Ухвала
від 20.03.2018 по справі 909/1179/17
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 909/1179/17

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

20.03.2018 м. Івано-Франківськ Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Кобецької С. М., секретар судового засідання Савчин Т.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу:

за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю "Прикарпатбуд",

вул.Відродження, 41, м.Надвірна, Івано-Франківська область, 78400;

до відповідача 1: Приватного акціонерного товариства "Прикарпаттяобленерго",

вул.Індустріальна, 34, м.Івано-Франківськ, 76014,

в особі філії Надірнянський РЕМ,

вул. І.Франка, 29, м.Надвірна, Івано-Франківська область,78400;

до відповідача 2: Товариства з обмеженою відповідальністю "Надвірнянська автобаза",

вул. Майданська, 10, м.Надвірна, Івано-Франківська область,78400;

про: відновлення становища, яке існувало до порушення права ТОВ "Прикарпатбуд", шляхом відновлення електропостачання.

за участю:

від позивача: не з"явились;

від відповідача 1: ОСОБА_1 - юрисконсульт, (довіреність №39 від 15.05.17р.);

від відповідача 2: не з"явились.

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Прикарпатбуд", звернулось до Господарського суду Івано-Франківської області з позовною заявою, в якій просить суд, зобов"язати Приватне акціонерне товариство "Прикарпаттяобленерго" відновити становище яке існувало до порушення права Товариства з обмеженою відповідальністю "Прикарпатбуд" шляхом відновлення електропостачання, яке здійснювалось згідно Договору про постачання електричної енергії №73 від 19.06.12р.; зобов"язати Товариство з обмеженою відповідальністю "Надвірнянська автобаза" відновити становище яке існувало до порушення права Товариства з обмеженою відповідальністю "Прикарпатбуд" шляхом відновлення електропостачання, яке здійснювалось згідно Договору про спільне використання технологічних електричних мереж №1185/с від 28.03.14р., укладеного між ТОВ "Надвірнянська автобаза" та АТ "Прикарпаттяобленерго". Позовні вимоги обґрунтовані приписами ст.174 Цивільного кодексу України, ст.275 Господарського кодексу України, нормами Закону України "Про електроенергетику", Правил користування електричною енергією, затверджених Постановою НКРЕ від 31.07.1996р. №28.

Ухвалою Господарського суду Івано-Франківської області від 20.02.18р., судом встановлено недотримання позивачем - ТОВ "Прикарпатбуд" вимог п.2 ч.1 ст.164 Господарського процесуального кодексу України, при зверненні до Господарського суду Івано-Франківської області з заявою про зміну предмета позову б/н від 07.02.18р. (вх№1961/18 від 12.02.18р.), що в свою чергу в силу ч.1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, стало підставою для залишення цієї заяви без руху з наданням заявнику строку для усунення вказаних недоліків - десятиденний термін з дня вручення ухвали від 20.02.18р.

Як вбачається з повідомлення про вручення рекомендованого поштового відправлення, ухвалу Господарського суду Івано-Франківської області від 20.02.18р., позивачем - ТОВ "Прикарпатбуд", отримано 27.02.18р. і відповідно, строк для усунення недоліків заяви б/н від 07.02.18р. (вх№1961/18 від 12.02.18р.), з урахуванням приписів ст.116 Господарського процесуального кодексу України, розпочався 28.02.18р. та закінчився 12.03.18р.

Згідно з ч.1 ст.118 Господарського процесуального кодексу України, право на вчинення процесуальних дій втрачається із закінченням встановленого законом або призначеного судом строку.

Заявником - ТОВ "Прикарпатбуд", не усунено недоліки позовної заяви про зміну предмета позову б/н від 07.02.18р. (вх№1961/18 від 12.02.18р.), а саме, не подано доказів сплати судового збору в розмірі 3 524,00грн. та його зарахування до спеціального фонду Державного бюджету України, що в свою чергу в силу п. 4 ст.174 Господарського процесуального кодексу України, яка вказує на те, що якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою, є підставою для повернення заяви про зміну предмета позову б/н від 07.02.18р. (вх№1961/18 від 12.02.18р.) без розгляду.

Водночас, позивач адресував суду заяву про усунення недоліків позовної заяви б/н від 13.03.18р. (вх№4132/18 від 14.03.18р.), в якій просить суд, долучити до матеріалів справи квитанцію № N05KV44343 від 13.03.18р. на суму 1 762,00грн., як доказ доплати судового збору за другу вимогу немайнового характеру, зазначену у позовній заяві, оскільки при поданні позову, позивачем сплачено судовий збір тільки за одну вимогу немайнового характеру. Заява позивача підлягає до задоволення, а квитанція № N05KV44343 від 13.03.18р. на суму 1 762,00грн. - долученню до матеріалів справи.

Представники позивача та відповідача - ТОВ "Надвірнянська автобаза", в судове засідання не з"явились, хоча про дату, час та місце розгляду справи були належним чином повідомлені (повідомлення про оголошення перерви у підготовчому судовому засіданні 13.03.18р.). Однак, адресували суду факсограми вх№4429/18, вх№4442/18, вх№4489/18 від 20.03.18р., в яких зазначили, що через важкі погодні умови, не можуть з"яитись в судове засідання, у зв"язку з чим, представники позивача та відповідача 2, просять суд відкласти розгляд справи.

Представник відповідача - АТ "Прикарпаттяобленерго", в судовому засіданні, при вирішенні вказаних клопотань, покладається на розсуд суду. Слід зазначити, що в судовому засіданні 13.03.18р., представник відповідача 1, подав суду клопотання №054/911 (вх№4051/18) від 13.03.18р., про виклик в судове засідання та допит в якості спеціаліста - ОСОБА_2 - інспектора групи усунення небалансів служби енергонагляду АТ "Прикарпаттяобленерго", за участі якого, 12.03.18р., проведено обстеження схеми електропостачання ЗТП-435 ТОВ "Надвірнянська автобаза".

В силу ст. 71 Господарського процесуального кодексу України, спеціалістом є особа, яка володіє спеціальними знаннями та навичками, необхідними для застосування технічних засобів, і призначена судом для надання консультацій та технічної допомоги під час вчинення процесуальних дій, пов'язаних із застосуванням таких технічних засобів (фотографування, складання схем, планів, креслень, відбору зразків для проведення експертизи тощо). Спеціаліст зобов'язаний з'явитися до суду за його викликом, відповідати на поставлені судом питання, надавати консультації та роз'яснення, у разі потреби надавати суду іншу технічну допомогу.

Беручи до уваги вищевикладену правову норму, суд вважає за правильне, задовольнити клопотання відповідача - АТ "Прикарпаттяобленерго" №054/911 (вх№4051/18) від 13.03.18р. та викликати в судове засідання в якості спеціаліста - ОСОБА_2 - інспектора групи усунення небалансів служби енергонагляду АТ "Прикарпаттяобленерго", для надання пояснень по суті спору та перевірити їх на можливість входження у предмет доказування.

Враховуючи характер спору, склад учасників судового розгляду, правові підстави заявленого позову, наявні в матеріалах справи письмові докази, відсутність жодних заяв чи клопотань учасників справи, які належить вирішити у підготовчому судовому засіданні, визначені ч.2 ст.182 Господарського процесуального кодексу України, суд приходить до висновку, що правових підстав, визначених ст.ст. 183, 202 Господарського процесуального кодексу України, для відкладення підготовчого засідання чи оголошення перерви - немає, а відтак вважає за правильне, закрити підготовче провадження та призначити справу до судового розгляду по суті, визначивши при цьому, дату, час і місце проведення декількох судових засідань для розгляду справи по суті.

Керуючись ст.ст.71, 118, 174, 177, 182, 183, 185, 202, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1.Заяву про зміну предмета позову б/н від 07.02.18р. (вх№1961/18 від 12.02.18р.), повернути Товариству з обмеженою відповідальністю "Прикарпатбуд", вул.Відродження, 41, м.Надвірна, Івано-Франківська область, 78400 - без розгляду.

2. Закрити підготовче провадження та призначити справу до судового розгляду по суті на 22.03.2018р. о 11:00год., 17.04.2018р. о 10:30год. Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Івано-Франківської області за адресою: вул. Шевченка, 16, м. Івано-Франківськ, 76000; зал № 16.

3.Викликати в судове засідання 17.04.2018р. о 10:30год., ОСОБА_2 - інспектора групи усунення небалансів служби енергонагляду АТ "Прикарпаттяобленерго", в якості спеціаліста для дачі пояснень по суті спору.

Суд звертає увагу, що повноваження представників сторін, підтверджуються документами визначеними ст.60 Господарського процесуального кодексу України.

Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі «Судова влада України» , за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі: http://court.gov.ua/fair/sud5010/

Веб-адреса Єдиного державного реєстру судових рішень: http://reyestr.court.gov.ua/

Веб-адреса Господарського суду Івано-Франківської області: http://if.arbitr.gov.ua/sud5010/

e-mail суду: inbox@if.arbitr.gov.ua . Інформація за тел.: (0342) 55-94-88

Звернути увагу, що учасники справи можуть отримувати процесуальні документи в електронному вигляді. Для цього необхідно зареєструватись в системі, розміщеній на офіційному веб-порталі "Судова влада України" (https://e-court.mail.gov.ua/?_task=login&_action=plugin.registration_rules) та подати до суду заявку для отримання процесуальних документів в електронному вигляді.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена у відповідності до ст.256 Господарського процесуального кодексу України.

Суддя С.Кобецька

СудГосподарський суд Івано-Франківської області
Дата ухвалення рішення20.03.2018
Оприлюднено20.03.2018
Номер документу72821153
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —909/1179/17

Ухвала від 17.04.2018

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Кобецька С.М.

Ухвала від 22.03.2018

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Кобецька С.М.

Ухвала від 22.03.2018

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Кобецька С.М.

Ухвала від 22.03.2018

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Кобецька С.М.

Ухвала від 20.03.2018

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Кобецька С.М.

Ухвала від 20.02.2018

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Кобецька С.М.

Ухвала від 01.02.2018

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Кобецька С.М.

Ухвала від 19.12.2017

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Кобецька С.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні