Ухвала
від 23.03.2018 по справі 822/1174/18
ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа № 822/1174/18

УХВАЛА

23 березня 2018 рокум. Хмельницький

Суддя Хмельницького окружного адміністративного суду Михайлов О.О., розглянувши позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Подільська транспортна корпорація" до Хмельницької районної державної адміністрації про визнання дій протиправними,

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Подільська транспортна корпорація" звернулось до Хмельницького окружного адміністративного суду з позовною заявою до Хмельницької районної державної адміністрації, в якій просить суд:

1. визнати протиправними дії Хмельницької районної державної адміністрації Хмельницької області щодо оголошення та проведення повторного конкурсу на визначення робочого органу - підприємства (організації) для здійснення функцій по організації проведення конкурсів з перевезення пасажирів на приміських автобусних маршрутах загального користування, що не виходять за межі території Хмельницького району, на підставі оголошення про такий конкурс, затвердженого заступником голови Хмельницької райдержадміністрації ОСОБА_1 21 лютого 2018 року;

2. стягнути на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань Хмельницької районної державної адміністрації Хмельницької області сплачений позивачем судовий збір.

Позивач підставою позову зазначає порушення відповідачем ст. ст. 43, 44 Закону України "Про автомобільний транспорт".

Згідно з п. 3 ч. 1 ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.

Оглядом позовної заяви, встановлено, що вона подана без додержання вимог, встановлених ст.ст. 160, 161 КАС України, з огляду на наступне.

Відповідно до ч. 4 ст. 59 КАС України повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України "Про адвокатуру і адвокатську діяльність".

Оригінали документів, зазначених у цій статті, копії з них, засвідчені суддею, або копії з них, засвідчені у визначеному законом порядку, приєднуються до матеріалів справи (ч. 6 ст. 59 КАС України).

Оглядом позовної заяви та доданих до неї документів суддя встановив, що до матеріалів позовної заяви позивачем подано копію ордеру, що суперечить вимогам ст. 59 КАС України.

Згідно з ч. 1 ст. 161 КАС України до позовної заяви додаються її копії, а також копії доданих до позовної заяви документів відповідно до кількості учасників справи, крім випадків, визначених частиною другою цієї статті.

Суддею встановлено, що копії позовної заяви для відповідача та третьої особи не підписані представником позивача.

Відповідно до вимог ч. 4 ст. 161 КАС України позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Згідно зі ст. 94 КАС України, письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.

Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством.

Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу.

Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

До позову додані не засвідчені належним чином копії письмових доказів, оскільки позивачем не засвідчені копії документів доданих до позовної заяви для відповідача та третьої особи.

Відповідно до ч. 4 ст. 49 КАС України у заявах про залучення третіх осіб і у заявах третіх осіб про вступ у справу на стороні позивача або відповідача зазначається, на яких підставах третіх осіб належить залучити до участі у справі.

Згідно зі ст. 166 КАС України, при розгляді справи судом учасники справи викладають свої вимоги, заперечення, аргументи, пояснення, міркування тощо щодо процесуальних питань у заявах та клопотаннях, а також запереченнях проти заяв і клопотань.

Заяви, клопотання і заперечення подаються в письмовій або усній формі. У випадках, визначених цим Кодексом, заяви і клопотання подаються тільки в письмовій формі.

Вимоги до форми та змісту письмової заяви, клопотання, заперечення викладені в ст. 167 КАС України.

У поданому адміністративному позові позивач зазначає як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - фізичну особу-підприємця ОСОБА_2, однак позивачем до матеріалів справи не додано заяву про залучення вказаної третьої особи, позовна заява не містить жодних обгрунтувань щодо підстав її залучення.

Відповідно до ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

За таких обставин, адміністративний позов необхідно залишити без руху. Недоліки повинні бути усунені позивачем шляхом надання:

1. оригіналу довіреності або ордеру, виданого відповідно до Закону України "Про адвокатуру і адвокатську діяльність" на підтвердження повноважень адвоката ОСОБА_3;

2. належним чином засвідчених копій доданих до адміністративного позову документів, з урахуванням вимог статті 94 КАС України (для відповідача);

3. копії позовної заяви підписаної представником позивача (для відповідача);

4. надання позивачем заяви про залучення третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 із обґрунтуванням, на яких підставах вказану третю особу належить залучити до участі у справі.

Керуючись статтями 169, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя

УХВАЛИВ:

Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Подільська транспортна корпорація", залишити без руху.

Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви - 7 днів з дня вручення йому ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.

Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя ОСОБА_4

СудХмельницький окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення23.03.2018
Оприлюднено25.03.2018
Номер документу72919223
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —822/1174/18

Рішення від 18.06.2018

Адміністративне

Хмельницький окружний адміністративний суд

Михайлов О.О.

Ухвала від 02.04.2018

Адміністративне

Хмельницький окружний адміністративний суд

Михайлов О.О.

Ухвала від 23.03.2018

Адміністративне

Хмельницький окружний адміністративний суд

Михайлов О.О.

Ухвала від 23.03.2018

Адміністративне

Хмельницький окружний адміністративний суд

Михайлов О.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні