ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
справа№458/1205/17
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
26 березня 2018 року
Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Карп`як О.О. розглянув у м.Львові в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Старосамбірського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Львівської області про визнання протиправною відмови та зобов'язання вчинити дії,-
в с т а н о в и в:
На розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Старосамбірського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Львівської області у якій позивач просить :
-визнати протиправною відмову відповідача від 14.12.2017 року №М-27/Тр про зарахування в трудовий стаж позивача період роботи на посаді зоотехніка колгоспу ім..Котовського з 05.03.1966 року по 31.12.1967 року та в проведенні перерахунку пенсії із зарахування цього стажу роботи;
-зобов`язати відповідача зарахувати в трудовий стаж позивача період роботи на посаді зоотехніка колгоспу ім.Котовського з 05.03.1966 року по 31.12.1967 року та здійснити перерахунок та виплату пенсії позивачу із зарахуванням цього періоду до трудового стажу відповідно до ЗУ "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" з урахуванням всіх видів виплат, що включені до середньомісячного заробітку, на які нараховано та утримано єдиний внесок на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, починаючи з 27 листопада 2017 року.
В обґрунтування позовних вимог посилається на те, що ОСОБА_1 є пенсіонером і перебуває на обліку в Старосамбірському об'єднаному управлінні Пенсійного фонду України Львівської області, де отримує пенсію за віком.
24.11.2017 року позивач звернулася до Старосамбірського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Львівської області про перерахунок пенсії та зарахування до трудового стажу позивача періоду роботи на посаді зоотехніка колгоспу ім..Котовського з 05.03.1966 року по 31.12.1967 року. Листом Старосамбірського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Львівської області від 14.12.2017 позивачу відмовлено в зарахуванні вказаного періоду роботи до трудового стажу у зв'язку з відсутністю підтверджених уточнюючих довідок про встановлений та вироблений мінімум трудової участі. Разом з тим всі записи про роботу у спірний період зазначено в трудовій книжці колгоспника. Ввважає відмову Старосамбірського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Львівської області неправомірною та такою, що порушує її гарантоване державою право на державне пенсійне забезпечення.
Відповідач подав суду відзив на позовну заяву від 12.03.2018 за вх. №6265, у якому зазначає, що позивачу призначено пенсію за віком відповідно до ЗУ Про державну службу від 16.12.1993 №3723-ХІІ з 08.06.2009 року. За матеріалами пенсійної справи трудова книжка колгоспника відсутня. Згідно трудової книжки, виданої 11.11.1966 року, позивач була членом колгоспу ім. Котовського (зоотехнік колгоспу) з 05.03.1966 року по 01.03.1971 року. Зазначив, що згідно довідки від 24.11.1976 №296, виданої архівним відділом Турківської РДА про стаж роботи в колгоспі ім. Котовського за період з 1966 по 1970 рр. встановлений мінімум участі в громадському господарстві вироблений ОСОБА_1 за 1968-1970 рр. За 1966, 1967 рр. в книзі обліку трудового стажу та заробітної плати колгоспника фактична тривалість участі в громадському господарстві не відображена, наявна тільки інформація про нараховану заробітну плату. Оскільки, законом передбачено зарахування до стажу членами колгоспу періодів за фактичною тривалістю цієї участі, підстав для зарахування періоду роботи за 1996, 1967 рр. немає. Тому просить в задоволенні позову відмовити.
Ухвалою Турківського районного суду Львівської області від 02.01.2018 року позов ОСОБА_1 до Старосамбірського об"єднаного управління Пенсійного фонду України Львівської області про визнання протиправним рішення і зобов"язання до вчинення дій направлено до Львівського оркужного адміністративного суду разом з додатками для розгляду по суті. Вказані матеріали надійшли на адресу Львівського окружного адміністратвного суду 30.01.2018 року.
Ухвалою від 02.02.2018 року позовну заяву залишено без руху.
Ухвалою суду від 16 лютого 2018 року відкрито провадження у справі, справу призначено до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами (у письмовому провадженні).
Сторони належним чином повідомлені про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження, підтвердженням чого є наявні в матеріалах справи повідомлення про вручення поштового відправлення.
Відповідно до частини 5 статті 262 КАС України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.
Враховуючи, що клопотання будь-якої сторони про виклик їх в судове засідання відсутні, суд розглядає справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.
Відповідно до частини 4 статті 229 КАС України, у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Суд всебічно і повно з'ясував всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги та заперечення, об'єктивно оцінив докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті встановив наступне.
Відповідно до ч. 1 ст. 26 Закону України Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування (далі - Закон № 1058-IV), що особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років та наявності страхового стажу не менше 15 років.
Частиною 4 ст. 24 Закону № 1058-IV передбачено, що періоди трудової діяльності та інші періоди, що враховувалися до стажу роботи для призначення пенсії до набрання чинності цим Законом, зараховуються до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше, крім випадків, передбачених цим Законом.
Згідно ст. 56 Закону України Про пенсійне забезпечення , до стажу роботи зараховується робота, виконувана на підставі трудового договору на підприємствах, в установах, організаціях і кооперативах, незалежно від використовуваних форм власності та господарювання, а також на підставі членства в колгоспах та інших кооперативах, незалежно від характеру й тривалості роботи і тривалості перерв.
Статтею 62 Закону України Про пенсійне забезпечення передбачено, що основним документом, що підтверджує стаж роботи є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.93 року № 637 затверджено Порядок підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній . Пунктом 1 даного Порядку передбачено, що основним документом, що підтверджує стаж роботи є трудова книжка, за відсутності її або відповідних записів у ній трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами. Пунктом 3 даного Порядку передбачено, що за відсутності трудової книжки, а також у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні необхідні записи або містяться неправильні чи неточні записи про періоди роботи, то для підтвердження трудового стажу приймаються довідки, виписки із наказів, особові рахунки і відомості на видачу заробітної плати, посвідчення, характеристики, письмові трудові договори і угоди з відмітками про їх виконання та інші документи, які містять відомості про періоди роботи.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 є пенсіонером і перебуває на обліку в Старосамбірському об'єднаному управлінні Пенсійного фонду України Львівської області, де отримує пенсію за віком.
Як вбачається з копії трудової книжки позивач в період 01.03.1966 р. по 01.03.1971 р. працювала в колгоспі ім. Котовського на посаді зоотехніка колгоспу, що підтверджено відповідними записами. (а.с. 9).
Однак при призначенні пенсії позивачу Старосамбірське об'єднане управління Пенсійного фонду України Львівської області не включило до розрахунку стажу період її роботи у колгоспі ім. Котовського з 05.03.1966 року по 31.12.1967 року.
На її звернення про здійснення перерахунку пенсії відповідач листом від 14.12.2017 р. за № М-27/Тр повідомив їй про відмову у перерахунку пенсії, так як період її роботи в у колгоспі ім. Котовського з 05.03.1966 року по 31.12.1967 року не враховано до стажу в зв'язку з відсутністю підтверджених уточнюючих довідок про встановлений та вироблений мінімум трудової участі (а.с. 13).
За приписами ч. 1 ст. 101 цього Закону органи, що призначають пенсії, мають право вимагати відповідні документи від підприємств, організацій і окремих осіб, а також в необхідних випадках перевіряти обґрунтованість їх видачі.
Судом встановлено, що згідно довідки від 24.11.1976 №296, виданої архівним відділом Турківської РДА про заробітну плату встановлено, що ОСОБА_1 була нарахована заробітна плата, а саме за період з 05.03.1966 року по 31.12.1967 року, що свідчить про те, що вона отримувала заробітну плату відповідно до займаної посади.
Тому суд вважає обґрунтованими позовні вимоги в частині зобов'язання відповідача зарахувати спірні періоди роботи до трудового стажу позивача, оскільки відповідальність за несплату страхових внесків несе страхувальник, тобто організації, в яких працював позивач.
Так як необхідний для призначення пенсії трудовий стаж позивача підтверджено трудовою книжкою, суд прийшов до висновку про підставність позовних вимог.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч.1 ст. 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Згідно з вимогами ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Відповідно до ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Враховуючи наведене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Відповідно до ст. 139 КАС України слід стягнути з державного бюджету на користь позивача судовий збір в розмірі 640,00 грн.
Керуючись ст.ст. 90, 126, 139, 205, 229, 241-246, 250, 251, 255, 295, 297 КАС України, суд -
ВИРІШИВ:
1. Позов задовільнити повністю.
2.Визнати протиправною відмову Старосамбірського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Львівської області від 14.12.2017 року №М-27/Тр про зарахування в трудовий стаж ОСОБА_1 період роботи на посаді зоотехніка колгоспу ім. Котовського з 05.03.1966 року по 31.12.1967 року та в проведенні перерахунку пенсії із зарахування цього стажу роботи.
3. Зобов`язати Старосамбірське об'єднане управління Пенсійного фонду України Львівської області зарахувати в трудовий стаж ОСОБА_1 період роботи на посаді зоотехніка колгоспу ім. Котовського з 05.03.1966 року по 31.12.1967 року та здійснити перерахунок та виплату пенсії позивачу із зарахуванням цього періоду до трудового стажу відповідно до ЗУ "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" з урахуванням всіх видів виплат, що включені до середньомісячного заробітку, на які нараховано та утримано єдиний внесок на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, починаючи з 27 листопада 2017 року.
4. Стягнути з Старосамбірського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Львівської області (82000, Львівська область, м.Старий Самбір, вул.Л.Галицького,40, ЄДРПОУ 40371685) за рахунок бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 (82500, АДРЕСА_1 РНКПП НОМЕР_1) суму сплаченого судового збору у розмірі 640 грн. згідно квитанції №0.0.916648399.1 від 15.12.2018 року.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається через Львівський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Суддя Карп`як О.О.
Суд | Львівський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 26.03.2018 |
Оприлюднено | 27.03.2018 |
Номер документу | 72949828 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Карп'як Оксана Орестівна
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Карп'як Оксана Орестівна
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Карп'як Оксана Орестівна
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Карп'як Оксана Орестівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні