Справа № 508/666/17
У Х В А Л А
Іменем України
"17" липня 2017 р. смт. Миколаївка
Слідчий суддя Миколаївського районного суду
Одеської області - ОСОБА_1
при секретарі судових засідань - ОСОБА_2
за участю прокурора - ОСОБА_3
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Миколаївського районного суду Одеської області клопотання прокурора Комінтернівської місцевої прокуратури Одеської області юриста 2 класу ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні № 42017161330000023 від 14.07.2017,
В С Т А Н О В И В:
Прокурор Комінтернівської місцевої прокуратури Одеської області юриста 2 класу ОСОБА_3 , звернувся до слідчого судді з клопотанням, в якому просить надати тимчасовий доступ до речей і документів ІНФОРМАЦІЯ_1 , яке розташоване за адресою: АДРЕСА_1 , з метою вилучення наступних речей і документів:
всі оригінали особових справ споживачів субсидій, накази, розпорядження, інші документи, які стали підставою для виплати субсидій; посадові інструкції працівників ІНФОРМАЦІЯ_2 ; бухгалтерські документи щодо отримання та перерахування коштів за спожитий газ одержувачами субсидій; комп`ютери, ноутбуки на яких проводилися розрахунки отримання субсидій, з наданням доступу до програмних комплексів, інформаційних баз, в які вносяться дані для визначення розміру субсидій.
Клопотання обґрунтовано тим, що 14.07.2017 Комінтернівською місцевою прокуратурою Одеської області внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42017161330000023 за тим фактом, що службові особи ІНФОРМАЦІЯ_1 , шляхом зловживання своїм службовим становищем, у жовтні 2016 року здійснили неправильний розрахунок розміру витрат природного газу споживачам субсидій в попередній опалювальний період з жовтня 2016 по квітень 2017 року, що призвело до розтрати бюджетних коштів.
Пунктом 3 постанови Кабінету міністрів України № 409 від 06.08.2014 (в редакції від 30.04.2016 та 16.11.2016) Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування визначені соціальні нормативи користування житлово-комунальними послугами, щодо оплати яких держава налає пільги та встановлює субсидії:
- для централізованого та індивідуального опалення (теплопостачання):
у разі використання природного газу для індивідуального опалення - 5,5 куб. метра природного газу на 1 кв. метр опалюваної площі на місяць в опалювальний період;
- для користування послугами з газопостачання:
за наявності газової плити в разі відсутності централізованого гарячого водопостачання та газового водонагрівача - 7,1 куб. метра на одну особу на місяць.
Залежно від особливостей регіонів та типу будівель соціальні нормативи користування житлово-комунальними послугами, встановленіпідпунктом 1цього пункту, визначаються з урахуванням коригуючих коефіцієнтів згідно здодатками 1і2.
Соціальні нормативи споживання холодної і гарячої води, водовідведення, вивезення побутових відходів, газопостачання, електричної енергії встановлено єдині для всієї України, виходячи з цього субсидія призначатиметься в межах таких норм споживання послуг:
Газопостачання - 5,5 м3на 1 м2площі на коригуючий коефіцієнт, який становить - 0,787 для 1-2 поверхових будівель.
Однак, в ході вибіркового аналізу особових справ споживачів, які перебувають на обліку в ІНФОРМАЦІЯ_1 , встановлено, що попри встановлений Кабінетом міністрів України коригуючий коефіцієнт для Одеської області - 0,787 та соціальному нормативі споживання газу за наявності плити в разі відсутності централізованого гарячого водопостачання та газового водонагрівача - 7,1 куб. м. на одну особу на місяць, посадовими особами УСЗН для розрахунку розміру витрат природного газу в попередній опалювальний період (з жовтня 2016 по квітень 2017 року) застосовувався коригуючий коефіцієнт - 1,00 та соціальний норматив споживання газу за наявності плити в разі відсутності централізованого гарячого водопостачання та газового водонагрівача - 9 куб. м. на одну особу на місяць, що призвело до розтрати бюджетних коштів.
Так, розрахунком ІНФОРМАЦІЯ_3 визначено розмір витрат на газопостачання споживачу субсидій ОСОБА_4 : 351,500 куб. м. та 2417,98 грн. - плата за місяць.
Однак, при коригуючому коефіцієнті - 0,787 та при соціальному нормативі споживання газу за наявності плити в разі відсутності централізованого гарячого водопостачання та газового водонагрівача - 7,1 куб. м. на одну особу на місяць, щомісячний платіж за газ повинен становити - 1903,28 грн. за 276,68 куб. м. газу.
Згідно розрахунку УСЗН розмір плати за споживання газу в опалювальний період 2016-2017 років становить 14507,88 грн., коли з урахуванням зазначених вище нормативів затверджених Кабінетом міністрів України повинен складати - 11419,68 грн.
Таким чином, внаслідок невірного розрахунку соціальних норм споживання газу одержувачам субсидій, було безпідставно виплачено грошові кошти ОСОБА_4 у розмірі 3088,2 грн.
При вивченні особових справ ще 7 споживачів субсидій: ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , встановленні аналогічні порушення, які призвели до безпідставної виплати бюджетних коштів.
Станом на 01.04.2017 в ІНФОРМАЦІЯ_4 субсидію на природній газ отримувало 517 сімей, виплати субсидій яким також розраховувалися з невірним коригуючим коефіцієнтом та соціальними нормами споживання газу, що призвело до розтрати бюджетних коштів орієнтовано у розмірі: 1 596 599,4 грн.
(517 х 3088,2 грн. = 1596599,4 грн., де 3088,2 грн. це - середній розмір надміру виплачених коштів на 1 господарство за 1 опалювальний період)
За розтрату чужого майна шляхом зловживання службовим становищем,передбачена кримінальна відповідальність за ч. 2 ст. 191 КК України.
Пунктом 22 Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, яке затверджена постановою Кабінету міністрів України № 848 від 21.10.1995, визначено, що на кожного одержувача субсидії структурні підрозділи з питань соціального захисту населення і організації, що надають населенню житлово-комунальні послуги, заводять справу, в якій зберігаються матеріали, необхідні для призначення субсидії, та розрахунки її розміру.
Згідно ч. 2 ст. 93 КПК України, сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.
Згідно із нормами ч. 1ст. 107 КПК України, фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалась.
Відповідно до ч. 1ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Подане клопотання про тимчасовий доступ до документів відповідає вимогам ч.2ст.160 КПК України.
Враховуючи вищевказані обставини та положення п. 5 ч. 2 ст. 131, ст. 132, ч. 1 ст. 159, ч. 5, ч. 7 ст. 163 КПК України, слідчий суддя приходить до висновку, що прокурором місцевої прокуратури доведено, що документи та речі, які зазначені в клопотанні, мають суттєве значення для встановлення істини по кримінальному провадженню № 42017161330000023, та з метою забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування кримінального провадження, отримання відомостей, які в подальшому допоможуть прийняти законне процесуальне рішення по кримінальному провадженню, вважаю за необхідне задовольнити клопотання прокурора Комінтернівської місцевої прокуратури про тимчасовий доступ до речей і документів.
Керуючись ст. ст.132,163-166, 309, 532,372 КПК України, слідчий суддя, -
У Х В А Л И В:
Клопотання про надання тимчасового доступу до речей і документів - задовольнити.
Надати прокурору Комінтернівської місцевої прокуратури Одеської області юристу 2 класу ОСОБА_3 , слідчому СВ Миколаївського ВП Лиманського ВП ГУНП в Одеській області лейтенанту поліції ОСОБА_12 та оперуповноваженому СКР Миколаївського ВП Лиманського ВП ГУНП в Одеській області капітану поліції ОСОБА_13 тимчасовий доступ до речей і документів з можливістю їх вилучення (здійснення виїмки), які знаходяться у розпорядженні ІНФОРМАЦІЯ_1 , розташованому за адресою: АДРЕСА_2 , а саме: всі оригінали особових справ споживачів субсидій, накази, розпорядження, інші документи, які стали підставою для виплати субсидій; посадові інструкції працівників ІНФОРМАЦІЯ_2 ; оригінали бухгалтерських документів щодо отримання та перерахування коштів за спожитий газ одержувачами субсидій; комп`ютери, ноутбуки на яких проводилися розрахунки отримання субсидій, з наданням доступу до програмних комплексів, інформаційних баз, в які вносяться дані для визначення розміру субсидій.
Строк дії ухвали не може перевищувати одного місяця з дня її постановлення.
Роз`яснити начальнику чи посадовій особі, яка тимчасово виконує його обов`язки ІНФОРМАЦІЯ_1 , що відповідно до ч.1ст.166 КПК України, у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до документів слідчий суддя, суд, за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннямиКПК Україниз метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала не оскаржується та підлягає до виконання протягом одного місяця з дня її постановлення.
Суддя: ОСОБА_1
Суд | Миколаївський районний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 17.07.2017 |
Оприлюднено | 06.03.2023 |
Номер документу | 72885535 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Миколаївський районний суд Одеської області
Медвєдєва О. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні