КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 травня 2018 року м. Кропивницький Справа № 386/213/18
провадження № 2-іс/811/62/18
Суддя Кіровоградського окружного адміністративного суду Ю.П. Пасічник, розглянувши у письмовому провадженні адміністративний позов ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ІПН НОМЕР_1) до Лебединської сільської ради Голованівського району Кіровоградської області (26524, с. Лебединка, вул. Шкільна, 1, Голованівський район, Кіровоградська область, код ЄДРПОУ 04366063), третя особа на стороні відповідача - орган опіки й піклування в особі служби у справах дітей Голованівської районної державної адміністрації Кіровоградської області (26500, вул. Соборна, 48, смт Голованівськ, Кіровоградської області) про скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
До Кіровоградського окружного адміністративного суду надійшли матеріали справи за адміністративним позовом ОСОБА_1 (надалі - позивач) до Лебединської сільської ради Голованівського району Кіровоградської області (надалі - відповідач), третя особа на стороні відповідача - орган опіки й піклування в особі служби у справах дітей Голованівської районної державної адміністрації Кіровоградської області, в якому позивач просить:
- скасувати рішення відповідача від 19.12.2017р. про відмову у здійсненні реєстрації місця проживання малолітньої дитини ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1;
- зобов'язати відповідача здійснити реєстрацію місця проживання малолітньої дитини ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 по АДРЕСА_1.
- визнати незаконною бездіяльність відповідача, щодо нездійснення перерахунку
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що вона є матір'ю ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 Із батьком дитини був зареєстрований шлюб, але на даний момент шлюбні відносини фактично припинено, батько дитини не приймає участі у вихованні дитини, місце проживання батька дитини їй не відоме. 05.04.2017р. за заочним рішенням Ленінського районного суду м. Миколаєва позивача із дитиною було знято з місця реєстрації у м. Миколаєві, у зв'язку з чим позивач з донькою переїхав проживати до батьків в с. Табанове, вул. Миру, 49. У зв'язку з переїздом на нове місце проживання виникла необхідність реєстрації місця проживання доньки, але відповідач відмовив у реєстрації місця проживання з посиланням на п. 18. Правил реєстрації місця проживання, затверджених постановою КМУ від 02.03.2016р. №207.
Вказані обставини стали підставою для звернення до суду.
Відповідачем подано відзив на позов, яким вимоги не визнаються з тих підстав, що відмовляючи у реєстрації місця проживання неповнолітньою доньки позивачки, відповідач діяв на підставі, в межах повноважень та у спосіб визначені Постановою КМУ від 02.03.2016р. №207.
Сторонами подано заяви про розгляд справи за їх відсутності.
Дослідивши подані сторонами документи і матеріали, з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, адміністративний суд дійшов висновку, що позов не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст. 1 Закону України Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні від 11 грудня 2003 року № 1382-IV, дія цього Закону поширюється на громадян України, а також на іноземців та осіб без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, відповідно до їх прав та свобод, передбачених Конституцією, законами чи міжнародними договорами України.
Згідно абз. 7 ст. 3 вказаного Закону, орган реєстрації - виконавчий орган сільської, селищної або міської ради, сільський голова (у разі якщо відповідно до закону виконавчий орган сільської ради не утворено), що здійснює реєстрацію, зняття з реєстрації місця проживання особи на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, на яку поширюються повноваження відповідної сільської, селищної або міської ради.
Відповідно до ст. 10 вищевказаного Закону, Правила здійснення реєстрації місця проживання, форми необхідних для цього документів, порядок передачі органами реєстрації інформації до Єдиного державного демографічного реєстру встановлюються Кабінетом Міністрів України.
Постановою Кабінету Міністрів України від 2 березня 2016 р. № 207 затверджено Правила реєстрації місця проживання (надалі - Правила).
Відповідно до п. 18 Правил для реєстрації місця проживання особа або її представник подає:
1) заяву за формами, наведеними відповідно у додатках 6, 7 або 8;
2) документ, до якого вносяться відомості про місце проживання. Якщо дитина не досягла 16 років, подається свідоцтво про народження. Реєстрація місця проживання дітей, які є іноземцями чи особами без громадянства, здійснюється за умови внесення даних про дітей до посвідки на постійне або тимчасове проживання їх батьків та копії свідоцтва про народження. Документи, видані компетентними органами іноземних держав, підлягають легалізації в установленому порядку, якщо інше не передбачено міжнародними договорами;
3) квитанцію про сплату адміністративного збору (у разі реєстрації місця проживання одночасно із зняттям з попереднього місця проживання адміністративний збір стягується лише за одну послугу);
4) документи, що підтверджують:
право на проживання в житлі, - ордер, свідоцтво про право власності, договір найму (піднайму, оренди), рішення суду, яке набрало законної сили, про надання особі права на вселення до житлового приміщення, визнання за особою права користування житловим приміщенням або права власності на нього, права на реєстрацію місця проживання або інші документи. У разі відсутності зазначених документів реєстрація місця проживання особи здійснюється за згодою власника/співвласників житла, наймача та членів його сім'ї (зазначені документи або згода не вимагаються при реєстрації місця проживання неповнолітніх дітей за адресою реєстрації місця проживання батьків / одного з батьків або законного представника/представників);
право на перебування або взяття на облік у спеціалізованій соціальній установі, закладі соціального обслуговування та соціального захисту особи, - довідка про прийняття на обслуговування в спеціалізованій соціальній установі, закладі соціального обслуговування та соціального захисту особи за формою згідно з додатком 9, копія посвідчення про взяття на облік бездомної особи, форма якого затверджується Мінсоцполітики (для осіб, які перебувають на обліку у цих установах або закладах);
проходження служби у військовій частині, адреса якої зазначається під час реєстрації, - довідка про проходження служби у військовій частині, видана командиром військової частини за формою згідно з додатком 10 (для військовослужбовців, крім військовослужбовців строкової служби);
5) військовий квиток або посвідчення про приписку (для громадян, які підлягають взяттю на військовий облік або перебувають на військовому обліку);
6) заяву про зняття з реєстрації місця проживання особи за формою згідно з додатком 11 (у разі здійснення реєстрації місця проживання одночасно із зняттям з реєстрації попереднього місця проживання).
У разі подання заяви представником особи, крім зазначених документів, додатково подаються:
документ, що посвідчує особу представника;
документ, що підтверджує повноваження особи як представника, крім випадків, коли заява подається законними представниками малолітньої дитини - батьками (усиновлювачами).
Реєстрація місця проживання особи за заявою законного представника здійснюється за згодою інших законних представників.
У разі реєстрації місця проживання батьків за різними адресами місце проживання дитини, яка не досягла 14 років, реєструється разом з одним із батьків за письмовою згодою другого з батьків у присутності особи, яка приймає заяву, або на підставі засвідченої в установленому порядку письмової згоди другого з батьків (крім випадків, коли місце проживання дитини визначено відповідним рішенням суду або рішенням органу опіки та піклування).
Забороняється вимагати для реєстрації місця проживання особи інші документи.
Як вбачається з п.п. 6 п. 18 Правил необхідність письмової згоди другого з батьків, у разі реєстрації місця проживання дитини яка не досягла 14 років, є обов'язковою. Виключенням з цього правила є відповідне рішення суду або рішенням органу опіки та піклування, що кореспондується з положеннями ч. 1 ст. 161 Сімейного кодексу України.
З матеріалів справи вбачається, що позивач звертаючись до відповідача з пакетом документів для реєстрації місця проживання дитини, не надав письмову згоду батька дитини, відповідного рішення суду або рішенням органу опіки та піклування як це передбачено положеннями Правил.
При цьому доводи позивача щодо неможливості отримати згоду батька на здійснення реєстрації місця проживання дитини, через відсутність відомостей про його місце знаходження, судом до уваги не приймаються оскільки, як зазначено в Сімейному кодексу України, якщо мати та батько, які проживають окремо, не дійшли згоди щодо того, з ким із них буде проживати дитина, спір між ними може вирішуватися органом опіки та піклування або судом. При цьому, дане положення вказує на альтернативу, але не на послідовність дій. Це означає, що не має необхідності звертатися до органів опіки піклування перед тим як звертатися до суду, як і навпаки.
Можливість розгляду судом справи щодо визначення місця проживання малолітньої дитини за відсутності відомостей про місце проживання відповідача прямо передбачена ч. 9 ст. 74 Цивільного процесуального кодексу України.
Таким чином, суд приходить до висновку, що дії відповідача щодо відмови у реєстрації місця проживання малолітньої доньки позивача є правомірними, оскільки повністю відповідають вимогам Правил.
Враховуючи вищевикладене, керуючись ст.ст. 90, 242 - 246, 250, 251, 255 Кодексом адміністративного судочинства України, суд, -
В И Р ІШИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ІПН НОМЕР_1) до Лебединської сільської ради Голованівського району Кіровоградської області (26524, с. Лебединка, вул. Шкільна, 1, Голованівський район, Кіровоградська область, код ЄДРПОУ 04366063), третя особа на стороні відповідача - орган опіки й піклування в особі служби у справах дітей Голованівської районної державної адміністрації Кіровоградської області (26500, вул. Соборна, 48, смт Голованівськ, Кіровоградської області) про скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії - залишити без задоволення.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення .
У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Кіровоградський окружний адміністративний суд.
Суддя Кіровоградського окружного
адміністративного суду Ю.П. Пасічник
Суд | Кіровоградський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 03.05.2018 |
Оприлюднено | 03.05.2018 |
Номер документу | 73731454 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Кіровоградський окружний адміністративний суд
Ю.П. Пасічник
Адміністративне
Кіровоградський окружний адміністративний суд
Ю.П. Пасічник
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні