Ухвала
від 20.03.2018 по справі 386/213/18
ГОЛОВАНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 386/213/18

Провадження № 2-а/386/11/18

УХВАЛА

про передачу справи на розгляд іншому суду

20 березня 2018 року смт. Голованівськ

Суддя Голованівського районного суду

Кіровоградської області ОСОБА_1

розглянувши адміністративний позов ОСОБА_2 до виконавчого комітету Лебединської сільської ради Голованівського району Кіровоградської області, орган опіки та піклування - Служба у справах дітей Голованівської районної державної адміністрації Кіровоградської області, про скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії,

встановив:

ОСОБА_2 19 березня 2017 року звернулась до суду з адміністративним позовом до виконавчого комітету Лебединської сільської ради Голованівського району Кіровоградської області про скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії.

Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.

Розмежування предметної юрисдикції адміністративних судів визначено ст. 20 КАС України, частина перша, якої містить виключний перелік справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам. Серед цього переліку відсутні адміністративні справи з приводу оскарження рішень, дій чи бездіяльності органу місцевого самоврядування, їх посадової чи службової особи, тоді як частиною другою ст. 20 КАС України, визначено, що всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті, підсудні окружним адміністративним судам.

Відповідно до ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 04.11.1950 року (далі - Конвенція) кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи у продовж розумного строку належним і безстороннім судом, встановленим законом.

Європейський суд з прав людини у рішенні від 12.10.1978 року по справі Zand v. Austria вказав, що словосполучення встановлений законом поширюється не лише на правову основу самого існування суду , але й на дотримання таким судом певних норм, які регулюють його діяльність. Поняття суд встановлений законом у ч. 1 ст. 6 Конвенції передбачає усю організаційну структуру судів, включно з питань, що належать до юрисдикції певних категорій судів . З огляду на це, не вважається судом, встановленим законом орган, котрий, не маючи юрисдикції судить осіб на підставі практики, яка не передбачена законом.

Відповідно п. 2 ч. 1 ст. 29 КАС України, суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

При зазначених вище обставинах, враховуючи, що позов пред'явлений до суб'єкта владних повноважень, Голованівський районний суд Кіровоградської області не є встановленим законом судом , щодо розгляду такого спору, а тому зважаючи на те, що сторони знаходяться на території Кіровоградської області, дана адміністративна справа підсудна ОСОБА_3 окружному адміністративному суду, якому має бути передана .

Керуючись ст. 20, п. 2 ч. 1 ст. 29, п. 4 ч. 1 ст. 171, ст.ст. 241-243, 248, 256 КАС України, суддя -

постановив:

Адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_2 до виконавчого комітету Лебединської сільської ради Голованівського району Кіровоградської області, орган опіки та піклування - Служба у справах дітей Голованівської районної державної адміністрації Кіровоградської області, про скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії передати за підсудністю до ОСОБА_3 окружного адміністративного суду, який знаходиться за адресою: вул. Велика Перспективна, 40, поверхи 6, 7, 9, м. Кропивницький, поштовий індекс 25006.

Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення безпосередньо до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду . Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Голованівський районний суд Кіровоградської області.

Суддя Гарбуз О. С.

СудГолованівський районний суд Кіровоградської області
Дата ухвалення рішення20.03.2018
Оприлюднено22.03.2018
Номер документу72867535
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —386/213/18

Рішення від 03.05.2018

Адміністративне

Кіровоградський окружний адміністративний суд

Ю.П. Пасічник

Рішення від 02.05.2018

Адміністративне

Кіровоградський окружний адміністративний суд

Ю.П. Пасічник

Ухвала від 02.05.2018

Адміністративне

Кіровоградський окружний адміністративний суд

Ю.П. Пасічник

Ухвала від 12.04.2018

Адміністративне

Кіровоградський окружний адміністративний суд

Ю.П. Пасічник

Ухвала від 20.03.2018

Адміністративне

Голованівський районний суд Кіровоградської області

Гарбуз О. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні