на яке посилається відповідач, носить виключно рекомендаційний характер та не враховується судом при прийнятті рішення.

3 огляду на наведені приписи чинного законодавства нормативна грошова оцінка земельної ділянки та ставка є основою для визначення розміру орендної плати для земель державної та комунальної власності. Розрахунок орендної плати подається орендарем до державної фіскальної служби і контролюється цим і органом. Нормативна грошова оцінка земельної ділянки зазначається у договорі.

3 огляду на умови п.13 розділу 4 Договору, приписи ст.627, ч.1 ст.632 ЦК України, ст. 13 Закону України Про оцінку земель , ст.21 Закону України Про оренду землі , ст.288 Податкового кодексу України, враховуючи правові висновки Верховного Суду України у спорах щодо обов'язковості внесення змін до договору, у разі зміни нормативної грошової оцінки земельної ділянки, зокрема, викладених у постанові ВСУ від 07.10.2015р. у справі №3-481гс15, від 01.07.2015р. у справі №916/2772/14 і інших, з метою недопущення порушень законодавства у ході виконання договору оренди земельної ділянки, позивач правомірно направив відповідачу проект додаткової угоди про внесення змін до пунктів договору оренди земельної ділянки, якими визначена нормативна грошова оцінка та ставка орендованої позивачем земельної ділянки. При цьому нормативна грошова оцінка земельних ділянок зазначена відповідно до технічної документації, затвердженої вищенаведеним рішенням Звенигородської районної ради від 20 жовтня 2017 року №18-18.

Таким чином, нормативна грошова оцінка земель є основою для визначення розміру орендної плати, а її зміна є підставою для перегляду розміру орендної плати за земельну ділянку.

Визначена додатковою угодою до договору оренди землі ставка орендної плати - 4,5% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки вища на 1,5% встановленим Податковим кодексом України граничним нормам орендної плати, її збільшення не має будь-яких правових підстав.

При цьому слід врахувати, що орендна плата за земельну ділянку, яку сплачує позивач, змінилася внаслідок перегляду і затвердження нормативної грошової оцінки відповідно до нової методики і з врахуванням встановленої індексації.

З огляду на викладене, додаткова угода про внесення змін до чинного договору оренди земельної ділянки підлягає укладенню в судовому порядку у редакції позивача.

Запропонована позивачем форма захисту порушеного права відповідає частині 2 ст. 16 ЦК України та ст. 33 ЗУ Про оренду землі .

З огляду на викладене, суд визнав правомірними вимоги СФГ Володимир обґрунтованими, а тому вимоги підлягають до задоволення.

Належить визнати укладеною між сторонами додаткову угоду до договору оренди землі від 26 жовтня 2010р., в редакції позивача - з дня набрання рішенням суду законної сили у цій справі:

Д О Д А Т К О В А У Г О Д А

до договору оренди землі від 26 жовтня 2010 року

Головне управління Держгеокадастру у Черкаській області (18000 м. Черкаси, вул. Смілянська, 131, код ЄДРПОУ 39765890), в особі начальника Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області Залоги Ольги Володимирівни, яка діє на підставі Положення про Головне управління Держгеокадастру у Черкаській області, (далі - орендодавець) з однієї сторони,

та Селянське (фермерське) господарство Володимир (20232, Черкаська область, Звенигородський район, с. Водяники, код ЄДРПОУ 30256999), в особі голови господарства Черевка Віктора Володимировича (далі - орендар) з іншої сторони за згодою сторін уклали цю Додаткову угоду до договору оренди землі від 26 жовтня 2010 року, який зареєстрований у Звенигородському районному відділі Черкаської регіональної філії Центру державного земельного кадастру, про що у Державному реєстрі вчинено запис від 26 жовтня 2010 року за №041078300232, про нижченаведене:

1. Пункт 5 розділу 2 Об'єкт оренди договору викласти в такій редакцій:

Нормативно грошова оцінка земельної ділянки загальною площею 0,1296 га, у і тому числі 0,1296 га під господарськими будівлями і дворами становить 4150,56 грн. (чотири тисячі сто п'ятдесят гривень 56 коп.), визначена згідно технічної документації з нормативної грошової оцінки земельної ділянки сільськогосподарського призначення, затвердженої рішенням Звенигородської районної ради Черкаської області №18-18 від 20 жовтня 2017р.

2. Пункт 9 розділу 4 Орендна плата договору викласти в такій редакції:

Орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі та розмірі - 4,5% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки за рік використання відповідно до розрахунку орендної плати.

3. Пункт 12 розділу 4 Орендна плата договору викласти в такій редакції:

Не допускається передача продукції та надання послуг в рахунок орендної плати .

4. Цю додаткову угоду укладено у 2 (двох) примірниках, які мають однакову юридичну силу, один з яких знаходиться у Орендодавця, другий - у Орендарю.

Реквізити Сторін:

Орендодавець: Головне управління Держгеокадастру у Черкаській області, 18000 м. Черкаси, вул. Смілянська, 131, код ЄДРПОУ 39765890

Орендар: Селянське (фермерське) господарство Володимир , 20232, Черкаська область, Звенигородський район, с. Водяники, код ЄДРПОУ 30256999.

Відповідно до ст.ст. 74, 76-79 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу. Господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування. Обов'язок доказування слід розуміти як закріплену в процесуальному та матеріальному законодавстві міру належної поведінки особи, що бере участь у судовому процесі, із збирання та надання доказів для підтвердження свого суб'єктивного права.

Згідно ст. 129 ГПК України судові витрати належить покласти на Відповідача повністю та стягнути на користь Позивача 1 762,00 грн. судового збору.

Керуючись ст.ст. 129, 232, 233, 236-241 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд

В И Р І Ш И В:

Позовні вимоги задовольнити повністю.

Визнати укладеною між Головним управлінням Держгеокадастру у Черкаській області, м. Черкаси, вул. Смілянська, 131, код ЄДРПОУ 39765890

та селянським (фермерським) господарством Володимир , Черкаська область, Звенигородський район, с. Водяники, код ЄДРПОУ 30256999

додаткову угоду до договору оренди землі від 26 жовтня 2010 року, в редакції позивача - з дня набрання рішенням суду законної сили у цій справі:

Д О Д А Т К О В А У Г О Д А

до договору оренди землі від 26 жовтня 2010 року

Головне управління Держгеокадастру у Черкаській області (18000 м. Черкаси, вул. Смілянська, 131, код ЄДРПОУ 39765890), в особі начальника Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області Залоги Ольги Володимирівни, яка діє на підставі Положення про Головне управління Держгеокадастру у Черкаській області, (далі - орендодавець) з однієї сторони,

та Селянське (фермерське) господарство Володимир (20232, Черкаська область, Звенигородський район, с. Водяники, код ЄДРПОУ 30256999), в особі голови господарства Черевка Віктора Володимировича (далі - орендар) з іншої сторони за згодою сторін уклали цю Додаткову угоду до договору оренди землі від 26 жовтня 2010 року, який зареєстрований у Звенигородському районному відділі Черкаської регіональної філії Центру державного земельного кадастру, про що у Державному реєстрі вчинено запис від 26 жовтня 2010 року за №041078300232, про нижченаведене:

1. Пункт 5 розділу 2 Об'єкт оренди договору викласти в такій редакцій:

Нормативно грошова оцінка земельної ділянки загальною площею 0,1296 га, у і тому числі 0,1296 га під господарськими будівлями і дворами становить 4150,56 грн. (чотири тисячі сто п'ятдесят гривень 56 коп.), визначена згідно технічної документації з нормативної грошової оцінки земельної ділянки сільськогосподарського призначення, затвердженої рішенням Звенигородської районної ради Черкаської області №18-18 від 20 жовтня 2017р.

2. Пункт 9 розділу 4 Орендна плата договору викласти в такій редакції:

Орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі та розмірі - 4,5% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки за рік використання відповідно до розрахунку орендної плати.

3. Пункт 12 розділу 4 Орендна плата договору викласти в такій редакції:

Не допускається передача продукції та надання послуг в рахунок орендної плати .

4. Цю додаткову угоду укладено у 2 (двох) примірниках, які мають однакову юридичну силу, один з яких знаходиться у Орендодавця, другий - у Орендарю.

Реквізити Сторін:

Орендодавець: Головне управління Держгеокадастру у Черкаській області, 18000 м. Черкаси, вул. Смілянська, 131, код ЄДРПОУ 39765890

Орендар: Селянське (фермерське) господарство Володимир , 20232, Черкаська область, Звенигородський район, с. Водяники, код ЄДРПОУ 30256999.

Дана додаткова угода є невід'ємною частиною договору оренди землі від 26 жовтня 2010 року, зареєстрованого в Звенигородському районному відділі Черкаської регіональної філії Центру ДЗК, про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 26.10.2010р. за №041078300232.

Стягнути з відповідача - Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області, м. Черкаси, вул. Смілянська, 131, код ЄДРПОУ 39765890, номер рахунку в банку невідомий

на користь позивача - селянського (фермерського) господарства Володимир , Черкаська область, Звенигородський район, с. Водяники, код ЄДРПОУ 30256999, номер рахунку в банку невідомий

1762,00 грн. судового збору.

Наказ видати після набрання рішенням законної сили.

Рішення суду є невід'ємною частиною договору оренди землі від 26.10.2010р., який зареєстрований в Звенигородському районному відділі Черкаської регіональної філії Центру ДЗК, про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 26.10.2010р. за №041078300232.

Рішення набирає законної сили після закінчення двадцятиденного строку з дня складення повного судового рішення. Сторони у справі протягом цього строку мають право подати апеляційну скаргу безпосередньо до суду апеляційної інстанції на вказане рішення.

Повне рішення складено 19.03.2018р.

Суддя Г.М. Скиба

СудГосподарський суд Черкаської області
Дата ухвалення рішення15.03.2018
Оприлюднено19.03.2018
Номер документу72794851
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —925/121/18

Ухвала від 23.05.2018

Господарське

Київський апеляційний господарський суд

Тарасенко К.В.

Ухвала від 24.04.2018

Господарське

Київський апеляційний господарський суд

Тарасенко К.В.

Рішення від 15.03.2018

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Скиба Г.М.

Ухвала від 14.02.2018

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Скиба Г.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні