Справа № 822/1209/18
УХВАЛА
25 березня 2018 рокум. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючого-судді Петричковича А.І.
за участі:секретаря судового засідання Яворської І.Ю. позивача ОСОБА_1, представника відповідача Кузьменка П.Б. розглядаючи адміністративну справи за позовом ОСОБА_1 до Білогірської селищної виборчої комісії Білогірського району Хмельницької області про визнання дій протиправними, визнання протиправною та скасування постанови, зобов'язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
23.03.2018 о 16:39 ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом, в якому просить: 1) визнати дії Білогірської селищної виборчої комісії Білогірського району Хмельницької області з перших місцевих виборів депутатів та голови Білогірської селищної ради Білогірського району Хмельницької області 29 квітня 2018 року щодо утворення 26 одномандатних виборчих округів та прийнятті постанови №6 від 21.03.2018 року й Додатку, протиправними; 2) визнати протиправною та скасувати постанову № 6 від 21.03.2018 року з додатком Білогірської селищної виборчої комісії Білогірського району Хмельницької області з перших місцевих виборів депутатів та голови Білогірської селищної ради Білогірського району Хмельницької області 29 квітня 2018 року щодо утворення 26 одномандатних виборчих округів; 3) зобов'язати Білогірську селищну виборчу комісію Білогірського району утворити одномандатні виборчі округи відповідно до вимог ст. 17 ЗУ "Про місцеві вибори".
В судовому засіданні 25.03.2018 позивач подав заяву про зміну позовних вимог від 25.03.2018 в якій просить: "вважати п. 2 позовних вимог наступними: Визнати протиправною та скасувати постанову №6 від 21.03.2018 з додатком із змінами внесеними постановою №7 від 24.03.2018 Білогірської селищної виборчої комісії Білогірського району Хмельницької області з перших місцевих виборів депутатів та голови Білогірської селищної ради Білогірського району Хмельницької області 29 квітня 2018 року щодо утворення 26 одномандатних виборчих округів. В решті позовні вимоги залишаються незмінними".
Заслухавши думку учасників судового розгляду, суд прийшов до таких висновків, враховуючи наступне.
Відповідно до ч.1 ст. 47 КАС України, крім прав та обов'язків, визначених у статті 44 цього Кодексу, позивач має право на будь-якій стадії судового процесу відмовитися від позову. Позивач має право змінити предмет або підстави позову, збільшити або зменшити розмір позовних вимог шляхом подання письмової заяви до закінчення підготовчого засідання або не пізніше ніж за п'ять днів до першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження.
Частиною 1 ст. 167 КАС України визначено, що будь-яка письмова заява, клопотання, заперечення повинні містити: 1) повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові) (для фізичних осіб) особи, яка подає заяву чи клопотання або заперечення проти них, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України; 2) найменування суду, до якого вона подається; 3) номер справи, прізвище та ініціали судді (суддів), якщо заява (клопотання, заперечення) подається після постановлення ухвали про відкриття провадження у справі; 4) зміст питання, яке має бути розглянуто судом, та прохання заявника; 5) підстави заяви (клопотання, заперечення); 6) перелік документів та інших доказів (за наявності), що додаються до заяви (клопотання, заперечення); 7) інші відомості, які вимагаються цим Кодексом. Вимога вказати в заяві по суті справи, скарзі, заяві, клопотанні або запереченні ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України стосується лише юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України. Іноземна юридична особа подає документ, що є доказом її правосуб'єктності за відповідним законом іноземної держави (сертифікат реєстрації, витяг з торгового реєстру тощо).
Отже, подана позивачем заява про зміну позовних вимог не відповідає вимогам ст. 167 КАС України, що видно з її змісту, тому наступає наслідок визначений ч.2 цієї статті - повернення заяви заявнику без розгляду.
Згідно ч.2 ст.167 КАС України, якщо заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої цієї статті і ці недоліки не дають можливості її розглянути, або якщо вона є очевидно безпідставною та необґрунтованою, суд повертає таку заяву (клопотання, заперечення) заявнику без розгляду. Крім цього, позивачу потрібно враховувати вимоги ч. 1 ст. 47 і ч.11 ст.273 КАС України.
Згідно з ч. 11 ст. 273 КАС України, суд вирішує адміністративні справи, визначені цією статтею, у дводенний строк після надходження позовної заяви.
Керуючись статтями 47, 167, 248, 256, 273 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
Заяву позивача від 25.03.2018 про зміну позовних вимог, повернути заявнику без розгляду.
Копії ухвали надати сторонам.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Вінницького апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення, а у випадку, якщо в судовому засіданні було проголошено вступну та резолютивну частини ухвали суду, - з дня складення повного судового рішення.
Повне судове рішення складене 25 березня 2018 року о 11:40 год.
Головуючий суддя А.І. Петричкович
Суд | Хмельницький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 25.03.2018 |
Оприлюднено | 25.03.2018 |
Номер документу | 72940715 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Хмельницький окружний адміністративний суд
Петричкович А.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні