Справа № 752/625/18
Провадження № 1-кс/752/454/18
У Х В А Л А
12.01.2018 року слідчий суддя Голосіївського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , з участю секретаря ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , слідчого ОСОБА_4 , розглянувши клопотання слідчого Голосіївського УП ГУ НП у м.Києві ОСОБА_4 , погоджене прокурором Київської місцевої прокуратури № 1 ОСОБА_3 , про накладення арешту на майно у кримінальному провадженні № 12018100000000207 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.15, ч.1 ст.186 КК України,
в с т а н о в и в:
слідчий Голосіївського УП ГУ НП у м.Києві ОСОБА_4 , за погодженням з прокурором Київської місцевої прокуратури № 1 ОСОБА_3 , звернувся до суду з клопотанням про накладення арешту на майно у кримінальному провадженні № 12018100000000207 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.15, ч.1 ст.186 КК України, що було вилучено під час проведення огляду, проведеного 09.01.2018 р. за адресою: м.Київ, вул.Голосіївська, 2.
Клопотання обгрунтовано тим, що досудовим розслідуванням встановлено, що в невстановлений досудовим розслідуванням час та місці у ОСОБА_5 , виник злочинний умисел направлений на відкрите викрадення чужого майна (грабіж).
Реалізуючи свій злочинний умисел, направлений на відкрите викрадення чужого майна, 09.01.2018 ОСОБА_5 в невстановлений досудовим розслідуванням час прибув до нежитлового приміщення розташованого за адресою: м. Київ, вул. Голосіївська 2, що належить на праві приватної власності ТОВ «Касандра» ЄДРПОУ 23168133, де організував незаконний пункт обміну валют, на вході до якого попередньо розмістив вивіску з написом «Обмін валют низька процентна ставка», який слугував прикриттям реальних злочинних намірів ОСОБА_5 спрямованих на відкрите викрадення чужого майна (грабежа) та не маючи на меті здійснення фінансово-господарської діяльності пункту обміну валют.
Цього ж дня приблизно о 14 год. 30 хв. до вказаного приміщення в якому знаходився ОСОБА_5 , з метою обміну іноземної валюти в розмірі 2000 доларів США на українську гривню звернувся ОСОБА_6 , який повідомив про свій намір ОСОБА_5 .
В подальшому, з метою реалізації власного злочинного умислу спрямованого на відкрите заволодіння грошовими коштами ОСОБА_6 , ОСОБА_5 під приводом обміну валют отримав від ОСОБА_6 грошові кошти в розмірі 2000 (двох тисяч доларів США), після чого перевіряючи їх за допомогою спеціального обладнання чим самим переконується у відповідності до встановленого зразка. Після перевірки вказаних грошових коштів ОСОБА_5 через віконце незаконного пункту обміну валют демонструє потерпілому через віконце приміщення наявність у останнього обмінної валюти української гривні, що знаходилась в мішку.
В подальшому ОСОБА_5 реалізуючи власний злочинний спрямований на відкрите заволодіння грошовими коштами (грабежу) потерпілого ОСОБА_6 , забирає грошові кошти в розмірі 2000 доларів США та через запасний вихід пункту обміну валют починає тікати, про те власний злочинний не вдалося довести до кінця, з причин, що не залежали від його волі так, як відкрите заволодіння грошовими коштами потерпілого(грабежу) було викрито самим потерпілим та ОСОБА_5 було затримано на місці події.
09.01.2018 під час ОМП по вул. Голосіївська, 2, в м. Києві, було виявлено та вилучено:
- 16 пачок сувенірних грошових коштів (гришок), які перемотані резинкою із написом «Прикол Банк» номіналом «500 гришок»;
- 3 пачки сувенірних грошових коштів (гришок), які перемотані резинкою із написом «Прикол Банк» номіналом «200 гришок»;
- Сувенірних грошових коштів, які перемотані резинкою із написом «Прикол Банк», номіналом схожі на 100 доларів США;
- Мобільний телефон марки «Samsung» чорного кольору, модель «GT-E1080»;
- Мобільний телефон марки «Alcatel» сірого кольору;
- Мобільний телефон марки «Samsung» чорного кольору;
- Мобільний телефон марки «Motorola» чорного кольору;
- Акамультори до мобільних телефонів в кількості 6 штук;
- Квитанції в кількості 2 штук;
- Газовий балончик із написом «Терен-4М»;
- Машинку для рахування коштів марки «SPEED»;
- Принтер марки «НР», монітор марки «Prestigio» та клавіатура.
У зв`язку з тим, що під час проведення досудового розслідування виникла необхідність у накладенні арешту на майно яке було виявлено у приміщені за адресою: по АДРЕСА_1 , та яке має причетність до відкритого викрадення чужого майна, слідчий просить задовольнити клопотання та накласти арешт на вилучене майно..
Прокурор та слідчий в судовому засіданні підтримали клопотання, просили його задовольнити, оскільки вилучене під час огляду місця події майно може бути предметом злочину, засобом його вчинення, і з метою його збереження виникла необхідність у накладенні арешту на нього.
Вислухавши слідчого, прокурора, дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя вважає, що клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав.
В ході розгляду клопотання встановлено, що в провадженні Голосіївського УП ГУ НП у м.Києві перебуває кримінальне провадження № 12018100000000207 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.15, ч.1 ст.186 КК України
09.01.2018 під час ОМП по вул. Голосіївська, 2, в м. Києві, було виявлено та вилучено:
- 16 пачок сувенірних грошових коштів (гришок), які перемотані резинкою із написом «Прикол Банк» номіналом «500 гришок»;
- 3 пачки сувенірних грошових коштів (гришок), які перемотані резинкою із написом «Прикол Банк» номіналом «200 гришок»;
- Сувенірних грошових коштів, які перемотані резинкою із написом «Прикол Банк», номіналом схожі на 100 доларів США;
- Мобільний телефон марки «Samsung» чорного кольору, модель «GT-E1080»;
- Мобільний телефон марки «Alcatel» сірого кольору;
- Мобільний телефон марки «Samsung» чорного кольору;
- Мобільний телефон марки «Motorola» чорного кольору;
- Акамультори до мобільних телефонів в кількості 6 штук;
- Квитанції в кількості 2 штук;
- Газовий балончик із написом «Терен-4М»;
- Машинку для рахування коштів марки «SPEED»;
- Принтер марки «НР», монітор марки «Prestigio» та клавіатура.
Слідчий Голосіївського УП ГУ НП у м.Києві ОСОБА_4 , за погодженням з прокурором Київської місцевої прокуратури № 1 ОСОБА_3 , звернувся до суду з клопотанням про накладення арешту на майно у кримінальному провадженні № 12018100000000207 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.15, ч.1 ст.186 КК України, що було вилучено під час проведення огляду, проведеного 09.01.2018 р. за адресою: м.Київ, вул.Голосіївська, 2.
Відповідно до положень ст.170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існують достатні підстави вважати, що воно є предметом, засобом чи знаряддям вчинення злочину, доказом злочину, набуте злочинним шляхом, доходом від вчиненого злочину, отримане за рахунок доходів від вчиненого злочину або може бути конфісковане у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого чи юридичної особи, до якої може бути застосовано заходи кримінально-правового характеру, або може підлягати спеціальній конфіскації щодо третіх осіб, юридичної особи або для забезпечення цивільного позову. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження.
Метою арешту майна є забезпечення кримінального провадження, забезпечення цивільного позову у кримінальному провадженні, забезпечення конфіскації або спеціальної конфіскації. Арештованим може бути майно, яким володіє, користується чи розпоряджається підозрюваний, обвинувачений, засуджений, треті особи, юридична особа, до якої може бути застосовано заходи кримінально-правового характеру за рішенням, ухвалою суду, слідчого судді.
Треті особи, майно яких може бути арештовано, - особи, які отримали чи придбали у підозрюваної, обвинуваченої чи засудженої особи майно безоплатно або в обмін на суму, значно нижчу ринкової вартості, або знали чи повинні були знати, що мета такої передачі - отримання доходу від майна, здобутого внаслідок вчинення злочину, приховування злочину та/або уникнення конфіскації.
Вищезазначені відомості щодо третьої особи повинні бути встановлені в судовому порядку на підставі достатності доказів.
Підставою арешту майна є наявність ухвали слідчого судді чи суду за наявності сукупності підстав чи розумних підозр вважати, що майно є предметом, доказом злочину, засобом чи знаряддям його вчинення, набуте злочинним шляхом, є доходом від вчиненого злочину або отримане за рахунок доходів від вчиненого злочину. Арешт майна можливий також у випадках, коли санкцією статтіКримінального кодексу України, що інкримінується підозрюваному, обвинуваченому, передбачається застосування конфіскації, до підозрюваної, обвинуваченої особи заявлено цивільний позов у кримінальному провадженні. Арешт також може бути застосовано до майна третіх осіб з урахуванням частини другої цієї статті.
Арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, які перебувають у власності або володінні, користуванні, розпорядженні підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.
У випадках, передбачених п.1 ч.2 ст.170 КПК України, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у ст.98 цього Кодексу.
Майно, на яке спрямоване кримінальне правопорушення повинно вилучатися та арештовуватися незалежно від того, хто являється його власником, у кого і де воно знаходиться, незалежно від того чи належить воно підозрюваному чи іншій зацікавленій особі, оскільки в протилежному випадку не будуть досягнуті цілі застосування цього заходу - запобігання можливості протиправні впливу (відчуження, знищення, приховування) на певне майно, що, як наслідок перешкодить встановленню істини у кримінальному провадженні.
Арешт майна з підстав передбачених ч. 2 ст. 170 КПК України по суті являє собі форму забезпечення доказів, є самостійною правовою підставою для арешту майна поряд з забезпеченням цивільного позову та конфіскацією майна та, на відміну від дій останніх правових підстав, не вимагає оголошення підозри у кримінальне провадженні і не пов`язує особу підозрюваного з можливістю арешту такого майна.
В силу положень ст.171 КПК України з клопотанням про арешт майна до слідчого судді, суду має право звернутися прокурор, слідчий за погодженням з прокурором, а з метою забезпечення цивільного позову - також цивільний позивач.
З наданих суду до клопотання письмових доказів вбачається, що майно, на яке слідчий просить накласти арешт, відповідає критеріям, визначеним ст.170 КПК України, оскільки воно може бути засобом вчинення злочину та містити відомості про обставини його вчинення.
З врахуванням викладеного, вважаю, що не застосування арешту може призвети до зникнення зазначеного майна, в зв`язку з чим з метою забезпечення збереження даного майна, вважаю за необхідне задовольнити заявлене клопотання.
Керуючись вимогами ст. ст.131, 132, 170-173 КПК України, слідчий суддя
у х в а л и в:
клопотання слідчого Голосіївського УП ГУ НП у м.Києві ОСОБА_4 , погоджене прокурором Київської місцевої прокуратури № 1 ОСОБА_3 , про накладення арешту на майно у кримінальному провадженні № 12018100000000207 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.15, ч.1 ст.186 КК України задовольнити.
Накласти арешт на - 16 пачок сувенірних грошових коштів (гришок), які перемотані резинкою із написом «Прикол Банк» номіналом «500 гришок»;
- 3 пачки сувенірних грошових коштів (гришок), які перемотані резинкою із написом «Прикол Банк» номіналом «200 гришок»;
- Сувенірних грошових коштів, які перемотані резинкою із написом «Прикол Банк», номіналом схожі на 100 доларів США;
- Мобільний телефон марки «Samsung» чорного кольору, модель «GT-E1080»;
- Мобільний телефон марки «Alcatel» сірого кольору;
- Мобільний телефон марки «Samsung» чорного кольору;
- Мобільний телефон марки «Motorola» чорного кольору;
- Акамультори до мобільних телефонів в кількості 6 штук;
- Квитанції в кількості 2 штук;
- Газовий балончик із написом «Терен-4М»;
- Машинку для рахування коштів марки «SPEED»;
- Принтер марки «НР», монітор марки «Prestigio» та клавіатура.
Ухвала підлягає негайному виконанню.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Апеляційного суду міста Києва протягом п`яти днів з моменту проголошення.
Слідчий суддя
Суд | Голосіївський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 12.01.2018 |
Оприлюднено | 28.02.2023 |
Номер документу | 72936141 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Голосіївський районний суд міста Києва
Колдіна О. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні