Рішення
від 18.12.2009 по справі 2-4763/09
БУДЬОННІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ДОНЕЦЬКА

Справа 2-4763/09

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

18 грудня 2009 р. м. Донецьк

Будьоннівський районний суд м. Донецька у складі:

головуючого судді Тимченко О.О.

при секретарі Кир'язієві В.О.

за участю представника позивача: ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Донецьку цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_2, ОСОБА_3 до Будьоннівської районної в м.Донецьку Ради, третя особа Дев'ята Донецька державна нотаріальна контора про визнання права власності, -

В С Т А Н О В И В:

Позивачі ОСОБА_3, ОСОБА_2 звернулись до Будьоннівського районного суду м. донецька з зазначеним позовом вказали, що їхньому батько - ОСОБА_5 було надано земельну ділянку для будівництва житлового будинку за адресою: АДРЕСА_1. При цьому ОСОБА_5 передував у зареєстрованому шлюбі з їх матір'ю - ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_1 року їх батько помер. Після його смерті відкрилась спадщина у вигляді ? частини домоволодіння АДРЕСА_1. Спадщину фактично прийняли їх мати, оскільки проживала у спірному домоволодінні, підтримувала його у належному стані. Але в нотаріальну контору для оформлення своїх спадкових справ вона з заявою не зверталась. ІНФОРМАЦІЯ_2 року померла їх мати - ОСОБА_6 Після її смерті, у встановлений законом 6-ти місячний термін, вони звернулися до нотаріальної контори с заявою про оформлення спадщини, але нотаріус не змогла видати їм свідоцтво про право на спадщину за законом. Оскільки за життя батько та мати належним чином на зареєстрував своє право власності на будинок. Просять суд визнати за кожним право власності на по ? частину домоволодіння АДРЕСА_1 в порядку спадкування за законом.

Представник позивача ОСОБА_3 - ОСОБА_7, діючий на підставі довіреності, у судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі, в обґрунтування яких надав пояснення аналогічні до вказаних у позовній заяві.

Позивач ОСОБА_3 у судове засідання не з'явився, суду надано заяві с проханням розглядати справу за його відсутності.

Представник відповідача Будьоннівської районної в м. Донецьку Ради, у судове засідання не з'явилась, надала до суду заяву про розгляд справи у їх відсутність, проти позову не заперечує.

Представник третьої особи - Дев'ята Донецька державна нотаріальна контора, в судове засідання не з'явилась, надала до суду заяву про розгляд справи у їх відсутність.

Суд, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, в межах заявлених позовних вимог, вважає позов обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.

Відповідно до рішення Сталінського комітету Калінінської районної Ради депутатів м. Сталіно за № 4/64 від 17.03.1959 року та договору про надання в безстрокове користування земельної ділянки для будівництва житлового будинку від 12 червня 1959 року ОСОБА_5 була надана земельну ділянку за адресою: АДРЕСА_1.

Свідоцтвом про шлюбі підтверджено, що ОСОБА_5 21 жовтня 1953 року зареєстрував шлюб з ОСОБА_8, після реєстрації шлюбу ОСОБА_8 присвоєно прізвище ОСОБА_5.

Відповідно до свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 від 27 травня 1989 року ОСОБА_5, помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року, про, що у Пролетарському відішле РАСЦ с. донецька зроблено актовий запис № 857.

Згідно зі свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_2 від 16.11.2007 року, ОСОБА_6. померла ІНФОРМАЦІЯ_2 року, про. Що у відділі реєстрації актів цивільного стану Будьоннівського районного управління юстиції м. Донецька, зроблено актовий запис № 1218.

Зі свідоцтва про народження серії НОМЕР_3 від 21 червня 1970 року та свідоцтва про народження серії НОМЕР_4 від 06 вересня 1962 року вбачається, що позивачі ОСОБА_2 та ОСОБА_3 являються дітьми померлих ОСОБА_5 та ОСОБА_6.

Відповідно до домової книги на домоволодіння АДРЕСА_1 що позивачі ОСОБА_2 та ОСОБА_3 зареєстровані та постійно мешкають у спірному домоволодінні.

Відповідно до даних технічного паспорта від 26 березня 2008 року вбачається, що домоволодіння, за адресою: АДРЕСА_1 складається з житлового будинку під літ.А-1, загальною площею 64,8 кв.м., житловою площею 30,0 кв.м., сараю під літ.Б, вбиральня під літ.В, душа під літ.Д, огорожа №№ 1-3, тротуару I.

З урахуванням встановлених фактів та обставин виникнення суперечливих правовідносин суд вважає за необхідне вирішувати їх на підставі цивільного законодавства, діючого на період їх виникнення.

Відповідно до ст. 22 Кодексу про шлюб та сім'ю майно, нажите подружжям за час шлюбу, є його спільною сумісною власністю. Кожен з подружжя має рівні права володіння, користування і розпорядження цим майном. Подружжя користується рівними правами на майно і в тому разі, якщо один з ним був зайнятий веденням домашнього господарства, доглядом за дітьми або з інших поважних причин не мав самостійного заробітку.

Виходячи із вище наведеного суд вважає, що померлої Р.П. належало ? частину домоволодіння АДРЕСА_1, оскільки домоволодіння було побудовано за час шлюбу.

Відповідно до вимог ст. 549 ЦК УРСР (який діяв на час відкриття спадщини - смерті ОСОБА_5 в 1989 році) визнається, що спадкоємець прийняв спадщину якщо він фактично вступив в управління або володіння спадковим майном. Зазначені в цій статті дії повинні бути вчинені протягом шести місяців з дня відкриття спадщини.

Із домової книги на спірне домоволодіння вбачається, що на момент смерті та після смерті ОСОБА_5, його дружина на діти проживали та були зареєстровані у домоволодіння, тобто спадщину фактично прийняли .

Відповідно до вимог ст. 548 ЦК УРСР прийнята спадщина визнається належною спадкоємцеві, з моменту відкриття спадщини.

Статтею 529 ЦК України ( редакції 963 року) передбачено, що при спадкоємстві за законом спадкоємцями першої черги є, в рівних частках, діти (у тому числі усиновлені), дружина і батьки (усиновителі) померлого. До числа спадкоємців першої черги належить також дитина померлого, яка народилася після його смерті.

Виходячи із вищенаведеного, суд приходить до висновку, що спадщина у вигляді домоволодіння, яке розташовано за адресою: АДРЕСА_1, яка залишилась після смерті ОСОБА_5, померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 року фактично прийняли - ОСОБА_2, ОСОБА_3 та ОСОБА_6 з моменту відкриття спадщини, у розмірі 1/3 частини кожний .

Відповідно з наданих до суду відомостей з Дев'ятої Донецької державної нотаріальної контори вбачається, що після смерті ОСОБА_6 - ОСОБА_2 та ОСОБА_3 своєчасно звернулись до нотаріальної контори для оформлення прав на спадщину, яка залишилась після смерті їх матері, але нотаріус не видала свідоцтво про право на спадщину , оскільки за даними БТІ м. Донецька право власності на спадкове майно за адресою: АДРЕСА_1 належним чином за спадкодавцями не зареєстровано.

Відповідно до вимог ч.3 ст.1268 ЦК України 3. Спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї.

Вимогами ч.1 ст. 1267 ЦК України передбачено, що частки у спадщині кожного із спадкоємців за законом є рівними.

Виходячи із вищенаведеного, суд приходить до висновку, що позивачам ОСОБА_3 у та ОСОБА_2 належить по ? частині спадщини, яка складається з домоволодіння за адресою: АДРЕСА_1.

Спадкоємців крім позивачів у судовому засіданні не встановлено.

Відповідно до ст. 392 ГК України власник може звернутися з позовом про визнання права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у випадку втрати документа, який посвідчує його право власності.

Відповідно до вимог ст. 328 ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонено законом, зокрема із правочинів . Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлено судом.

У судовому засіданні не встановлено підстав незаконності набуття позивачами права власності на спірне домоволодіння, , в зв'язку з чим, суд вважає, що позов підлягає задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.529, 548, 549 ЦК УРСР, ст.ст. 328, 392, 1267, 1268 ЦК України, ст.ст.10, 11, 60, 209, 212, 214, 215, 224-226 ЦПК України, суд, -

В И Р І Ш И В :

Позов ОСОБА_2, ОСОБА_3 - задовольнити у повному обсязі.

Визнати за ОСОБА_2 право власності на ? частину домоволодіння АДРЕСА_1 в порядку успадкування за законом, що залишилась після смерті ОСОБА_5, померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 року та ОСОБА_6, померлої ІНФОРМАЦІЯ_2 року.

Визнати за ОСОБА_3 право власності на ? частину домоволодіння АДРЕСА_1 в порядку успадкування за законом, що залишилась після смерті ОСОБА_5, померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 року та ОСОБА_6, померлої ІНФОРМАЦІЯ_2 року

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Донецької області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги в порядку ч. 4 ст.295 ЦПК України.

Суддя

СудБудьоннівський районний суд м.Донецька
Дата ухвалення рішення18.12.2009
Оприлюднено21.01.2016
Номер документу7288483
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —2-4763/09

Ухвала від 16.02.2023

Цивільне

Придніпровський районний суд м.Черкас

Казидуб О. Г.

Ухвала від 26.09.2014

Цивільне

Подільський районний суд міста Києва

Васильченко О. В.

Рішення від 24.06.2009

Цивільне

Октябрський районний суд м.Полтави

Литвиненко І.Ю.

Ухвала від 04.03.2010

Цивільне

Київський районний суд м.Донецька

Шликов Сергій Петрович

Рішення від 10.11.2009

Цивільне

Куйбишевський районний суд м.Донецька

Васильєва Наталя Петрівна

Рішення від 13.01.2010

Цивільне

Гірницький районний суд м.Макіївки

Завгородній Євген Павлович

Рішення від 09.12.2009

Цивільне

Орджонікідзевський районний суд м.Харкова

Лігус Світлана Миколаївна

Рішення від 18.12.2009

Цивільне

Будьоннівський районний суд м.Донецька

Тимченко Олена Олександрівна

Рішення від 11.11.2009

Цивільне

Московський районний суд м.Харкова

Майстренко Олександр Миколайович

Ухвала від 30.11.2009

Цивільне

Кам'янець-Подільський міськрайонний суд Хмельницької області

Лисюк Анатолій Іванович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні