Справа № 177/2561/16-ц
Провадження № 2/177/80/18
Р І Ш Е Н Н Я
Іменем України
21 лютого 2018 року м.Кривий Ріг
Криворізький районний суд Дніпропетровської області у складі:
головуючого судді Коваль Н.В.
секретаря судового засідання Зборівської І.С.
позивача ОСОБА_1
представника позивача ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Кривому Розі цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Грузької сільської ради Криворізького району Дніпропетровської області, третя особа: Криворізька районна державна адміністрація Дніпропетровської області про визнання права власності на спадкове майно, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду із зазначеною позовною заявою, в якій просив суд визнати за ним право власності на земельну ділянку загальною площею 9,727 га, яка розташована на території Грузької сільської ради Криворізького району Дніпропетровської області, кадастровий номер НОМЕР_1 в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_3, померлого, ІНФОРМАЦІЯ_2.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що ІНФОРМАЦІЯ_1, померла ОСОБА_4, яка є матір'ю, його батька ОСОБА_3
За життя ОСОБА_4, належала земельна ділянка загальною площею 9,727 га, яка розташована на території Грузької сільської ради Криворізького району Дніпропетровської області.
Після смерті ОСОБА_4, батько позивача ОСОБА_3, фактично прийняв спадщину, шляхом вступу в управління майном, однак за життя не отримав свідоцтво про право на спадщину на зазначене майно.
ІНФОРМАЦІЯ_2, помер батько позивача ОСОБА_3, після смерті якого позивач звернувся до нотаріальної контори для отримання свідоцтва про право на спадщину, але отримав від нотаріуса постанову про відмову у вчиненні нотаріальної дії, у зв'язку із тим, що нотаріусу не надані правовстановлюючі документи, які підтверджують право власності та належність майна спадкодавцеві на земельну ділянку та будинок за померлим ОСОБА_3, у зв'язку із чим позивач вимушений звернутися до суду.
В судовому засіданні позивач та його представник підтримали позовні вимоги та просили задовольнити їх у повному обсязі.
Інші сторони в судове засідання не з'явилися, до початку розгляду справи надали заяви про розгляд справи за їх відсутності.
Суд, вислухавши позивача та його представника, дослідивши письмові матеріали справи, вважає, що позовні вимоги не підлягають задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1, померла ОСОБА_4, що підтверджується копією свідоцтва про смерть серії НОМЕР_2 (а.с.18), яка є бабусею позивача та матір'ю померлого батька позивача. Родинний зв'язок між померлою та позивачем підтверджується копією свідоцтва про народження серії НОМЕР_6 (а.с. 12), з якого видно, що батьками позивача є ОСОБА_1. є ОСОБА_3 та ОСОБА_5 Зі свідоцтва про народження ОСОБА_3, серії НОМЕР_3 (а.с.13), видно, що матір'ю ОСОБА_3, є ОСОБА_4
За життя ОСОБА_4, була власником, земельної ділянки загальною площею 9,727 га, що підтверджується копією державного акта на право власності на земельну ділянку серії НОМЕР_5 (а.с.19) та інформаційним листом ГУ Держгеокадастру у Дніпропетровській області (а.с.78).
ІНФОРМАЦІЯ_2 помер батько позивача ОСОБА_3, про що свідчить свідоцтво про смерть серії НОМЕР_4 (а.с.17).
Після смерті батька, позивач звернувся до нотаріальної контори із заявою про видачу свідоцтва про право на спадщину, але отримав постанову про відмову у вчинені нотаріальної дії, у зв'язку із тим, що нотаріусу не надані правовстановлюючі документи, які підтверджують право власності та належність майна спадкодавцеві на земельну ділянку та будинок за померлим ОСОБА_3 (а.с.26-28).
Згідно ч. 1 ст. 1220 ЦК України спадщина відкривається внаслідок смерті особи або оголошення її померлою.
Згідно ч. 1 ст. 1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.
Згідно зі ст. 1216-1218 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців). Спадкування здійснюється за заповітом або за законом. До складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Відповідно до ст. 328 ЦК України, право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів.
Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не впливає із закону або незаконність набуття права власності на встановлено судом.
Як видно з матеріалів справи спірне майно на праві приватної власності за життя належало померлій, ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_4
В судовому засіданні позивач вказує на те, що зазначена земельна ділянка здавалася померлою ОСОБА_4 в оренду та після її смерті орендну плату ніхто не отримував, крім того його батько фактично прийняв спадщину після смерті матері ОСОБА_4, шляхом вступу в управління майном, але за життя не отримав свідоцтво про право на спадщину, про що Виконавчим комітетом Грузької сільської ради Криворізького району Дніпропетровської області, видано довідку від 29.07.2016 № 286 (а.с.15), про те, позивач не надає суду доказів того, що батько дійсно користувався зазначеною земельною ділянкою шляхом вступу в управляння майном, так як копія довідки видана Виконавчим комітетом Грузької сільської ради Криворізького району Дніпропетровської області, є не допустимим доказом по справі, так як відповідно до ст. 78 ЦПК України, обставини справи, які за законом мають бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.
У зв'язку із тим, що на момент смерті спадкове майно у вигляді земельної ділянки загальною площею 9,727 га, розташованої на території Грузької сільської ради Криворізького району Дніпропетровської області, кадастровий номер НОМЕР_1, не належало спадкодавцю на момент його смерті та позивачем не додано будь-яких доказів про встановлення факту прийняття, померлим ОСОБА_3, спадщини після смерті його матері ОСОБА_4, суд прийшов до висновку про відмову в задоволенні позовних вимог.
Керуючись ст. ст. 1217, 1218, 1220, 1221, 1261, 1268 ЦК України, ст.ст. 12, 13, 18, 81, 259 ЦПК України, суд -
УХВАЛИВ:
В задоволені позовних вимог ОСОБА_1 до Грузької сільської ради Криворізького району Дніпропетровської області, третя особа: Криворізька районна державна адміністрація Дніпропетровської області про визнання права власності на спадкове майно - відмовити.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення суду не були вручені у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 ЦПК України.
Суддя:
Суд | Криворізький районний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 21.02.2018 |
Оприлюднено | 21.03.2018 |
Номер документу | 72834525 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Криворізький районний суд Дніпропетровської області
Коваль Н. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні