Ухвала
від 19.03.2018 по справі 225/1165/18
ДЗЕРЖИНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Єдиний унікальний номер № 225/1165/18 Провадження № 2/225/519/2018

Дзержинський міський суд Донецької області

УХВАЛА

19 березня 2018 року м. Торецьк

Суддя Дзержинського міського суду Донецької області Челюбєєв Є.В., при розгляді позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 міської ради про визнання права власності в порядку спадкування

ВСТАНОВИВ:

В березні 2018 ОСОБА_3, яка діє в інтересах ОСОБА_1 звернулася до суду з позовною заявою про визнання права власності в порядку спадкування.

Дослідивши матеріали справи, суд зазначає наступне.

Відповідно до ч. 2 і ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява подається до суду в письмовій формі і повинна містити. зокрема повне найменування (для юридичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), відомі номери засобів зв'язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.

Із змісту позовної заяви вбачається, що позивач просить визнати право власності в порядку спадкування на нерухоме майно, що залишилось після смерті ОСОБА_4, померлого 10.03.2017, а саме на квартиру № 14, розташовану в будинку № 19 по вул.Прожекторна в м. Донецьку, загальною площею 48 кв.м. та земельну ділянку площею 0,0621 га, розташовану під номером 239 в с/т Райдуга в Гірницькому районі міста Макіївки.

В положеннях п. 24 постанови Пленуму Верховного Суду України № 7 від 30.05.2008 року зазначено, що особа, яка не прийняла спадщину в установлений законом строк, може звернутися до суду з позовною заявою про визначення додаткового строку для прийняття спадщини відповідно до частини третьої статті 1272 ЦК України. Зазначене положення застосовується до спадкоємців, в яких право на спадкування виникло з набранням чинності зазначеним Кодексом.

При відсутності інших спадкоємців за заповітом і за законом, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини, а також відмови від її прийняття відповідачами є територіальні громади в особі відповідних органів місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини .

Відповідно до ст. 9-1 Закону України При тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції від 2.09.2014 № 1669-VII із змінами та доповненнями у разі якщо останнім місцем проживання спадкодавця є населений пункт, на території якого органи державної влади тимчасово не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження, затверджений рішенням Кабінету Міністрів України, місцем відкриття спадщини є місце подання першої заяви, що свідчить про волевиявлення щодо спадкового майна, спадкоємців, виконавців заповіту, осіб, заінтересованих в охороні спадкового майна, або вимоги кредиторів.

Як вбачається з матеріалів справи останнім місцем проживання спадкодавця ОСОБА_4 є м. Донецьк.

Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 2 грудня 2015 року № 1275-р затверджено перелік населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція, та визнано такими, що втратили чинність розпорядження Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2014 року № 1053-р та розпорядження Кабінету Міністрів України від 5 листопада 2014 року № 1079-р.

Згідно із пунктом 23 додатку до розпорядження Кабінету Міністрів України від 2 грудня 2015 року до зазначених населених пунктів належить м. Донецьк.

Відповідно до постанови про відмову у вчиненні нотаріальної дії від 21.09.2017 позивач ОСОБА_1 вперше звернулася з заявою про прийняття спадщини від померлого чоловіка до приватного нотаріуса Маріупольського міського нотаріального округу ГТУЮ в Донецькій області ОСОБА_5, що знаходиться в Центральному (Жовтневому) району м. Маріуполя Донецької області за адресою: вул. Італійська, 121, прим. 40.

Отже, відповідачем по справі повинен бути орган місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини, а саме Маріупольська міська рада , яка знаходиться за адресою: 87500, Донецька область, м. Маріуполь, пр. Миру, 29-б).

Однак, з невідомих причин позивач в своїй позовній заяві визначила відповідачем ОСОБА_2 міську раду.

Крім цього, відповідно до ч. 1 ст. 30 ЦПК України (виключна підсудність) позови, що виникають із приводу нерухомого майна, пред'являються за місцезнаходженням майна або основної його частини.

Відповідно до розпорядження Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 02.09.2014 року № 27/0/38-14 дана позовна заява в частині визнання права власності в порядку спадкування на квартиру підлягає розгляду Дзержинським міським судом Донецької області, в той час як в частині спадкування на земельну ділянку підсудна Краматорському міському суду Донецької області (84333, м. Краматорськ, вул.Маяковського, буд. 21).

Згідно ч. 1 ст. 30 ЦПК України (виключна підсудність), якщо пов'язані між собою позовні вимоги пред'явлені одночасно щодо декількох об'єктів нерухомого майна, спір розглядається за місцезнаходженням об'єкта, вартість якого є найвищою.

Натомість, позивач в своїй позовній заяві не зазначила вартість жодного з об'єктів нерухомого майна, що виключає можливість суду перевірити правильність визначення підсудності звернення до суду з цим позовом.

Відповідно до ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Як вбачається з матеріалів справи, при зверненні до суду з цим позовом позивач сплатила судовий збір у сумі 704 грн. 80 коп.

Так, відповідно до п. 3 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити, зокрема ціну позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці.

Відповідно до п. 9 ч. 1 ст. 176 ЦПК України ціна позову у позовах про право власності на нерухоме майно, що належить фізичним особам на праві приватної власності визначається дійсною вартістю нерухомого майна.

В п. 10 ч. 1 ст. 176 ЦПК України ціна позову у позовах, що складаються з кількох самостійних вимог, визначається загальною сумою всіх вимог.

Із змісту позовної заяви вбачається, що позивач не зазначила ціну позову, хоча зміст позовних вимог носить майновий характер, а саме визнання права власності на спадкову квартиру та земельну ділянку.

Також, суд звертає увагу на те, що позивач в своїх позовних вимогах просить визнати право власності в порядку спадкування на всю квартиру, розташовану в АДРЕСА_1, хоча в матеріалах справи є відомості про те, що позивач ОСОБА_1 після смерті чоловіка ОСОБА_4 звернулася до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини від померлого у вигляді ? частини спадкової квартири.

Не визначення позивачем вартості спадкових об'єктів та ціни позову є обставиною, яка позбавляє суд можливості перевірити правильність визначення розміру сплаченого судового збору.

Виходячи з цього, подана позовна заява не відповідає зазначеним вище вимогам закону.

За таких обставин, суд приходить до висновку, що позовна заява не відповідає вимогам ст.ст. 175 і 177 ЦПК України.

Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху з наданням строку для усунення недоліків.

Враховуючи викладене, позивачу в строк наданий судом, необхідно самостійно усунути зазначені недоліки, тобто оформити позовну заяву у відповідності до вимог ст.ст. 175 і 177 ЦПК України, а саме надати обґрунтоване визначення відповідачем у справі ОСОБА_2 міської ради або визначити іншого відповідача, зазначити вартість всіх спадкових об'єктів нерухомого майна, на яке необхідно визнати право власності з наданням доказів про їх вартість та відповідно визначити ціну позову, а також оплатити судовий збір, виходячи із визначеної ціни позову відповідно до Закону України Про судовий збір з урахуванням раніше сплаченої суми, та надати суду квитанцію про оплату судового збору.

У разі не виправлення недоліків позовна заява буде вважатися не поданою та повернена позивачу у відповідності із ч. 3 ст. 185 ЦПК України.

На підставі викладеного, керуючись ст. 185 ЦПК України,

ПОСТАНОВИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 міської ради про визнання права власності в порядку спадкування залишити без руху з наданням строку для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Роз'яснити позивачу, її представнику за довіреністю, що в разі не усунення недоліків позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачу.

Копію ухвали направити позивачу, її представнику за довіреністю.

Суддя Є.В. Челюбєєв

СудДзержинський міський суд Донецької області
Дата ухвалення рішення19.03.2018
Оприлюднено23.03.2018
Номер документу72902121
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —225/1165/18

Ухвала від 16.08.2018

Цивільне

Дзержинський міський суд Донецької області

Челюбєєв Є. В.

Ухвала від 14.08.2018

Цивільне

Дзержинський міський суд Донецької області

Челюбєєв Є. В.

Рішення від 18.05.2018

Цивільне

Дзержинський міський суд Донецької області

Челюбєєв Є. В.

Ухвала від 18.05.2018

Цивільне

Дзержинський міський суд Донецької області

Челюбєєв Є. В.

Ухвала від 10.05.2018

Цивільне

Дзержинський міський суд Донецької області

Челюбєєв Є. В.

Ухвала від 27.04.2018

Цивільне

Дзержинський міський суд Донецької області

Челюбєєв Є. В.

Ухвала від 19.03.2018

Цивільне

Дзержинський міський суд Донецької області

Челюбєєв Є. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні