Ухвала
від 19.03.2018 по справі 927/175/18
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

19 березня 2018 року м. Чернігів справа № 927/175/18

Суддя Шморгун В.В., розглянувши матеріали позовної заяви №47-264-18 від 03.03.2018

За позовом: Заступника керівника Менської місцевої прокуратури Чернігівської області, вул. Чернігівський шлях, 9, м. Мена, Чернігівська область, 15600 в інтересах держави в особі

Позивача: Головного управління Держгеокадастру у Чернігівській області,

код ЄДРПОУ 39764881, проспект Миру, 14, м. Чернігів, 14000

до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю Мамекине АГРО ,

код ЄДРПОУ 40189547, вул. Центральна, 89, с. Мамекине, Новгород-Сіверський район, Чернігівська область, 16032

Предмет спору: про стягнення шкоди у розмірі 21709,74 грн, заподіяної самовільним зайняттям земельної ділянки,

ВСТАНОВИВ:

Заступником керівника Менської місцевої прокуратури Чернігівської області в інтересах держави в особі Головного управління Держгеокадастру у Чернігівській області подано позов до Товариства з обмеженою відповідальністю Мамекине АГРО , у якому просить суд стягнути з відповідача шкоду у розмірі 21709,74 грн, заподіяної самовільним зайняттям земельної ділянки площею 19,6161 га, розташованої на території Мамекинської сільської ради Новгород-Сіверського району Чернігівської області.

Відповідно до п. 5 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову.

Згідно з ч. 2 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Як вбачається з доданих до позовної заяви документів, об'єктом правопорушення є вже сформована земельна ділянка площею 19,6161 га, кадастровий номер 7423686600:05:000:0838.

Проте, прокурором у позовній заяві не зазначено обставин щодо формування вказаної земельної ділянки, присвоєння їй кадастрового номера, державної реєстрації у Державному земельному кадастрі, наявності права власності або користування згідно з даними Державного земельного кадастру та не додано доказів, які підтверджують такі обставини.

Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.

Частиною 1 ст. 172 Господарського процесуального кодексу України визначено, що позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов'язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.

З вказаних норм випливає, що обов'язок позивача надіслати учасникам справи копії документів, доданих до позовної заяви, не залежить від того, чи є ці документи у інших учасників справи.

З пункту 61 Правил надання послуг поштового зв'язку, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України № 270 від 05.03.2009 (далі - Правила), вбачається, що у разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв'язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв'язку повинен зазначити номер поштового відправлення. За бажанням відправника на примірнику опису, що вкладається до поштового відправлення, вартість предметів може не зазначатися.

Відповідно до пункту 2 Правил реєстрованим поштовим відправленням є поштове відправлення, яке приймається для пересилання з видачею розрахункового документа, пересилається з приписуванням до супровідних документів та вручається одержувачу під розписку. При цьому, розрахунковим документом є документ встановленої відповідно до Закону України Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг форми та змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо), що підтверджує надання послуг поштового зв'язку.

За змістом п. 61 Правил опис вкладення заповнюється для цінного листа.

Згідно з п. 2 Правил рекомендоване поштове відправлення - це лист без оцінки.

У якості доказів направлення позовної заяви та доданих до неї документів позивачу та відповідачу, прокурором до позовної заяви додано фіскальні чеки ВПЗ Н.Сіверський від 05.03.2018 про направлення рекомендованого листа Головному управлінню Держгеокадастру та ТОВ Мамекине Агро та два описи вкладення у лист.

Як вбачається з наданих описів вкладення у лист, вони не містять підпису працівника поштового зв'язку та відбитку календарного штемпелю, що передбачено п. 61 Правил.

Крім того, чеки про направлення рекомендованого листа жодним чином не підтверджують направлення листа з оголошеною цінністю, а відтак наявність відправлення документа з описом вкладення.

Отже, прокурором не подано належних доказів відправлення позивачу та відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів.

Відповідно до приписів ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає за необхідне позовну заяву залишити без руху та надати прокурору строк для усунення зазначених недоліків.

Керуючись ст. 162, 164, 172, 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України,

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву залишити без руху.

2. Прокурору протягом 10 днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху усунути недоліки позовної заяви, зазначені в ухвалі суду, шляхом подання до суду, позивачу та відповідачу, у порядку, визначеному ч. 1 ст. 172 Господарського процесуального кодексу України:

- письмових пояснень щодо спірної земельної ділянки із зазначенням обставин щодо формування вказаної земельної ділянки, присвоєння їй кадастрового номера, державної реєстрації у Державному земельному кадастрі, наявності зареєстрованого у ДЗК права власності або користування тощо та наданням доказів, які підтверджують такі обставини;

- описів вкладення у цінний лист, відповідно до п. 61 Правил, які містять підпис працівника поштового зв'язку та відбиток календарного штемпелю, що підтверджує направлення копії позовної заяви і доданих до неї документів позивачу та відповідачу.

Докази направлення позивачу та відповідачу вказаних документів надати суду у встановлений строк.

3. Роз'яснити прокурору (позивачу), що відповідно до ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.

Веб-адреса Єдиного державного реєстру судових рішень: http://reyestr.court.gov.ua/ .

Суддя В.В. Шморгун

СудГосподарський суд Чернігівської області
Дата ухвалення рішення19.03.2018
Оприлюднено19.03.2018
Номер документу72795032
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —927/175/18

Рішення від 31.05.2018

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Шморгун В.В.

Ухвала від 22.05.2018

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Шморгун В.В.

Ухвала від 04.04.2018

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Шморгун В.В.

Ухвала від 19.03.2018

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Шморгун В.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні